کد خبر : 97986تاریخ ثبت : 1398/1/25 12:19:09
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر:

کارگران ساختمانی استان بوشهر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفتند

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: در راستای پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی تاکنون ۲۵ هزار نفر از کارگران ساختمانی استان بوشهر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عبداله شیرکوند صبح امروز در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه بیمه کارگران ساختمانی دارای کارت مهارت فنی و حرفه‌ای هدفمند می‌شود اظهار داشت:  با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، بیمه کارگران ساختمانی دارای کارت مهارت بر اساس ظرفیت‌های کارگری استان هدفمند می‌شود .

وی با اشاره به اینکه تاکنون 25 هزار  نفر  از کارگران ساختمانی دارای کارت مهارت در استان  تحت پوشش  خدمات بیمه‌ای قرار گرفته‌اند افزود: سازمان تامین اجتماعی  با  همکاری  انجمن صنفی  کارگران ساختمانی نسبت به انجام بازرسی  دوره‌ای  اقدام کرده و  تمام تلاش خود را برای بهره‌مندی کارگران ساختمانی از این  نوع بیمه بکار بسته است.

مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر هدف  نهائی  بیمه  کارگران ساختمانی را  پشتیبانی و ایجاد دلگرمی برای اقشارآسیب پذیرکارگران ساختمانی دانست  و خاطر نشان کرد:  همه دستگاههای متولی بیمه کارگران ساختمانی باید تلاش داشته باشند، که  تمامی کارگران واقعی که در حوزه صنعت ساختمان در استان بوشهر درحال فعالیت هستند از این خدمت و بیمه  بهره‌مند شوند.

مدیرکل آموزش  فنی حرفه ای  استان بوشهر نیز با بیان فعالیت‌های  مرتبط  با  صدور کارت کارگران ساختمانی ، روند تسهیل ارائه خدمات مشترک دو سازمان را بررسی و خواستار تعامل کارشناسان  و بازرسان سازمانها با انجمن‌های صنفی  کارگری شد .

عبدالمجید دراهکی اظهار داشت: کارگران از اقشار و تلاشگران جامعه هستند که در جامعه به طور ویژه  مورد توجه قرار نمی‌گیرند، با این اقدام می‌توان گام‌های مثبتی در راستای ساماندهی کارگران صنعت ساختمان، پیمانکاران و متقاضیان برداشت.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به صادرات خدمات فنی و حرفه‌ای افزود: هم اکنون در شرایطی هستیم که باید بر آموزش و گسترش توانایی کارگران توجه ویژه شود تا متناسب با آن، کارگران با مدارک بین‌المللی نیز آموزش دهیم تا امکان ارائه خدمات مطلوب از سوی این کارگران در کشورهای همسایه نیز فراهم شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو