کد خبر : 98000تاریخ ثبت : 1398/1/26 11:57:01
امام جمعه بوشهر:

چراغ دانش باید سریع‌تر در مناطق سیل‌زده روشن شود

امام جمعه بوشهر گفت: چراغ دانش و علم اندوزی باید سریع‌تر در مناطق سیل‌زده روشن شود و دانش آموزان و معلمان به مدارس بازگردند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه چراغ دانش و علم اندوزی باید سریع‌تر در مناطق سیل‌زده روشن شود اظهار داشت: امیدواریم کلاس‌های درس در مناطق سیل‌زده بازسازی شود و دانش آموزان و معلمان به مدارس بازگردند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تحول به معنی قبول دگرگونی و دگردیسی است و هیچ چیزی در جهان به آن شبیه نیست گفت: اساس جهان بر تحول است به همین سبب حرکت دگرگونی‌ها و تغییر، ویژگی یک برنامه اساسی است.

امام جمعه بوشهر به دو نکته مهم در تحول اشاره  و تصریح کرد: تحول دو جنبه دارد یا قابل مدیریت است یا خود تحول، ما را مدیریت می‌کندپس باید در این راستا اقدام لازم انجام شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری،  تصریح کرد: اگر انسان تابع تحولات باشد زیر چرخ تحولات له می‌شود که نمونه بارز آن می‌توان به سیل اخیر اشاره کرد که سیل ما را مدیریت کرد و خساراتی به استان‌ها وارد شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه تحول به مثابه اسب افسار گسیخته است افزود: اگر ما موفق به مدیریت تحول باشیم موفق شده‌ایم این اسب افسار گسیخته را به خوبی مهار کنیم.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: در عرصه علم نیز هر روز در محتوا و مدل ها تحولات رخ می‌دهد و نیاز است به مدیریت در رابطه با علم و روش تدریس در آموزش و پرورش کاملا هماهنگ با تحولات جهانی یا جلوتر از جهان پیش رویم.

وی عدم مدیریت تحول را سبب مراجعه دانش آموزان به کتاب‌های کمک آموزشی و آموزشگاه‌های علمی آزاد دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به این مهم می‌توان گفت که تحول در عرصه اقتصاد آموزشی ما را مدیریت کرده است و باید در اندیشه تحول در محتوا باشیم.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه اگر استعدادها در ریل تحول مثبت قرار گیرند تحولات در عرصه آموزش ایجاد می‌کنند گفت: در دنیای امروز باید متناسب با استعدادها پیش رفت و نقش استاد در آن بیش از پیش است و استاد خود باید حکم کتاب داشته باشد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه روش تربیتی زمان حال با چهل سال پیش کاملا متفاوت است تصریح کرد: عدم استفاده مناسب از حافظه شخصی و رجوع بیش از حد به حافظه الکترونیک از تحولات قهری است و یا اطلاعات والدین نسبت به تحصیل فرزندان که می‌توان به عنوان یک تحول مناسب به آن توجه کرد.

وی بر تسریع اجرای طرح‌های آموزشی و زیرساخت‌های آن تاکید و خاطر نشان کرد: ممکن است در اجرای روند آموزشی تنگ‌نظری‌هایی وجود داشته باشد ولی لازم است با توجه به ظرفیت استان باید در موارد آموزشی در مقیاس‌های بین المللی به رشد و تحول آموزشی کمک کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر آینده این استان را فوق‌العاده استراتژیک دانست و افزود: باید دانش آموزان و جوانان استان بوشهر به سمت رشته‌های مهندسی سوق داده شوند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو