کد خبر : 98261تاریخ ثبت : 1398/2/25 09:13:59
اعتراض دانشجویان بی نتیجه مانده است؛

ریاضت غذایی و بی برنامگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر در ماه مبارک رمضان + عکس

حجم پایین و زمان بندی صرف وعده های افطاری و سحری دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر در ماه مبارک رمضان اعتراض دانشجویان را به همراه داشته است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، غالبا یکی از بدترین خاطراتی که در ذهن دانشجویان فارغ التحصیل می ماند، خاطرات سلف دانشگاه و کیفیت غذاهای آن است. مشکلی که همیشه و در همه دانشگاه ها وجود دارد و دانشجوها قبل از ورود به دانشگاه، خود را برای مواجه شدن با چنین صحنه‌ای آماده می‌کنند.

معمولاً کمتر دانشجویی است که از کیفیت یا کمیت خدمات سلف دانشگاه ابراز رضایت کند و ناچارا رو به غذاها و رستوران های بیرون دانشگاه می آورند که البته نه از روی سیری و پرپولی جیبشان است بلکه یا بخاطر کیفیت پایین غذاهاست یا حجم کم آن.

مسئله ای که دانشجویان برخی دانشگاه‌های استان بوشهر هم کم و بیش با آن روبرو هستند و در ماه مبارک رمضان در کیفیت، کمیت و برنامه زمان بندی صرف وعده سحری به اوج خود می رسد.

یکی از این دانشگاه‌ها، دانشکده امام خامنه‌ای دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است که برنامه صرف وعده‌های غذایی در ماه مبارک رمضان و حجم پایین آن، اعتراض دانشجویان را به همراه داشته است.

طبق زمانبندی دانشگاه، وعده افطار ساعت 19 و وعده سحری یک ساعت بعد از یعنی ساعت 20 تحویل دانشجویان می شود. طبق گفته دانشجویان در خوابگاه دانشکده امام خامنه ای حدود 300 دانشجو اسکان دارند که تنها 6 عدد گاز برای گرم کردن غذای سحری که بعد از ظهر روز قبل به دانشجویان داده شده است وجود دارد و همین تعداد گاز هم با شعله های کامل کار نمی کنند و بسیاری از دانشجویان مجبورند وعده سحری را به صورت سرد صرف کنند.

وقتی دانشجویان برای نگه داری وعده های سحری از دانشگاه، ظرف یکبار مصرف خواسته اند با جواب منفی مواجه شده اند که همه دانشجویان اتاق باید بالاجبار برای نگه‌داری وعده‌های غذایی از ظرف‌های بزرگ در یخچال استفاده کنند و برای گرم کردن غذاهایشان هم با مشکل روبرو هستند.

از جمله مورد دیگری که مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است حجم کم وعده غذایی است و دانشجویان ناچارند از بیرون دانشگاه هم غذا تهیه کنند. وعده‌هایی که به تنهایی برای رفع گرسنگی دانشجویان روزه دار کافی نیست.

هرچند دانشجویان دانشکده اعتراض خود را به مسئولین دانشگاه اعلام کرده اند اما تا الآن به نتیجه مطلوبی نرسیده‌اند.

پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز آمادگی انعکاس اقدامات دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر در جهت رفع مشکلات فوق را دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه