کد خبر : 98263تاریخ ثبت : 1398/2/25 11:35:09
عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس:

سرفصل های رشته آمار با نیاز های امروز مطابقت ندارد

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس با اشاره به لزوم آمادگی برای ورود رشته های جدید رشته آمار و محتوای آن را در حال دگرگونی دانسته و خواستار تغییر سر فصل ها مطابق با نیاز رشته های جدید شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، با همت انجمن علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه خلیج فارس، سلسله سخنرانی های علمی با موضوع "علوم داده و یادگیری ماشین" با حضور رئیس و اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار شد.

حسین حق بین عضو هیات علمی گروه آمار با اشاره به ویژگی های رشته جدید علوم داده گفت: این رشته توجه کشورهای زیادی را به خود جلب کرده است به گونه ای که اگر در کشوری مانند آمریکا به سایت های کاریابی مراجعه کنید، این رشته جزء برترین رشته های متقاضی جذب نیروی انسانی است.

حق بین افزود: این رشته ترکیبی از ریاضی، آمار، علوم کامپیوتر، تجارت و... است که با یکپارچه کردن و تحلیل داده در نهایت تولید محصول مبتنی بر داده را انجام می دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: در دنیای امروز جایگاه داده و اطلاعات اگر بیشتر از نفت نباشد کمتر نیز نخواهد بود.

حسین حق بین رشته علوم داده را در آینده یکی از کاربردی ترین رشته ها دانسته و بیان کرد: هم اکنون در کشورهای آمریکا و کانادا میزان فرصت شغلی، درآمد و رضایت شغلی در این رشته جدید نسبت به سایر رشته ها بسیار بالاتر است و بزودی در کشور ایران نیز شاهد ظهور و توسعه این رشته خواهیم بود.

وی با اشاره به لزوم آمادگی برای ورود رشته های جدید مانند علوم داده، مدیریت داده و... به ایران، رشته آمار و محتوای آن را در حال دگرگونی دانسته و خواستار تغییر سر فصل ها و ماهیت رشته آمار مطابق با نیاز رشته های جدید شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه