آرشیو موضوعی: گزارشتعداد اخبار : 0
گزارش/

دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

دانشجویان سراسر کشور این هفته پیشگام در گام دوم انقلاب شدند؛ هم صدا با مردم در مساجد و دانشگاه‌ها به fatf نه گفتند و خواستار رد این لایحه استعماری در مجمع تشخیص مصلحت شدند.
گزارش؛

خبری خوش برای دانشجویان متاهل/ دغدغه اسکان متاهلین دانشجو برطرف می‌شود!

پس از اعتراضات و مشکلات اسکان دانشجویان متاهل، صندوق رفاه برای حل این مسائل راه حلی را ارائه کرد که می‌تواند دغدغه متاهلین دانشجو را برطرف کند.
گزارش؛

استاد دانشگاهی که برای اولین بار در بجنورد خودرو کارتینگ تولید کرد/ از سوی مسئولان تحریم هستیم؛ نه دشمن

مرکز رشد باقرالعلوم دانشگاه آزاد بجنورد اینک در آستانه‌ رونمایی از یک محصول خلاقانه است؛ در این مرکز اولین خودرو کارتینگ استان به همت یکی از اساتید دانشگاهی و برخی دانشجویان ساخته شده که دارای ویژگی‌های متمایزی می‌باشد.
بزرگترین جشن انقلابی جهان؛

فردا همه می آییم

حضور مردم در راهپیمائی یوم الله 22 بهمن علاوه بر همه پیام هایی که دارد، این پیام مهم را در خود دارد که مردم ما به این باور قلبی و بلوغ سیاسی رسیده اند که «انقلاب از خودشان است و بنابراین باید خودشان حفظش کنند.»
گزارش؛

مدرک خارجی به هر قیمتی/ وقتی دانشگاه‌های بی‌کیفیت، رویای جوانان می‌شوند

غالب مردم فکر می کنند هر دانشگاهی در خارج از کشور بهتر از دانشگاه های ایران است؛ تصوری که باید تصحیح شود. البته به طور حتم تمام دانشگاه های داخل کشور کیفیت بالایی ندارند؛ اما تعداد زیادی از دانشگاه های ایران در سطح کیفی خوبی قرار داشته و از استانداردهای لازم، برخوردار هستند.
پیامدهای منفی تصویب CFT و پالرمو برای کشور؛

اجرای SPV ارتباطی با تصویب CFT ندارد/ چه لزومی دارد ایران در برابر وعده نسیه اروپایی‌ها، خواسته آن‌ها را انجام دهد

تصویب دو کنوانسیون CFT و پالرمو، برای نهاد‌های تحریمی ایران، مشکل آفرین خواهد بود. تصویب این دو کنوانسیون همچنین مسیر‌های دور زدن تحریم را می بندد.
نگاهی متفاوت به اظهارات روحانی درباره‌ی آزادی بیان؛

سلطان فیلترینگ

برادر بزرگوار! شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در میان اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید برادر بزرگوار! شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در میان اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید.
گزارش؛

هاشمی رادیکال یا هاشمی معتدل؟! بازی تازه برای فرار از بن‌بست

مدعیان اصلاحات در طول بیش از دو دهه گذشته سیاست‌های گوناگونی را نسبت به مرحوم هاشمی رفسنجانی در پیش گرفته‌اند، روزگاری او را عالیجناب سرخ پوش و ناکام انتخابات مجلس ششم می‌خواندند.
دانشگاه‌های غیرانتفاعی، حیات خلوت سیاسیون؛

دانشگاهی غیرانتفاعی که خبرگزاری اختصاصی دارد! +سند

بسیاری از افرادی که در مشاغل مدیریتی کلان کشور مشغول به فعالیت هستند، خود جزو روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی هستند. از سویی در سخنرانی‌های خود از وضع مدیریت کشور گله‌مند هستند و از سوی دیگر خود همزمان مدیریت چندین مجموعه را برعهده دارند. به راستی چگونه این افراد هم به مشاغل دولتی خود سروسامان می‌دهند و هم در امر آموزش فعالیت می‌کنند؟
دو تن از اعضای کمپین مطالبات دکتری به «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح کردند؛

بودجه ۹۸ و ۱۱ چالش دانشجویان دوره دکتری

بعضا در برخی دانشگاه ها شهریه کامل یک ترم پردیس (حدود 7-9 میلیون تومان) بعنوان شهریه سنوات ورودی 94 و بعد از آن منظور می گردد، در حالیکه عرف مبلغ یک الی دو برابر پایه حقوق وزارت کار برای یک ترم سنوات اضافی منطقی تر بوده و این ثبات مانع از تبعیض و فشار مضاعف به برخی دانشجویان دکتری دانشگاهها می شود.
گزارش/

دانشگاه محل جولان جریان ها نیست/ سیاسی کاری در دانشگاه های استان بوشهر

آنچه در برنامه های سیاسی دانشگاه ها مهم است، هدف از برگزاری این چنین برنامه هایی است که باید به قصد روشن گری باشد و قضاوت را به عهده دانشجو بگذارد نه این که بخواهند با فضاسازی و سیاسی کاری، ذهن دانشجو را به سمت خواسته هایشان جهت دهی کنند.
تحریف و تحمیل در وزارت متولی تربیت؛

آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست/ سند استعماری 2030 با قوت بیشتری از سند تحول بنیادین اجرا می شود

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با وجود اشکالات موجود، بهترین نسخه برای اصلاح آموزش و پرورش است اما برخی به دنبال نسخه ای خارج از مرزها برای بهبود نظام آموزشی بودند. تا زمانی که نگاه به آموزش و پرورش به عنوان یک بنگاه اقتصادی باشد و دولت تمام تلاش خود را صرف کاهش هزینه به حداقل ممکن در آموزش و پرورش بداند، تغییری در وضع موجود ایجاد نخواهد شد.
مصائب پایان نامه؛

دانشجویان دانشگاه آزاد و مصیبتی به اسم پایان‌نامه/ چه شد که این شد؟

دوران کارشناسی ارشد معمولا نخستین تلاش جدی فرد برای انجام یک پژوهش ساختارمند به شمار می‌آید. به همین خاطر «پایان نامه» نیز، هراس و سختی‌های خاص خود را به همراه دارد.
یادداشت / جمشید شکوهی:

استدلال منطقی در توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری بوشهر وجود ندارد

هیچ لزومی به گسترش محدوده طرح منطقه آزاد تجاری بوشهر از ۱۱ هزار هکتار به وسعت ۲۶ هزار هکتار نیست و باید در جانمایی این منطقه از بروز پدیده شوم زمین خواری جلوگیری کرد.
گزارش:

FATF به زبان تصویر!

در روزهای گذشته دانشجویان انقلابی سراسر کشور با برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز، صدور بیانیه‌های مختلف و ارسال نامه‌های متعدد برای جلوگیری از تصویب این لوایح مربوط به «FATF» تلاش کردند. در متن خبر ماجرای FATF به زبان تصویر به نمایش درآمده است.
مسئول هیئت جانثاران کربلا:

فضای مجازی برای معرفی محرم و صفر کم رنگ است/ با وجود گرمای بسیار زیاد حضور بوشهریها در مراسم محرم کم نظیر است

مسئول هیئت جانثاران کربلا بوشهر گفت: از فضای مجازی درخصوص محرم و صفر برای اطلاع رسانی وبالابردن اطلاعات عمومی افراد جامعه استفاده کرد اما استثنأ در این خصوص فضای مجازی بسیار کم رنگ وکم کار بوده است.
رهبر معظّم انقلاب در حرم مطهر امام خمینی(ره):

دستور به سازمان انرژی اتمی درباره آغاز فعالیت‌‌های هسته‌ای / هشدار رهبر انقلاب به اروپا درباره برجام / جوانان ایران را به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل کردند / دشمن می‌داند اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد / نقشه دشمن فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی است / این کشور بدون موتور پرقدرت انقلاب به آرزوهای بزرگ خود نخواهد رسید

ملت و دولت ایران تحمل نمی‌کند هم تحریم شود و هم "حبس هسته‌ای" باشد. سازمان انرژی هسته‌ای موظف است سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به 190 هزار سو را فعلا در چارچوب برجام فراهم کند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور دستور داده از فردا آغاز کند.
آماده شوک‌آورترین خبر ورزشی

بدترین پرسپولیسی که شاید شاهد آن باشید

محرومیت از دو نقل و انتقالات باعث شده تا پرسپولیس علیرغم تکرار قهرمانی، فصل را با بیم و هراس فراوان آغاز کند.
گزارش:

ترفند‌های خلاص شدن از شر پشه ها و مگس‌ ها

شاید نیمی از انرژی افراد در فصول گرم و شب‌های تابستان صرف جنگیدن با حشرات شود.
در نشست صمیمی تشکل های دانشجویی با آیت الله صفایی بوشهری مطرح شد:

فاصله زبان دانشجو تا گوش مسئولین با مطالبه گری رفع شود/ نماینده دانشجویان: بستر مطالبه گری دانشجو از مسئولین وجود ندارد !

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: اگر فاصله‌ای بین زبان دانشجویان تا گوش مسئولین ارشد استان وجود دارد دانشجویان باید با صدای خود بلندتر مطالبات خود را بیان کنند.
برو به صفحه »