آرشیو موضوعی: گزارشتعداد اخبار : 0

پیامی که سیل به دولتمردان داد

سیل اخیر در کشور در نوع خود بی سابقه و یا کم سابقه بود تا جایی که تبعات برنامه ریزی نکردن برای پیشگیری از بحران را به مسئولین گوشزد کرد.
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛

۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای

این موارد منهای تلاش‌های دیگر دانشجویان در زمینه‌ی نگارش نامه‌های متعدد به مسئولین، بیانیه‌های کارشناسی، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی در دانشگاه‌ها، برگزاری مناظره‌ها و البته دعوت از مسئولین برای پاسخگویی است که جملگی در این گزارش نمی‌گنجد.
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛

اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان

عملکرد ضعیف اصلاح طلبان در مسئولیت های مختلف باعث شده تا صادق زیبا کلام که از تئوریسین های این جریان می باشد به بحران عمیق در اصلاح طلبان اشاره کند و در نامه ای به رئیس دولت اصلاحات از کاهش محبوبیت اصلاح طلبان بنویسد.
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانی

زیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان

روستاهایی که تا نیمه در آب فرو رفته‌اند و حالا ساکنانش یا بر بر روی پشت بام مانده اند و یا به ۹۲ اردوگاه تعیین شده پناه آورده اند؛ این تصویری از ۱۰۹ روستای خوزستان است که غرق آب شده اند و انگار نه انگار که ساکنانش تا همین دیروز به زمین‌های کشاورزی ترک خورده شأن می‌نگریستند...
حاشیه «عصر جدید» که دغدغه اصلی جوانان است؛

«تحصیل» یا «علاقه»

یکی از شرکت کننندگان این برنامه بنام «محمد» برای ادامه علاقه اش ترجیح می دهد تا ترک تحصیل کرده و در عین حال خارج از چارچوب های درسی و دانشگاهی کار خود را ادامه بدهد. هر چند در این برنامه احسان علیخانی سعی کرد تا این شرکت کننده را به ادامه تحصیل تشویق کند اما سید بشیر حسینی که خود تا مقطع دکتری تحصیل کرده است، این داوطلب را برای دست یافتن به علاقه ی خود تشویق کرد.
اعزام 1300 دانشجو استان بوشهر به راهیان نور؛

دانشجویان سفیر فرهنگ مقاومت هستند

مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر: دانشجویان شرکت کننده در راهیان نور به عنوان سفیری توانمند از جانب شهدا در انتقال آرمان ها و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در سطح جامعه هستند.
قطار پاستوری‌ها چه زمانی تغییر ریل می‌دهد؟

دولت اول روحانی در آرزوی آمریکا به پایان رسید؛ نیمی از دولت دوم هم به امید اروپا

دولت اول روحانی در انتظار آمریکایی‌ها به پایان رسید و دولت دوم وی نیز تا بدین جا، معطل اروپایی‌ها مانده است. حال این سوال اساسی پیش می‌آید که؛ چه موقع زمان تغییر ریل قطار دولت فرا م‍‍‍‍ی‌رسد؟
گزارش به بهانه قیام مردم تبریز؛

مروری بر نقش دانشجویان در هدایت قیام ۲۹ بهمن تبریز/ قیامی که کمر رژیم پهلوی را شکست

بدون شک یکی از تاثیرگذارترین حرکت‌های مردمی در جریان مبارزات ملت ایران علیه رژیم پهلوی، قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶ بود که در تعمیق بخشی به حرکت مردم ایران تاثیر بسیاری داشت.
گزارش/

دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

دانشجویان سراسر کشور این هفته پیشگام در گام دوم انقلاب شدند؛ هم صدا با مردم در مساجد و دانشگاه‌ها به fatf نه گفتند و خواستار رد این لایحه استعماری در مجمع تشخیص مصلحت شدند.
گزارش؛

خبری خوش برای دانشجویان متاهل/ دغدغه اسکان متاهلین دانشجو برطرف می‌شود!

پس از اعتراضات و مشکلات اسکان دانشجویان متاهل، صندوق رفاه برای حل این مسائل راه حلی را ارائه کرد که می‌تواند دغدغه متاهلین دانشجو را برطرف کند.
گزارش؛

استاد دانشگاهی که برای اولین بار در بجنورد خودرو کارتینگ تولید کرد/ از سوی مسئولان تحریم هستیم؛ نه دشمن

مرکز رشد باقرالعلوم دانشگاه آزاد بجنورد اینک در آستانه‌ رونمایی از یک محصول خلاقانه است؛ در این مرکز اولین خودرو کارتینگ استان به همت یکی از اساتید دانشگاهی و برخی دانشجویان ساخته شده که دارای ویژگی‌های متمایزی می‌باشد.
بزرگترین جشن انقلابی جهان؛

فردا همه می آییم

حضور مردم در راهپیمائی یوم الله 22 بهمن علاوه بر همه پیام هایی که دارد، این پیام مهم را در خود دارد که مردم ما به این باور قلبی و بلوغ سیاسی رسیده اند که «انقلاب از خودشان است و بنابراین باید خودشان حفظش کنند.»
گزارش؛

مدرک خارجی به هر قیمتی/ وقتی دانشگاه‌های بی‌کیفیت، رویای جوانان می‌شوند

غالب مردم فکر می کنند هر دانشگاهی در خارج از کشور بهتر از دانشگاه های ایران است؛ تصوری که باید تصحیح شود. البته به طور حتم تمام دانشگاه های داخل کشور کیفیت بالایی ندارند؛ اما تعداد زیادی از دانشگاه های ایران در سطح کیفی خوبی قرار داشته و از استانداردهای لازم، برخوردار هستند.
پیامدهای منفی تصویب CFT و پالرمو برای کشور؛

اجرای SPV ارتباطی با تصویب CFT ندارد/ چه لزومی دارد ایران در برابر وعده نسیه اروپایی‌ها، خواسته آن‌ها را انجام دهد

تصویب دو کنوانسیون CFT و پالرمو، برای نهاد‌های تحریمی ایران، مشکل آفرین خواهد بود. تصویب این دو کنوانسیون همچنین مسیر‌های دور زدن تحریم را می بندد.
نگاهی متفاوت به اظهارات روحانی درباره‌ی آزادی بیان؛

سلطان فیلترینگ

برادر بزرگوار! شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در میان اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید برادر بزرگوار! شما خودتان شفاهاً یا کتباً با واسطه یا بی‌واسطه بارها گفته‌اید چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی‌کنید یا چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است. اما وقتی در میان اهالی مطبوعات و رسانه حضور می‌یابید ندای آزادی مطبوعات سر می‌دهید.
گزارش؛

هاشمی رادیکال یا هاشمی معتدل؟! بازی تازه برای فرار از بن‌بست

مدعیان اصلاحات در طول بیش از دو دهه گذشته سیاست‌های گوناگونی را نسبت به مرحوم هاشمی رفسنجانی در پیش گرفته‌اند، روزگاری او را عالیجناب سرخ پوش و ناکام انتخابات مجلس ششم می‌خواندند.
دانشگاه‌های غیرانتفاعی، حیات خلوت سیاسیون؛

دانشگاهی غیرانتفاعی که خبرگزاری اختصاصی دارد! +سند

بسیاری از افرادی که در مشاغل مدیریتی کلان کشور مشغول به فعالیت هستند، خود جزو روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی هستند. از سویی در سخنرانی‌های خود از وضع مدیریت کشور گله‌مند هستند و از سوی دیگر خود همزمان مدیریت چندین مجموعه را برعهده دارند. به راستی چگونه این افراد هم به مشاغل دولتی خود سروسامان می‌دهند و هم در امر آموزش فعالیت می‌کنند؟
دو تن از اعضای کمپین مطالبات دکتری به «خبرنامه دانشجویان ایران» مطرح کردند؛

بودجه ۹۸ و ۱۱ چالش دانشجویان دوره دکتری

بعضا در برخی دانشگاه ها شهریه کامل یک ترم پردیس (حدود 7-9 میلیون تومان) بعنوان شهریه سنوات ورودی 94 و بعد از آن منظور می گردد، در حالیکه عرف مبلغ یک الی دو برابر پایه حقوق وزارت کار برای یک ترم سنوات اضافی منطقی تر بوده و این ثبات مانع از تبعیض و فشار مضاعف به برخی دانشجویان دکتری دانشگاهها می شود.
گزارش/

دانشگاه محل جولان جریان ها نیست/ سیاسی کاری در دانشگاه های استان بوشهر

آنچه در برنامه های سیاسی دانشگاه ها مهم است، هدف از برگزاری این چنین برنامه هایی است که باید به قصد روشن گری باشد و قضاوت را به عهده دانشجو بگذارد نه این که بخواهند با فضاسازی و سیاسی کاری، ذهن دانشجو را به سمت خواسته هایشان جهت دهی کنند.
تحریف و تحمیل در وزارت متولی تربیت؛

آموزش و پرورش بنگاه اقتصادی نیست/ سند استعماری 2030 با قوت بیشتری از سند تحول بنیادین اجرا می شود

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با وجود اشکالات موجود، بهترین نسخه برای اصلاح آموزش و پرورش است اما برخی به دنبال نسخه ای خارج از مرزها برای بهبود نظام آموزشی بودند. تا زمانی که نگاه به آموزش و پرورش به عنوان یک بنگاه اقتصادی باشد و دولت تمام تلاش خود را صرف کاهش هزینه به حداقل ممکن در آموزش و پرورش بداند، تغییری در وضع موجود ایجاد نخواهد شد.
برو به صفحه »
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو