آرشیو موضوعی: گزارش تعداد اخبار : 0
در خانه مجردی های بوشهر چه می گذرد؛

به دانشجو جماعت خانه نمی دهیم/زندگی های مصنوعی در سایه منازل دانشجویی/ اینجا عشق حکم فرماست

خانه دانشجویی دو کلمه ای که اگر در کنار هم بیایند بنگاه های املاک بوشهر فوری خواهند گفت نداریم و این حکایت تکراری این سال های دانشجویان بوشهری به ویژه دانشجویان دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور است.
باز آمد بوی ماه مهر و دفتر چینی؛

مظلومیت لوازم التحریر ایرانی در بازار بوشهر/ مرغ همسایه همیشه غاز است

باز ماه مهر و باز بوی خوش کتاب‌های تازه و دفتر نقاشی و جعبه‌های مداد رنگی، ماه مهر و صدای زنگ و ناظم مدرسه، دوباره کلاس و تخته سیاه و نیمکت های چوبی و دیدن معلم و گفتن برای همکلاسی از تابستانی که گذشت.
مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر:

هسته یا شورای فرهنگی برای انسجام فرهنگی در شهر خورموج وجود ندارد

صابر حاجی زاده فعال فرهنگی شهر خورموج و مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: نیاز به یک هسته یا شورای فرهنگی که بتواند به همه ی گروه ها و همه ی رده های سنی خط بدهد در شهر خورموج بسیار احساس می شود.
هدف ما دست گیری است؛

توصیه های خیرخواهانه به شورای شهر و شهردار منتخب بوشهر

انتخاب مجدد غلامعلی میگلی نژاد به عنوان شهردار بوشهر بهانه ای شد تا ما دوباره در این فرصت به عنوان یک شهروند که دغدغه آبادانی هرچه بیشتر دیارمان را داریم نکات و پیشنهاداتی خیرخواهانه و صادقانه به عرض شهردار و اعضای جدید شورای شهر برسانیم.
نابرده رنج مدرک تحصیلی میسر می شود؛

مدارسی در بوشهر که به بنگاه مدرک دهی تبدیل شده اند

مدتی است که دادن مدرک در برخی از این مدارس به امری عادی تبدیل شده است و به معنای دقیق کلمه برخی از این مدارس به بنگاه مدرک دهی تبدیل شده اند و با سهل انگاری برخی از مسئولین شاهد تبلیغات آزادانه آنها برای اخذ مدرک سیکل و دیپلم و حتی لیسانس تضمینی در کمترین زمان ممکن هستیم.
هنوز هم مقصر دولت قبل است؟!

مرگ تدریجی منطقه ویژه اقتصادی بوشهر در سایه مدیریت سیاسیون/ شیرینی آدامس تدبیر و امید تمام شد

از 100 روز بیش از 1500 روز می گذرد و دولت متبوع شما هنور نتوانسته قدمی در راه بهبود وضعیت اقتصادی کشور بردارد و این امر موجب گردیده که روز به روز فریاد بنگاه های اقتصادی و کارگران بی گناه بلندتر شنیده شود.
لبخند رضایت بر لبان مردم بی بضاعت؛

اعزام گروه جهادی "افسران ولایت" به مناطق محروم دشتستان به روایت تصویر

تابستان امسال نیز روستاهای ایل شهر و امامزاده از بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان میزبان این گروه جهادی بودند و دانشجویان اردوی جهادی خود را در عرصه های عمرانی، اقتصاد مقاومتی، پزشکی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی برگزار نمودند.

تکرار قصه تلخ خرما؛ نخل‌داران نا امید و دلالان پول‌دار

انگار قرار نیست قصه پردرد و تلخ دلال‌بازی بازار خرما تمام شود و قیمت خرما همچنان درجا می‌زند تا باز هم سود اصلی نخل‌داری نصیب دلالانی شود که فقط پول دارند.
فاز ۱۴ پارس جنوبی؛

پروژه‌ای با ۵۰درصد پیشرفت که ۴سال معطل است

با وجود اولویت قراردادن پروژه پارس جنوبی، همچنان شاهد تاخیرهای چند ماه و حتی سالیانه در اجرای فازهای مختلف از جمله فاز ۱۴ هستیم.
جلوهایی ویژه از فقر در جنوب کشور؛

بحران بهداشت محیط در پس کوچه های قطب اقتصاد کشور/ اینجا انسان و حیوان زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر دارند

خانه عنوانی سنگین بر دوش واحدهای پیش ساخته است که هر آن احتمال آوار شدن سقف هایشان می رود، اینجا انسان و حیوان زندگی مسالمت آمیزی با یکدیگر دارند و علاوه بر سگ، گربه، موش و انواع حشرات موزی دام داری و مرغداری نیز رونق دارد.
نجومی ها؛ هر روز "پر رو" تر از دیروز

طلبکاری مدیرانی که به جای "محاکمه" ذخیره انقلاب شدند

نجومی‌بگیران در حالی درخواست بازپس‌گیری حقوق‌های نجومی‌شان را دارند که با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب علاوه بر استرداد حقوق‌های نجومی‌شان به بیت المال، باید مجازات هم می‌شدند.
نماد مقاومت آذربایجان/

بازگشت جنگجوی آذربایجان به آغوش وطن پس از 34 سال/ من تو را می‌شناسم و نمی‌شناسمت!

من تو را می‌شناسم و نمی‌شناسمت! می‌شناسم چون چهره‌ات را در کتاب‌های درسی دوران ابتدایی به یاد می‌آورم که با همه جثه کوچکت تصویر مردی را به عالم معرفی کردی که مردانگی، غیرت و شرفت هر کلمه‌اش هزار بخش معنا دارد.
پیگیری یک سوژه؛

خوابگاه متأهلی آرزوی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر/کاهش رغبت به ازدواج در دوران دانشجویی

نبود خوابگاه متأهلی برای دانشجویان از اساسی‌ترین مشکلات حوزه صنفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر است، که این امر باعث کاهش رغبت دانشجویان به ازدواج در دوران دانشجویی شده و معضلات اجتماعی و فرهنگی را برای دانشگاه به همراه داشته است.
منتظر کار نمانیم؛

شهد شیرین اقتصاد مقاومتی با پرورش زنبور عسل در شهرستان جم

علی صافی از فارغ التحصیلانی دانشگاهی است که منتظر کار نمانده است و بنا به علاقه به کار زنبورداری در شهرستان جم مشغول شده است و با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج رونق بیشتری به کسب و کار خود داده است.
گفتگو با دانشجوی خوش ذوق آبپخشی؛

اشتغال شش نفر با در آمد 3 میلیونی در مزرعه آلوئه ورا/ جناب خان کار ما را راحت کرد+ عکس

سعید استوار از جمله جوانان خوش ذوق و کارآفرین موفق استان بوشهر و شهر آبپخش است که در سن 20 سالگی وارد کار پرورش آلوئه ورا شده است. از همین رو گفتگویی خواندنی با این جوان خوش ذوق داشته ایم که در ادامه می خوانید.
روایتی دردناک از عمق محرومیت در همین نزدیکی؛

انگشتان کوچک رضا برای شمارش دردهایش کم است/فقر تنها همنشین این خانواده

انگشت های رضا برای شمردن دردهایشان کم بود و سهمشان از رنجی که می برند بسیار اندک. پدر رضا می گوید کنار جاده پلاستیک جمع می کنم ولی مگر چقدر پلاستیک کنار جاده میریزند و پلاستیک فروشی چقدر درآمد دارد که خرج دوا و درمان و خرید غذا شود.
بروز شکافی عمیق بین جریان اصلاحات در انتخاب شهردار؛

نگاهی به پشت پرده سهم خواهی اصلاح طلبان بوشهر در انتصاب میگلی نژاد

انتخاب شهردار بوشهر حرف و حدیث هایی بسیاری در جریان اطلاح طلب بوشهر به وجود آورد، طوری که اختلافات به آنجا رسید که تعدادی از افراد شاخص این جریان نسبت به وجود لابی گری های هم طیف خود در این جریان که منجر به انتخاب میگلی نژاد شد اعلام برائت کردند.
عجین شدن محرومیت زدایی با انقلاب اسلامی

عزم جهادی افسران ولایت برای ریشه کنی فقر در مناطق محروم بوشکان+ تصاویر

در شرجی و گرمای 30 مرداد با مسئولین بسیج دانشجویی و بسیج سازندگی استان بوشهر همراه شدیم تا گوشه ای از صحنه‌های حماسی مشارکت دانشجویان بسیجی را در خدمت رسانی به مردم محروم بخش بوشکان به نظاره بنشینیم.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر:

اردوهای جهادی بهترین عرصه برای تربیت مدیران انقلابی آینده است+ تصاویر

رضا آبشیرینی در جمع دانشجویان جهادگر بسیجی اظهار داشت: اردوهای جهادی نعمتی بزرگ و فرصتی مغتنم برای خوسازی و کسب رضایت خداوند باری تعالی و بهترین عرصه برای تربیت مدیران انقلابی آینده است.
گزارش/

مروری بر کارنامه پرحاشیه‌ترین وزیر دولت روحانی/ آخوندی بر لبه تیغ

روحانی گفته برای انتخاب وزرا تحت‌فشار نبودیم اما به نظر می‌رسد عباس آخوندی از این قاعده مستثنا است. باجناق آقای ناطق این بار روی لبه تیغ قرارگرفته.
برو به صفحه »