آرشیو موضوعی: ایران و جهانتعداد اخبار : 0
پس از ماجرای عجیب اخیر لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و ارجاع به مجمع؛

تلاش دانشجویان برای بازگشت FATF به مسیر قانونی

پس از عدم تایید لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو توسط شورای نگهبان و ارسال فراقانونی آن به مجمع مصلحت نظام، تشکل های دانشجویی خواستار بازگشت این لوایح به مجلس و بررسی کارشناسی آن شدند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه خوارزمی:

این هنر برجام و FATF است که آمریکا بدون جنگ اهداف خود را پیش ببرد

عضو شورای نمایندگان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه اقتصاد برجامی قرار بود ظرف ۲ ماه مشکل آب مردم را حل کند، گفت: این هنر برجام و FATF است که آمریکا بدون جنگ اهداف خود را پیش ببرد.
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت:

تصویب CFT صددرصد خلاف قانون است و زمینه ساز سلطه بیگانگان می شود

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: تصویب CFT صددرصد خلاف اصل ۱۵۳ قانون اساسی و زمینه ساز برای سلطه بیگانگان بر کشور است.
بسیج دانشجویی ۱۴ دانشگاه خطاب به روحانی:

به استمرار خودکفایی در محصولات استراتژیک جامعه عمل بپوشانید

بسیج دانشجویی ۱۴ دانشگاه کشور با صدور نامه‌ای خطاب به روحانی اعلام کردند: تعلل و تاخیر بیش از دو ماهه دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی در میزان تولید محصول راهبردی، چون گندم می‌تواند تاثیر مستقیم و بسزایی داشته باشد.
عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان:

عبارت «ازدواج کودکان» بازی با کلمات است

هیأت علمی دانشگاه اصفهان گفت: کسانی که عبارت ازدواج کودکان را به کار می‌برند معیار‌های خود در تعریف کودکی را باید شرح دهند و همچنین متوجه عواقب عدم ازدواج در جوامع غربی باشند.
رهبر معظم انقلاب:

حکام کشورهای تبعه آمریکا مطمئن باشند که در یمن و فلسطین شکست خواهند خورد/ صهیونیست‌ها چندسال پیش ۳۳روز مقاومت کردند اما هفته پیش ۲روز!

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به حکام برخی کشورهای اسلامی گفتند: نصحیت ما به شما این است که به ولایت اسلام برگردید و تحت «ولایت الله» قرار گیرید زیرا «ولایت امریکا و طاغوت» برای شما فایده ای نخواهد داشت.
عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان مجلس:

وزیر خارجه انگلیس در ایران با خانواده جاسوس دیدار می‌کند!/ این اقدامات بدون اجازه دستگاه دیپلماسی نیست

ابطحی گفت: وزیر خارجه انگلیس آزادانه در بازار ایران قدم می‌زند تعیین تکلیف می‌کند و با خانواده جاسوس دیدار می‌کند. حتما این اقدامات بدون اجازه دستگاه دیپلماسی نبوده است.
از چالش‌های خروج از کشور تا ارز دانشجویی؛

۲۴ سوال تخصصی درباره دانشجویان دانشگاه‌های خارجی +پاسخ

تصور کنید یک دانشجویی بعد از افزایش 4 برابری نرخ ارز، از یک ترم به ترم دیگر هزینه‌های ادامه تحصیلش در خارج از کشور 4 برابر شود. حالا در کنار دانشجویانی که ممکن است به کلی قید ادامه تحصیل در خارج از کشور را بزنند، دانشجویانی که می‌خواهند ادامه تحصیل دهند قطعا نیازمند تدابیر بهتری هستند.
در حاشیه کلید خوردن استیضاح ظریف در مجلس توسط نمایندگان؛

استیضاح ظریف نتیجه‌ای خواهد داشت؟

در چنین شرایطی بنظر می‌رسد اصرار برخی نمایندگان به استیضاح ظریف، حتی اگر برکناریِ وی را به دنبال داشته باشد، نمی‌تواند منجر به تغییر مسیرِ دستگاه سیاست خارجی کشور در نظر و عمل گردد و صرفا ظریفی می‌رود و ظریفِ دیگری می‌آید با همان نظر و روش.
محسن رضایی در مراسم گرامیداشت شهدای جبهه مقاومت:

خطر نفوذی های آمریکا در وزارتخانه ها از ترامپ بیشتر است

دبیر‌مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز نفوذی های آمریکا در داخل چرخ اقتصاد را معتل کرده اند و در وزارتخانه ها بیشتر از ترامپ در حال فعالیت هستند.
حاج دلیگانی در دانشگاه شریف:

لاریجانی نمی‌گذارد طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی بررسی شود

نماینده شاهین شهر گفت: طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی یک سال و نیم است در کمیسیون مربوطه تصویب شده، ولی آقای لاریجانی نمی‌گذارد در صحن بررسی شود.
طالب‌زاده در جمع دانشجویان انجمن‌ مستقل:

حرف زدن درباره CFT در رسانه ملی ممنوع شده/ FATF میوه ۱۱ سپتامبر است

یک فعال رسانه‌ای با اشاره به عملکرد رسانه‌های داخلی گفت: اخیرا قانون گذاشتند که در شبکه‌های تلویزیون حق حرف زدن درباره fatf و cft را ندارند مگر شبکه‌های ما شبکه‌های غربی است که نمی‌شود درباره مسائل روز صحبت کرد.
در حسینیه شماره دو جماران؛

فردا صبح تشییع پیکر امیر محمد اژدری پیشکسوت اردوهای جهادی

امیرمحمد اژدری، پیشکسوت جهادی و عضو شورای مرکزی قرارگاه امام رضا(ع)، حین انجام مأموریت جهادی در جاده عسلویه پارسیان طی حادثه‌ای در گذشته بود فردا صبح به خاک سپرده می شود.
روايت نقوي حسيني از نشست فراكسيون نمايندگان ولايي؛

اژه‌ای: ظریف اسناد خود درباره پولشویی را ارائه کند/ در برخورد با فساد با احدی تعارف نداريم

اژه ای با اشاره به اعدام دو مفسد اقتصادی به دلیل خرید و فروش ارز و سکونت بلکه به علت افساد و اخلال اقتصادی است، گفت که این دو مفسد با اقدامات خود، نظام اقتصادی کشور را دچار مشکل و اختلال کرده اند و میلیون ها نفر از ملت ایران را دچار مشکل در زندگی کرده اند چرا که او قاچاق ارز و سکه کرده بود و این موارد دقیق در حکم آن ها آمده است.
در مجمع عمومی سازمان ملل؛

تصویب ۹ قطعنامه در سازمان ملل علیه رژیم صهیونیستی

کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نشست عصر جمعه خود، ۹ قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد.
رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیاسی اندونزی:

پرچم‌داری بانوی چادری برای کاروان ایران یعنی یک تنه مقابل ولنگاری دنیا ایستادن

رهبر انقلاب فرمودند: یک نمونه‌اش این بود که پرچم‌داری کاروان شما را بانویی با چادر انجام داد؛ این یعنی شما یک‌تنه در مقابل تهاجم و ولنگاری روزافزون دنیا ایستادید و در عمل از دین و معارف و ارزش‌های ملی‌تان و لباس ملی‌تان یعنی چادر و از حجاب و عفافتان در یک میدان جهانی دفاع کردید.
گزارش توئیتری/

آمریکا بجای «گنبد آهنی» گنبد پوشالی به اسرائیل قالب کرده/ فلسطین برای نابودی رژیم صهیونیستی کافی است

بسیاری از کاربران فضای مجازی با تمسخر و طعنه به ادعای رژیم اشغالگر قدس مبنی بر عدم نفوذ گنبد آهنین واکنش‌های متفاوتی در صفحات توئیتر خود منتشر کردند.
گزارش یک بررسی؛

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه را تایید کرد/ سرخوش: یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: من حتی یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده‌ام چه برسد به اینکه مدرک فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه داشته باشم.
گزارش یونیسف؛

کودکان یمنی حتی در بیمارستان نیز در خطر مرگ هستند

مدیر اجرایی یونیسف در یمن طی بیانیه‌ای درباره وضعیت اسف‌بار کودکان یمنی در «الحدیدة» و استان‌های مجاور آن و حتی کودکان بستری در بیمارستان هشدار داد.
سردار اشتری :

رهبری فرمودند سلام ما را به خانواده شهید نورعلی موسوی برسانید و شهادت ایشان را تبریک و تسلیت بگویید

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در تماس تلفنی که از دفتر مقام معظم رهبری گرفته شد، اعلام کردند که رهبری فرموده‌اند «در مراسم شرکت کردید سلام ما را به مردم لرستان و خانواده شهید برسانید و از قول ما شهادت ایشان را تبریک و تسلیت بگویید».
برو به صفحه »
بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان؛برجام، آش نخورده و دهن سوخته ای که دولت به کام ملت ریخت
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر خطاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام؛تصویب CFT اعتماد دوباره به ناقضان برجام است
بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
آرشیو