آرشیو موضوعی: دانشگاه هاتعداد اخبار : 0
رئیس مرکز انرژی‌های نو دانشگاه آزاد بوشهر:

بوشهر میزبان بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران

بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران اول و دوم اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می‌شود.
به منظور تجلیل از مقام شهید رییسعلی دلواری؛

مسابقه دو صحرانوردی "رعد" به میزبانی دانشگاه پیام نور برگزار می شود

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: به منظور تجلیل از مفاخر ملی دومین دوره مسابقه دو صحرانوردی رعد به مناسبت تجلیل از مقام شهید رییس علی دلواری به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

خانواده شهدا و ایثارگران اسوه‌های صبر و پایداری هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خانواده شهدا و ایثارگران اسوه‌های صبر و پایداری هستند و روح بلند خانواده معظم آنان بزرگ‌ترین درس برای ماست.
در نامه‌ای مطرح شد

بررسی ایرادات بودجه ۹۸ از سوی ۲۵ بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور/ نمایندگان مجلس متوجه آسیب‌ها باشند

۲۵ دفتر بسیج دانشجویی، طی بیانیه‌ای ضمن تشریح برخی ایرادات به لایحه بودجه سال ۹۸، ۱۰ ایراد اساسی به این لایحه را بررسی کردند.
با بررسی دفترچه انتخاب رشته مشخص شد؛

رشته‌های پرطرفدار و روزانه دوره بدون آزمون کنکور سراسری سال ۹۸

در این بین شاید یکی از سوالات داوطلبان تعداد ظرفیت پذیرش در دوره های روزانه و دانشگاه ها باشد، موضوعی که بررسی ها نشان میدهد از 550 هزار ظرفیت مطرح شده 20 درصد آن به دوره های روزانه اختصاص دارد و خود این مسئله می تواند انگیزه خوبی برای ثبت نام داوطلبان کنکور سال 98 باشد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر:

نظام سطح بندی دانشگاه های وزارت علوم نیازمند بازنگری است

رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: سطح بندی ها در دانشگاه های زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ملاکی برای اعتبار سنجی و تخصیص منابع شده از این رو باید بازنگری لازم در این زمینه صورت گیرد.
روایتی از تلاش‌ دانشجویان کشور برای عدم تصویب FATF؛

تجمع مردم در بیش از ۱۰ استان کشور علیه FATF

با نزدیک شدن به زمان اعلام نظر مجمع تشخیص مصاحت نظام پیرامون FATF تشکل‌های دانشجویی دست به تجمع و تحصن در استان های تهران، یزد، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، قم و ... زدند.
نامه بیش از ۲۵۰ دانشجوی انقلابی دانشگاه امیرکبیر؛

مجمع تشخیص مصلحت نگذارد سناریوی برجام با CFT و پالرمو تکرار شود

بیش از ۲۵۰ دانشجوی انقلابی دانشگاه امیرکبیر ازرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستند در مورد عضویت در CFT و پالرمو تصمیمی اتخاذ شود که موجبات اعتلای نظام و یاس دشمنان فراهم شده و از سناریوی برجامی‌ دیگر جلوگیری شود.
گزارش/

دانشجویان آغازگر گام دوم انقلاب شدند/ مخالفان FATF سنگ تمام گذاشتند

دانشجویان سراسر کشور این هفته پیشگام در گام دوم انقلاب شدند؛ هم صدا با مردم در مساجد و دانشگاه‌ها به fatf نه گفتند و خواستار رد این لایحه استعماری در مجمع تشخیص مصلحت شدند.
استاد دانشگاه یونگ وپینگ سوئد:

ارتباط میان آموزش و کارآفرینی باید در ایران تقویت شود

استاد دانشگاه یونگ وپینگ سوئد گفت: در ایران بین تحصیل و آموزش با مسائل حوزه کار و به ویژه کارآفرینی ارتباط خوبی ایجاد نشده و این ارتباط باید تقویت شود.
دانش در گام دوم انقلاب؛

علم مظهر عزت و قدرت کشور است

انقلاب اسلامی که انقلابی فرهنگی همراه با ترسیم مسیر صعود به کمالات بشری تعریف شده است برای نجات جوامع بشری از فرهنگ منحط غربی که با احاطه دانش بر آنان بدست آمده است، نیازمند رسیدن به قله ها و مرجع شدن در تمام شئون علوم خواهد داشت.
بیانیه مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر؛

شهادت پاسداران مهر عملی تایید بر بیانیه گام دوم رهبر انقلاب بود

مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی گروه جیش الظلم در به شهادت رساندن جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی، این حرکت را مهر تاییدی بر حقانیت مسیر طی شده در طول چهل سال از عمر انقلاب اسلامی و ترسیم مسیر پیش رو توسط مقام معظم رهبری با صدور بیانیه ای در دقایقی قبل از این اقدام ناجوانمردانه دانست.
در مهدیه دانشگاه آزاد اعتمادیه؛

تجمع اعتراضی دانشجویان و مردم زنجان در مخالفت با لوایح استعماری برگزار شد + تصاویر

دانشجویان و مردم انقلابی استان زنجان عصر امروز در مخالفت با لوایح استعماری FATF و پالرمو در مهدیه دانشگاه آزاد اعتمادیه تجمع کردند.
گزارش؛

خبری خوش برای دانشجویان متاهل/ دغدغه اسکان متاهلین دانشجو برطرف می‌شود!

پس از اعتراضات و مشکلات اسکان دانشجویان متاهل، صندوق رفاه برای حل این مسائل راه حلی را ارائه کرد که می‌تواند دغدغه متاهلین دانشجو را برطرف کند.
آخر هفته با اخبار دانشگاهی/ صنفی و فرهنگی

از غیبت موجه دانشجویان راهیان نوری تا سنگ تمام در راهپیمایی ۲۲ بهمن!

هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد، برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم.
معاون اداری و مالی وزارت علوم:

کاهش وابستگی دانشگاه ها به منابع دولتی از سیاست های وزارت علوم است

معاون اداری و مالی وزارت علوم در کمیسیون دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: ایجاد بسترهای جدید درآمد زایی یکی از ضرورت های امروز دانشگاه ها است. کاهش وابستگی به بودجه دولتی و حرکت به سمت ایجاد منابع مالی جدید و پایدار، یکی از سیاست های وزارت علوم است.
گزارش؛

استاد دانشگاهی که برای اولین بار در بجنورد خودرو کارتینگ تولید کرد/ از سوی مسئولان تحریم هستیم؛ نه دشمن

مرکز رشد باقرالعلوم دانشگاه آزاد بجنورد اینک در آستانه‌ رونمایی از یک محصول خلاقانه است؛ در این مرکز اولین خودرو کارتینگ استان به همت یکی از اساتید دانشگاهی و برخی دانشجویان ساخته شده که دارای ویژگی‌های متمایزی می‌باشد.
استاد دانشگاه تهران در جمع اساتید دانشگاه آزاد بوشهر:

هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب هاست

استاد دانشگاه تهران گفت: هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب های جهان است و نتایج مطالعات اجتماعی و گفته مورخان آن را ثابت می کند.
مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور:

دانشگاه پیام نور پیشگام ورزش‌های همگانی باشد

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور کشور گفت: دانشگاه پیام نور باید پیشگام ورزش‌های همگانی باشد و بستر لازم و مناسب را برای این کار فراهم کند.
دبیر کمیته برنامه‌ریزی وزارت بهداشت:

تأسیس دانشکده سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مرهون انگیزه و ارتباط علمی و پژوهشی است

دبیر کمیته برنامه‌ریزی و ارزشیابی رشته سلامت، ایمنی و محیط‌ زیست وزارت بهداشت گفت: انگیزه و ارتباط خوب علمی و پژوهشی مهم‌ترین رکن تأسیس دانشکده سلامت، ایمنی، محیط‌ زیست و طب محیطی (HSEEM) در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
برو به صفحه »