پیروزی چهل سالگی انقلاب در ۱۳ آبان/ تاریخ انقضای استکبار آمریکایی فرا رسیده
با کمی دقت در سه رویداد روز ۱۳ آبان متوجه یک هدف مشترک بین آن‌ها می‌شویم و آن هم "مبارزه با استکبار" است.
كدخبر: id-97292
تاريخ: 2018-11-04 13:44:42

به گزارش "دانشجونیوز" ، 13آبان ماه یادآور سه رویداد مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است؛ که اولین آن در ۱۳ آبان سال ۴۳ با تبعید امام خمینی (ره) توسط رژیم پهلوی به ترکیه آغاز شد و پس از ۱۳ سال از آن واقعه  در ۱۳ آبان سال ۵۷ کشتار دانش آموزان در دانشگاه تهران به دست رژیم منحوس پهلوی اتفاق افتاد که پس از حادثه ۱۷ شهریور دومین کشتار در دولت شریف امامی بود.

پس از مصادف شدن این دو واقعه به فاصله یکسال از این کشتار یعنی در ۱۳ آبان سال ۵۸ لانه‌ی جاسوسی یا نقطه اصلی توطئه‌ها بر ضد ایران توسط گروهی از دانشجویان پیرو خط امام تصرف و تخلیه شد.

با کمی دقت در این سه رویداد متوجه یک هدف مشترک بین آن‌ها می‌شویم و آن هم "مبارزه با استکبار" است.

به همین دلیل  روز ۱۳ آبان را روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری کرده‌اند.

با گزافه گویی‌های اخیر ترامپ در رابطه با تهدیدات و تحریم‌ها علیه ایران و بازگرداندن تحریم‌های ایران و همینطور مصادف شدن آن با ۱۳ آبان و سخنرانی رهبر انقلاب در ارتباط با آمریکا که در جایی بیان کردند:" آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند. آن کسانی که گرایش به سازش دارند، نقشه‌ی بی‌پایه می‌کشند. نقطه‌ی مقابل افول آمریکا، جمهوری اسلامی است که از صفر شروع کرده و در طول این ۴۰ سال مرتباً پیش رفته است. " دانشجویان و فعالان مجازی در فضای رسانه ای-مجازی توییتر با هشتگ #۱۳ آبان  #حماسه ۱۳ آبان  #ذلت_آمریکایی  #مرگ_بر_آمریکا و هشتگ‌های دیگر به پیشواز این روز بزرگ رفتند و در توییت‌های خود از عزت ایران گفتند و نوشتند  و از ذلت و خونخواری آمریکا پرده برداری کردند.

به سراغ تعدادی از این توییت‌ها رفته و در ادامه گلچینی از آن‌ها را برایتان آورده ایم.

 

محدثه.الف در توییت خود تنها به قسمتی از بیاناتات رهبری بسنده کرده  وبا هشتگ #13آبان اینطور نوشته است:

مقام معظم رهبری:یک حقیقت مهمی در این بین وجود دارد و آن این که در این چالش 40 ساله،طرف مغلوب آمریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است، دلیل مغلوب بودن آمریکا هم آن است که حمله را او شروع کرده اما به مقاصد خود نرسیده است.

///

 

نفیسه سادات موسوی از خاطرات و مادرانه هایش راجع به روز سیزدهم آبان اینطور نوشت:پام رفت روی کنترل، صدای تلویزیون یهو رفت بالا، داشت نماهنگ حامد زمانی رو پخش می‌کرد که می‌خوند:مرگ بر قتل روشن خنده‌های عیلرضا"، محمدمهدی از توی اتاق پرسید:صدای چی بود؟ داییش گفت:صدای نزدیک شدن #۱۳ آبان، پسرک خیلی شیک گفت:آهان میدونم روز #مرگ_بر_آمریکا

///

حمیدرضا حبیبیان دهکردی با ایجاد پویشی میان مخاطبانش از آن‌ها درخواست جملات ضد استکباری و حماسی کرده تا آن‌ها را در روز #۱۳ آبان اجرا و توسط ویدئویی منتشر کند؛ و در ادامه با هشتگ واحد امسال یعنی " #هیهات_من_الذله نوشت:دایرکت بنده میزبان شور و شعور قلم توانای شماست.

///

 

علی رادمهر در توییتی رویداد بزرگ و حماسی تاریخی #۱۳ آبان را یادآور شد و آن را با هشتگ‌های 

#مرگ_برآمریکا #مرگ_بر_آل_سعود  تکمیل نمود.

 

///

 

 

علی محمدی در توییت خود نوشت:قابل توجه روغنفکران عزیز: فقط ۱۹ درصد مردم آمریکا دولت فدرال را قبول دارند. نگران نباشید وقتی ما می‌گیم مرگ بر آمریکا میدونن منظورمون دولت آمریکاست ناراحت نمیشن.

///

فریبا (ریحانه سادات) خالقی با دو هشتگ متمایز #قلدر_ناتوان و #ابرقدرت_پوشالی درباره استکبار و ظلم ستیزی و ارتباط آن با اسلام اینطور نوشت:

الاسلام یعلوا ولا یعلی علیه... اسلام همه سنگر‌های کلیدی جهان را فتح و آزادگان جهان را علیه ظلم و استکبار زیر یک بیرق واحد جمع خواهد کرد.

 

///

 

سیدمحمد رضا فیروزی در جلمه ایی جالب دلیل جنگ ارزی آمریکا با ایران را شکست خوردن آن در بقیه زمینه‌ها دانسته و در ادامه مطلب خود با آوردن هشتگ #۴۰_سال_بدون_آمریکا نوشت:افزایش قدرت منطقه‌ای و نفوذ ایران نقش برجسته در زمینه تصمیم گیری‌ها و افزایش شاخص‌های اقتصادی و سیاسی و...

یعنی تبدیل شدن به الگویی برای کشور‌های آزادی خواه

 

///

زهرا رجایی تهدیدات اخیر آمریکا را ناشی درد شکست‌های پی در پی آن در کشور‌های سوریه، لیبی، یمن و افغانستان دانست و توییت خود را با هشتگ #ذلت_آمریکایی اینطور کامل کرد:آمریکا در عراق شکست خورد و در سایه زورگویی‌ها و سیاست‌های نژادپرستانه خود در آستانه تحمل شکست و ناکامی‌های بیشتر در جنگ‌ها و نفوذش در سوریه، لیبی، یمن و افغانستان است و تهدید‌های اخیر این کشور نیز در واقع نتیجه درد ناشی از این شکست هاست

///

 

حسین عناب رابطه با آمریکا را جدا از بحث سیاسی اش یک بحث انسانی می‌داند به گونه‌ای که با استفاده از مستندات حملات آمریکایی‌ها به کشور‌های مختلف در گذشت سال‌ها، خصوصا کشتار کودکان یمنی با زدن هشتگ #13ABAN و #DownWithUSA اینطور توییت کرد:رابطه با آمریکا فقط یک بحث سیاسی نیست، بحث بر سر انسانیت است، بحث بر سر این است که آیا انسانیت به تو اجازه می‌دهد در همراهی با آمریکا، خلبان‌های هموطنت بمب‌های چند تنی بر سر این کودک بیاندازد یانه؟

اجازه ندهیم آن را در حد یک لجلجت بچه گانه پایین بیاورند!

///