کد خبر : 88302تاریخ ثبت : 1395/11/13 11:24:26

پرداخت بودجه یک میلیاردی به یکی از تشکل‌های اصلاح‌طلب و عدم حمایت از تشکل‌های انقلابی

یکی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در اعتراض به عدم تخصیص بودجه و تبعیض بین تشکل‌های انقلابی با برخی تشکل‌های اصلاح‌طلب ضمن مطالبه شفاف سازی، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد با نام «آرمان» ( از دفاتر جنبش عدالتخواه دانشجویی) طی جلسه‌ای که در فضای باز (به دلیل عدم تخصیص اتاق به این تشکل) برگزار شد، ضمن ارائه گزارش مالی، در اعتراض به عدم تخصیص بودجه و تبعیض بین تشکل‌های انقلابی با برخی تشکل‌های اصلاح‌طلب ضمن مطالبه شفاف سازی، فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد.

بنابراین گزارش، یکی از مسائلی که باعث اعتراض این تشکل دانشجویی شده است بنابر انچه در صورتجلسه آخر این تشکل امده پرداخت بودجه یک میلیارد ریالی به یکی از تشکل‌های اصلاح‌طلب دانشگاه است، در حالیکه بودجه دریافتی این تشکل از دانشگاه صفر است.

مهدی اسدی نائب دبیر این تشکل دانشجویی در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: طبق قراری که با مسئولان داشتیم قرار بود نشریه تشکل ما در جشنواره نشریات دانشگاهی حضور داشته باشد با وجود آنکه در بازه امتحانات قرار داشتیم؛ نشریه طراحی و آماده شد ولی زمانی که نوبت به پرداخت بودجه نشریات شد متوجه شدیم این بودجه را به تشکل دیگری داده‌اند.

وی گفت: مطالبه ما شفافیت است؛ زیرا در بستر غیرشفاف فساد رخ می‌دهد. اگر بودجه هست؛ برای همه باید باشد. متاسفانه مسئولان، تشکل‌های دانشجویی را غیراثرگذار و جناحی می‌خواهند و لابی گری جای مطالبه‌گری را گرفته است.

این فعال دانشجویی افزود: در این بستر تشکل‌های دانشجویی فاقد پشتوانه هستند.

وی ادامه داد: البته ما متوقف به بودجه دانشگاه نیستیم؛ و خودمان هزینه‌ها را تامین می کنیم و کار را جلو می‌بریم؛ اما در شرایط کنونی دستِ ما خالی است.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم؛ دانشگاه را وادار به شفافیت کنیم. از خیرین و دوستانی که تاکنون با هزینه شخصی، تشکل را جلو برده‌اند تشکر می‌کنیم و ان‌شاءالله با ادامه کمک‌های خیرین تا مادامی که این تبعیض در دانشگاه وجود دارد؛ روندِ عدالتخواهی متوقف نشود. هرچند برنامه‌های دانشگاهی تا حصول نتیجه متوقف خواهد بود.

لازم به ذکر است این تشکل دانشجویی در واحد شیراز دانشگاه آزاد فعالیت داشته است.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو