کد خبر : 92260تاریخ ثبت : 1396/2/21 07:01:57
به مناسبت سالروز سربازان گمنام امام زمان(عج)؛

لازمه اصلی خدمت در وزارت اطلاعات گمنامی است

گمنامی سربازان امام زمان(عج) از آن جهت اهمیت می یابد که در سال های اخیرعملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است. از آن جمله می توان به دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران، ‌جاسوسی های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور، سرویس های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه چینی دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، شاید تصویری که از شنیدن نام سربازان گمنام به اذهان عموم متبادر شود تصور مردانی با لباس های کاملا پوشیده مشکی، که تنها دو چشم و دهان آن ها معلوم است و در دست داشتن یک اسلحه همیشه آماده آتش که با حرکات اکشن جابجایی گاهی روبه جلو و گاهی روبه پایین گرفته می شود.

از فعالیت این مردان سیاه پوش مقتدر هم گه گاهی از رسانه ملی و شبکه های مجازی اخباری می شنویم که از ماموریت های خطیر مرزی توسط آنان خبر می دهد. خبرهایی که‌ گاهی تعجب خیلی از ما را بر می انگیزد.

 

بر همین اساس تصمیم گرفتیم تاریخچه ای از شکل گیری، نام گذاری و اساس کار سربازان گمنام امام زمان(عج)، که زادروز ولی عصر(عج)  روز آنان نام گرفته بپردازیم که در ادامه می خوانید.

 

سربازان گمنام اصلی ترین نیروهایی هستند که وظیفه آنها تامین امنیت کشور در ابعاد داخلی، خارجی، ضد جاسوسی، آگاهی و اشرافیت از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی در راستای پیشگیری و مقابله با توطئه های آنها علیه حاکمیت و اقتدار انقلاب اسلامی است.

 

در اهمیت و جایگاه والای فعالیت خدمتگزاران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همین بس که امام خمینی(ره) لقب و عنوان سرباز گمنام امام زمان(عج) را به این مجموعه اطلاق کردند و این بالاترین لقبی است که تحت عنوان مدال سرباز گمنام امام زمان(عج) به تامین کنندگان امنیت این مرز و بوم داده شد.

 

گمنامی سربازان امام زمان(عج) از آن جهت اهمیت می یابد که در سال های اخیر عملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است و از آن جمله می توان به دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران، ‌جاسوس های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور و سرویس های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه چینی دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد. علاوه بر آن مبارزه در بخش هایی همچون اقتصادی، شرکت های هرمی، ‌زمین خواری و مقابله با مدعیان دروغین که به دنبال سوء استفاده از احساسات دینی و فریب مردم هستند از دیگر فعالیت های شاخص وزارت اطلاعات است.

 

خدمت نظام به جمهوری اسلامی، خدمت به نظامی است که برای حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) زمینه سازی می کند. به همین دلیل خادمین به ملت در وزارت اطلاعات را سرباز گمنام امام زمان(عج) می نامند. از طرف دیگر نیز ذات فعالیت های اطلاعاتی بدین صورت است که نمی توان اقدامات و فعالیت های آن را در معرض عمومی گذاشت و به واسطه اصل طبقه بندی اطلاعات، نمی توان اخبار را به صورت علنی مطرح کرد. از این رو یکی از لازمه های اصلی خدمت در وزارت اطلاعات گمنامی است.

یک سرباز گمنام  نمی تواند خدمات خود را به واسطه مسائل امنیتی مطرح کند و از آنجایی که به دنبال تامین امنیت مردم و مقابله با دشمنان داخلی و خارجی نظام،‌ در خط مقدم ایجاد امنیت برای کشور و مردم قرار دارند، نام سربازان گمنام را بر این قشر نهاده اند.

/ انتهای خبر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه