کد خبر : 93351تاریخ ثبت : 1396/4/18 12:27:25
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر:

مهمترین درس ۱۸ تیر برای دانشجویان دوری از سیاسی‌کاری و وحدت برای رفع مشکلات است

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت: مهمترین درسی که دانشجویان باید از ۱۸ تیر ۷۸ بگیرند این است که به دور از هیجانات کاذب و منحرف کننده و به دور از سیاسی‌کاری، در فضایی آرام و با وحدت و فکری روشن برای مشکلات کشور چاره‌جویی کنند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، کریمی در گفت وگو با خبرنگار  دانشجو، در خصوص با اشاره به سالروز حادثه ۱۸ تیر گفت: آنچه که آفات جنبش دانشجویی است عبارت است از دچار شدن به ابتذال، بی تفاوتی و نفوذپذیری در مقابل فرهنگ های بیگانه و مضر، آسیب پذیری در مقابل لغزش ها و انحرافات فکری و همچنین مهمترین آفت که آلت دست جریانات سیاسی شدن و سیاسی کاری در دانشگاه است.

 

وی افزود: دانشجو به طور طبیعی روشنفکر است؛ اما گاهی اوقات ایده و انگیزه خاصی ندارد و آلت دست یک جریان و یک گروه سیاسی کار قرار می‌گیرد که آنها از او چماق می سازند و به سر هر کسی که می خواهند می زنند. این سوء استفاده ها بسیار خطرناک است. این همان آفتی است که ۱۸ تیر ۷۸ دانشجویان به آن دچار شدند و آن قضایا را پیش آوردند.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر تصریح کرد: مهمترین درسی که دانشجویان از این فضاها و بلواهایی که در تاریخ ثبت شده است باید بگیرند این است که به دور از هیجانات کاذب و منحرف کننده و به دور از سیاسی کاری، در فضایی آرام و با وحدت و فکری روشن برای مشکلات کشور چاره جویی کنند که این می تواند یکی از مصادیق آتش به اختیاری باشد که مقام معظم رهبری فرمودند.


 
کریمی بیان داشت: دانشجو به طور طبیعی روشن فکر است و نسبت به اوضاع کشور صاحب نظر و صاحب فکر است و می خواهد اظهارنظر کند؛ بنابراین لازمه این کار ایجاد فضایی بازتر برای ابراز نظر دانشجویان است که متأسفانه این فضا طی سال های اخیر در دولت روحانی بسیار محدود و بعضاً فضا امنیتی شده است. نمونه این محدودیت ها می توان در رفتارهای گازانبری مسئولین دانشگاه ها با تشکل های انقلابی و حتی دستگیری دانشجویان انقلابی منتقد توسط عوامل دولتی دید.


دانشگاه مرکز علم است نه محل دخالت های متحجران سیاسی

 

وی ادامه اداد: مقام معظم رهبری مکرراً تأکید فرموده اند که: « دانشگاه نباید میدان تاخت و تاز سیاست بازان حرفه ای شود.»؛ یعنی اینکه عده ای که بعضاً از محکومین فتنه نیز هستند با غرض سیاسی و هدف ناسالم به دانشگاه بروند و وضعیت آنجا را به هم بریزند، این کار نوعی توطئه در فضای دانشگاه‌ و بسیار خطرناک است. البته دانشجویان انقلابی با بینش سیاسی وسیع همیشه پاسخی کوبنده به این اغتشاشگران داده اند.
عضو شورای تبیین مواضع کشور تصریح کرد: آنچه که دانشجویان باید به آن توجه کنند این است که دانشجو باید فهم سیاسی داشته باشد تا فریب نخورد. دانشجو باید فهم سیاسی داشته باشد؛ اما این به معنای سیاسی کاری و سیاست بازی نیست و باید مراقب باشد که خناسان و توطئه گران داخلی و خارجی آنها را دچار انحراف نکنند.

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه