کد خبر : 93354تاریخ ثبت : 1396/4/18 14:06:26
در نشست هم اندیشی مسئولان اردوهای جهادی استان بوشهر مطرح شد؛

تجلی فرمان "آتش به اختیار" در گروهای جهادی/ اردوهای جهادی مبنای تشکیل بسیج سازندگی بوده است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر اظهار کرد: گروه‌های جهادی به عنوان مجموعه ای خودجوش، مردمی و انقلابی از جمله بهترین بسترها برای تحقق پیشرفت در مناطق مختلف به شمار می روند و مصداق بارز تجلی فرمان آتش به اختیارند.

به گزارش "دانشجونیوز" ،نشست هم اندیشی اردوهای جهادی استان بوشهر با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی عمار استان بوشهر، مدیران بسیج سازندگی و همچنین مسئولان گروه های جهادی استان در سازمان بسیج دانشجویی ناحیه بوشهر برگزار شد.

IMG_0764.JPG
ابتدا رضا آبشیرینی مسئول بسیج دانشجویی استان بوشهر هدف از برگزاری اردوهای جهادی را برشمرد و ابراز کرد: پیروی از فرامین مقام معظم رهبری جهت رفع محرومیت و کمک به مردم  نیازمند در زمینه های مختلف، خود سازی دانشجویان و جهاد با نفس، آموزش مدیریت جهادی، کمک به عمران و آبادانی مناطق محروم، بررسی مشکلات روستاییان و انتقال مشکلات روستاییان به مسئولین از مهمترین اهداف اردوهای جهادی است.

وی با بیان اینکه اردوهای جهادی در مناطق محروم و کم برخوردار تجلی بارز فرمان "آتش به اختیار" مقام معظم رهبری است اظهار کرد: گروه‌های جهادی به عنوان مجموعه ای خودجوش، مردمی و انقلابی از جمله بهترین بسترها برای تحقق پیشرفت در مناطق مختلف و به خصوص روستاها به شمار می روند.

آبشیرینی ادامه داد: دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف به شوق خدمت خالصانه به هم کیشان خود، جذب گروه های جهادی می شوند و ما باور داریم که با استفاده از این نیروی جوان و سرشار از انگیزه انقلابی می توان به اهدافی دست یافت که سالیان سال چشم انتظار تحقق آنها بوده ایم.

وی تاکید کرد: گروه های جهادی علاوه بر اینکه باید برای مردم منطقه برنامه داشته باشند نباید از خود جهادگران غافل شوند و باید برای فرد به فرد نیروهای جهادی برنامه های معنوی و خودسازی داشته باشند که فرد جهادگر پس از اتمام این دوره از لحاظ اخلاقی، اعتقادی و فکری ارتقا یابد.

در ادامه، ذوالفقار عباسی فر مدیر بسیج سازندگی استان بوشهر نیز در جمع مسئولان گروه های جهادی دانشجویی  اظهار کرد: رسالت و ماموریت دانشجویان بسیجی در دانشگاه ها بسیار سنگین تر از بقیه اقشار جامعه است، چرا که دانشجو موذن جامعه و از مخاطبان اصلی بیانات مقام معظم رهبری هستند و بسیج دانشجویی بعنوان مجموعه تربیت نیرو و کادرسازی برای آینده نظام به شمار می رود.

عباسی فر با تاکید بر تاثیرگذاری فعالیت های سازندگی در عرصه های گوناگون بیان کرد: اردوهای جهادی مبنای تشکیل سازمان بسیج سازندگی بوده است که انجام این برنامه تاثیرات بسیار خوبی بر روی دانشجویان، روستاییان و خدمات گیرندگان به همراه دارد.

وی با اشاره به هجمه غیرمنصفانه اخیر به سپاه خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی در هر برهه ای از عمر نظام جمهوری اسلامی به درخواست دستگاه های اجرایی بعنوان دستگاه مکمل یا به صورت آتش به اختیار وارد عرصه های خدمات رسانی و سازندگی شده، به خوبی وظیفه خود را انجام داده و این عمل همواره موجب رضایت مردم بوده است.

IMG_0779.JPG


عباسی فر با بیان اینکه مهمترین رسالت بسیج سازندگی محرومیت زدایی است، اضافه کرد: باید فرهنگ کار و تلاش را در جامعه بویژه در روستاها بیش از پیش احیاء کنیم و این کار به دست دانشجویان جهادی میسر می شود.

در پایان مسئولان گروه های جهادی استان به بیان درخواست ها، مشکلات و پیشنهادات خود برای محرومیت زدایی در روستاها پرداختند که با تایید و قول همکاری از سوی مدیر بسیج سازندگی استان در برآورده ساختن برخی از خواسته های دانشجویان همراه بود.

IMG_0757.JPG
IMG_0780.JPG
IMG_0786.JPGIMG_0778.JPG
انتهای پیام/

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه