کد خبر : 93390تاریخ ثبت : 1396/4/23 09:10:42
در نشست اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دشتستان مطرح شد؛

حسن زمانی: اعزام بیش از 400 دانشجو به مناطق محروم/ داوود یحیایی: دانشجویان بسیجی جهادگران واقعی راه خدا هستند

رئیس واحد دشتستان گفت: دانشجویان بسیجی در این گرمای سوزان با از خود گذشتگی و فداکاری در روستاهای کم برخوردار و محروم با حداقل امکانات صادقانه ترین خدمات را با عشق به مردم ارائه می دهند تا نشان دهند که جهادگران واقعی در راه خدا هستند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، کارگاه آموزشی رسم هجرت دانشجویان جهادگر شهرستان دشتستان با حضور رؤسا و معاونین برخی از نهادها و ادارات شهرستان دشتستان مرتبط با اردوهای جهادی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوادالائمه (ع)شهرستان دشتستان، مسئول بسیج سازندگی ناحیه دانشجویی عمار استان بوشهر، رؤسا و معاونین دانشگاه ها، و دانشجویان جهادگر شهرستان دشتستان برگزار شد.

در این جلسه که به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار شد، حسن زمانی مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان دشتستان ضمن خوش آمد و تقدیر از حضور مسئولانه دانشجویان جهادگر و مسئولین شهرستان گفت: در سال گذشته با همکاری و همراهی بسیار خوب مسئولان شهرستان و تلاش جهادگرانه دانشجویان بسیجی موفق به اجرای یک اردوی جهادی با کیفیت و عملکرد مناسب بودیم.

وی افزود: سال گذشته گروه صالحین جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دشتستان با مسئولیت برادر بسیجی محمد عمرانی توانستند مقام برتر استانی و بعد از دانشگاه تهران مقام دوم کشوری را کسب نمایند که امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم موفقیت های سال گذشته را تکرار و با درس گرفتن از تجربیات خود راندمان کار را بالاتر ببریم.

زمانی ادامه داد: امسال اردوهای جهادی دانشجویان شهرستان دشتستان در ۶ گروه و با جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ نفر در مناطق بخش مرکزی و بخش شبانکاره شهرستان دشتستان و همچنین روستاهای شهرستان دشتی در مردادماه و شهریورماه برگزار خواهد شد که در همین جا از همه نهادها و ادارات جهت بهتر برگزار شدن این اردوهای جهادی و خدمت بهتر به اهالی این روستاها انتظار همکاری و مساعدت با این عزیزان را داریم.

 در ادامه داوود یحیایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان با اشاره به تلاش های مجدانه دانشجویان بسیجی در اجرای هر چه بهتر این اردوها بیان کرد: کار و تلاش در بسیج با اخلاص و عشق و بدون هیچ گونه توقعی در هر مقطعی، از زمان هشت سال دفاع مقدس تا بعد از آن در دوران سازندگی و اکنون در عرصه های علمی و فرهنگی، همانند رودی خروشان در جریان است و بسیج دانشجویی به عنوان یکی از شاخه های این رودخانه عظیم مسئولیت خطیری در عرصه علمی و حوزه فرهنگی بر دوش دارد و یکی از نمادهای تبلور این عشق در اردوهای جهادی است که توسط دانشجویان بسیجی هر ساله با استقبال هر چه بیشتر انجام می شود.

 وی اظهار کرد: بسیج دانشجویی واحد دشتستان در سال گذشته با توجه به ارائه یک برنامه جامع و اجرای بدون عیب و نقص آن در حوزه های مختلف عمرانی، علمی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی توانست به مقام دوم در بین بسیج دانشجویی در دانشگاه های کل کشور پس از دانشگاه تهران دست یابد که این مایه مباهات و افتخار برای این واحد دانشگاهی و نشانه تلاش، برنامه ریزی، پیگیری و خلاقیت این عزیزان در اجرای این اردو بود.

 رئیس واحد دشتستان با اشاره به گرمای طاقت فرسای جنوب در فصل تابستان افزود: دانشجویان بسیجی جهادگر در این گرمای سوزان با از خود گذشتگی و فداکاری در روستاهای کم برخوردار و محروم با حداقل امکانات و بدون دریافت مزد مالی صادقانه ترین خدمات را با عشق و علاقه به مردم ارائه می دهند تا نشان دهند که جهادگران واقعی در راه خدا هستند.

 یحیایی اضافه کرد: همه ارگان ها و دستگاه های دولتی باید نهایت همکاری و همراهی با این عزیزان را داشته باشند تا با فراهم شدن امکانات، بازدهی مناسب و قابل قبول از این اردو حاصل شود و خدمات درخور و شایانی به مردم این روستاها داده شود.

 در ادامه این جلسه حجت الاسلام یعقوب یحیایی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه سپاه جوادالائمه(ع) شهرستان دشتستان با تأکید بر سخنان امام خمینی(ره) پس از پایان هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: امام(ره) پس از پایان هشت سال دفاع مقدس و زمزمه برخی افراد مبنی بر پایان یافتن وظیفه بسیج طی سخنانی با قدرت به ادامه حیات بسیج تأكيد و خواستار فعالیت بسیج در حوزه های مختلف شد.

وی ادامه داد: این تاکیدات حضرت امام (ره) باعث شد که بسیج در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، علمی و...، اکنون به یکی از اهرم های حساس و بسیار مهم تبدیل شود.

حجت الاسلام یحیایی با مهم خواندن روح ذاتی بسیج که همان خودسازی برای رسیدن به خدا و خدمت به مردم در راه خداست، بیان کرد: هدف اصلی اردوهای جهادی تربیت و تهذیب نفس است که دانشجویان باید با سختی هایی که در این راه می کشند روح خود را جلا داده و با توجه خاص به رضای خداوند مبارزه با هوای نفس را تمرین کنند و با همدلی، یکدلی و مشارکت، زندگی گروهی را در کنار هم برای عمران و خدمت رسانی به مردم تجربه کنند.

 در پایان این جلسه ضمن پاسخگویی مسئولین حاضر به سئوالات و درخواست های دانشجویان جهادگر، از محمد عمرانی، محمد حکیمی و سجاد شهریاری به عنوان دانشجویان فعال اردوهای جهادی سال گذشته تقدیر شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه