کد خبر : 95661تاریخ ثبت : 1396/7/3 07:33:02
یادداشت/ عباس احمدزاده

بررسی دو دیدگاه پیرامون 8 سال دفاع مقدس/گرامی داشت ابتدا یا جشن انتها

حال آن که دفاع ما به اقتضای دینمان، روح و جسمی دارد؛ جسم آن همان بود که گذشت و روح آن یادگاری است که از عاشورا به ما رسیده است و متمایز کننده دفاع معنوی و دفاع غیر معنوی است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، عباس احمدزاده/ جنگ از نوع سختش و نه آن که امروز حتی در خانه ها گریبان گیرمان شده است، همواره آسیب های بسیاری را به همراه داشته است.

کشتن و کشته شدن، ویرانی زمین، وحشت کودکان و ناله مادران و آثار ماتأخر آن، همه از جلوه های مصیبت بار جنگ سخت است. تماشای وجوه صرفا مادی این پدیده منشاء دیدگاهی است که پایان جنگ را روز جشن و سرور می داند و آغاز آن را غیر مبارک.

حال آن که دفاع ما به اقتضای دینمان، روح و جسمی دارد؛ جسم آن همان بود که گذشت و روح آن یادگاری است که از عاشورا به ما رسیده است و متمایز کننده دفاع معنوی و دفاع غیر معنوی است.

حفظ حکومت اسلامی و دین خدا، صیانت از قلمرو کیان اسلامی، حراست از مسلمین و نوامیس آنها، جلب رضای الهی و نیل به شهادت، روح این دفاع قدسی است.

اینها هستند که آغاز جلوه گری تابانشان را در آغاز هفته دفاع مقدس گرامی می داریم و این راهی است که جشن پایانش، استقرار امام و منجی زمان، بر کرسی فرماندهی زمین است.

و اما تکمیل کننده رسالت عظیم رزمندگان اسلام، پیام رسانی خون شهیدان گلگون کفن است؛ پیام رسانی از جنس حضرت زینب (سلام الله علیها) که اگر صبر و مجاهدت و مقاومت آن حضرت نبود، قطعا پیام خون سرخ امام حسین(علیه السلام) به همه جهانیان در طول تاریخ نمی‌رسید.

آنچه در دفاع مقدس دیده و شنیده ایم ریشه در همان مکتب الهی حضرت اباعبدلله(علیه السلام) دارد و پیام آن ها در یک جمله این است که خدا انسان خاکی را آزاد آفریده است و از همین رو نباید تسلیم غیر خدا شود. خدا انسان را برای پیمودن مسیر تکامل آزاد و مختار آفریده، پس اگر در این مسیر از دشمن شکست بخورد یا بر آن غالب شود پیروز است.

هفته دفاع مقدس هفته زنده شدن خاطرات تلخ و شیرین و فراموش شده رشادت های شهدا و جانبازان و آزادگان و ایثارگری خانواده های صبور ایشان است.

دفاع هشت ساله ملت غیور ایران اسلامی در برابر دشمن بعثی و خوی شیطانی استکبار جهانی برگ زرینی در تاریخ این بلاد بلا دیده است و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و گرامیداشت یاد و خاطره این ایام وظیفه ای است که باید همه افراد به هر شکلی که می توانند به آن بپردازند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه