کد خبر : 95681تاریخ ثبت : 1396/7/3 08:08:03

کسب رتبه اول رشته آموزش پزشکی دانشگاه تهران توسط دانشجوی بسیجی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

رضا زائری دانشجوی بسیجی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر موفق به کسب رتبه یکم رشته آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، رضا زائری دانشجوی بسیجی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر موفق به کسب رتبه یکم رشته آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران شد.

به این مناسبت خبرنگار ما مصاحبه‌ای با وی ترتیب داده که توجه شما را به مشروح این گفت‌وگو جلب می‌کنیم.

 به نام خدا لطفاً خودتان را معرفی کنید ؟

رضا زائری هستم فارغ‌التحصیل رشته هوشبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دانشجوی رشته آموزش پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران.

شما فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستید ، لطفاً درباره این دانشگاه صحبت کنید ؟

به خود می‌بالم که چهار سال از عمر خودم را در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در محضر اساتید فرهیخته و دانشجویانی ارزشمند طی کردم و توفیق داشتم در زمره کارگزاران سلامتی این سرزمین قرار بگیرم. دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مجموعه فعال در آن بالقوه توانمندی‌های فراوانی دارند که متأسفانه آن‌چنان‌که حق است به ظهور نرسیده، لذا همت و تلاشی مضاعف می‌طلبد تا در آن جایگاهی که شایسته شأن و ظرفیت‌های حقیقی اوست قرار بگیرد .

 چرا رشته آموزش پزشکی را برگزیدید؟

بی‌شک مراکز دانشگاهی به‌خصوص مراکز علوم پزشکی جایگاه تعلیم و تربیت نخبگانی است که ضمن بهره‌مندی از دانش روز و مهارت‌های پیشرفته با نگرشی متعالی در پی تسکین درد و ترمیم زخم تن و جان همه‌ی انسان‌ها باشند. علی‌رغم اینکه انسان‌های ارزشمند در مجموعه بهداشت و درمان کم نیست اما روند تربیت فعالان این عرصه حقیقتاً آن‌چنان‌که باید نیست؛ ضعف‌ها و تعارضات فراوان و گاهی بنیادین، آموزش در عرصه‌های خدمات بهداشتی و درمانی را با مشکلات زیادی مواجه کرده که نمود این مسایل در دانشگاه‌های کم‌بهره مندی چون بوشهر بیشتر است و همین موضوع انگیزه ورود این‌جانب به عرصه آموزش پزشکی شد و امیدوارم در حد بضاعت ناچیز خود گامی در جهت بهبود شرایط و شکوفایی استعدادهایی باشم که شاید تاکنون سرکوب‌شده و نهفته باقی‌مانده است.

 پیشنهاد شما به اساتید و دانشجویان چیست؟

بنده از همه اساتید و دانشجویان عزیز خاضعانه خواهش می‌کنم وضع موجود را برای خود نپذیرفته و با همدلی و همکاری و با روحیه‌ای جهادی در پی ساختن وضع مطلوب باشند.

 در باره عضویت خود در تشکل بسیج دانشجویی توضیح دهید.  

با افتخار توفیق داشتم از ابتدا در مجموعه بسیج دانشجویی حضور داشته باشم و در بخش‌های مختلف علمی، فرهنگی و جهادی با بچه‌های بسیجی همکاری کنم و خداوند متعال را شاکرم که به این حقیر توفیق داد تا در مسیری قدم بردارم که مسیر عشق‌ورزی و محبت به رنج دیدگان و دردمندان جامعه است.

توصیه‌ای به دانشجویان بسیجی ندارید؟

بنده از همه دانشجویان بسیجی عزیز خواهش می‌کنم با توکل بر خدا به راهی که در آن قدم گذاشته‌اند پایبند بوده و هیچ‌گاه از ارتقای سطح علمی و معرفتی خود غافل نشوند و برای بهترین‌ها بجنگند و اراده‌ خود را با فعالیت‌های اجتماعی و جهادی تقویت کنند چرا که جنگ امروز جنگ اراده‌هاست.

پیشنهادتان برای بهتر شدن تشکّل‌های دانشجویی چیست؟

لازم است تشکل‌های مختلف دانشجویی در عرصه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی بااراده‌ای قوی تحت حمایت و هدایت اساتید و مسئولان دانشگاه فعالیت کنند.

پیشنهاد شما برای توسعه دانشگاه‌ها چیست؟

پیشنهاد این حقیر و برخی دوستان عزیز بسیجی این است که مسئولان با همکاری تشکل‌ها و نخبگان دانشگاه، نقشه‌ای جامع برای توسعه همه‌جانبه دانشگاه تدوین نموده که در آن جایگاه و نقش دانشجویان و تشکل‌ها تعیین و امکانات لازم برای نیل به اهداف نیز تأمین شود.

ایام محرم فرارسیده، کمی از محرم بگویید؟

فرارسیدن ماه محرم ماه غلبه خون بر شمشیر را تسلیت عرض می‌کنم؛ امسال آغاز ماه محرم مقارن شده است با هفته گرامیداشت دفاع مقدس و چه تقارن زیبا و پر معنایی. قطعاً مجاهدتی که مجاهدان ما در هشت سال دفاع مقدس از خود نشان دادند ثمره فریاد "هل من ناصر ینصرنی" حسین بن علی (ع) است که پژواک آن هنوز هم در این زمانه شنیده می‌شود و از آن زیباتر، ندای لبیک یاران حسین است که از نای مؤمنانی چون محسن حججی‌ها به زیبایی شنیده می‌شود.

و کلام آخر؟

کلام آخر اینکه راه توسعه و تعالی در عرصه‌های مختلف تنها با اتکا به ظرفیت‌ها و استعدادهای برتر درونی و با بهره‌گیری از روحیه انقلابی و بسیجی باز خواهد شد و این روحیه تنها با فعالیت در موقعیت‌های اصیل و با اتکا به مدد الهی شکل خواهد گرفت./مفدا

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه