کد خبر : 95999تاریخ ثبت : 1396/7/7 07:53:38
سجاد رضایی؛

آینده کردستان عراق/بارزانی و مردم از گذشته عبرت بگیرند

آیا جدایی اقلیم کردستان عراق به نفع مردم کرد این ناحیه از عراق است؟در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد مسئله این است؟

به گزارش "دانشجونیوز" ، آیا جدایی اقلیم کردستان عراق به نفع مردم کرد این ناحیه از عراق است؟در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد مسئله این است؟

تمامیت ارضی همه ی کشورها مهم است و می بایست همه ی فرقه ها و گروها و مذهب ها بدان احترام بگذارند و همگی زیر یک پرچم واحد باشند و با این کار وحدت و یکپارچگی کشورها حفظ می شود و اختلافی پیش نمی آید.

اگر بخواهیم با نگاهی موشکافانه و دقیق به همه پرسی و جدایی طلبی کردهای عراق نگاه کنیم حتما متوجه خواهیم شد که آمریکا و هم پیمانش در قالب طرح و سناریوی جدید دنبال اهداف برنامه ریزی شده وشوم خود در منطقه هستند و می خواهند کشمکش و تنش جدیدی را در خاورمیانه و عراق ایجاد کنند و به اهداف از پیش تعیین شده و شوم خود که جنگ و خشونت است دست یابند.

مسعود بارزانی و مردم اقلیم کردستان عراق تحت تاثیر احساسات و جوسازی ها قرار گرفته اند و در دام این نقشه ی شوم و جبران ناپذیر افتاده اند اما نکته ی که حائز اهمیت است این هست که در آینده تبعات و نتایج بسیار بدی برای اقلیم کردستان عراق اتفاق خواهد افتاد ؛ چراکه همین دولت هایی که الان از شخص بارزانی و از این همه پرسی حمایت می کنند و بارزانی و مردم را نسبت به این کار تشویق می کنند در آینده ای نه چندان دور و در بزنگاه های سخت پشت آنها را خالی خواهند کرد و آن موقع تنها کسی که ضرر خواهد کرد مسعود بارزانی و ملت اقلیم کردستان عراق خواهد بود.

مسعود بارزانی و کردها باید خوب دقت می کردند و از گذشته عبرت می گرفتند ؛ زیرا زمانی که داعش درصدد تصرف اربیل عراق بود هیچ یک از دولت های غربی و آمریکا حاضر نشد به آنها کمک کنند و آنها را در آن شرایط سخت تنها گذاشتند اما حالا چرا بارزانی در زمان فعلی نقشه ی آمریکایی را در عراق عملی می سازد جای بسی تامل است!!!

در آخر می خواهم بگویم که مسعود بارزانی باید به تمامیت ارضی عراق احترام می گذاشت و از طریق گفتگو مسائل اختلافی را حل می کرد و حالا که این کار را نکرده تمام تبعاتش چه خوب و چه بد متوجه شخص او است و وی باید پاسخگوی تبعات این کار باشد.

سجاد رضایی

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه