کد خبر : 96114تاریخ ثبت : 1396/7/12 09:34:21
جمعی از تشکل های دانشجویی خطاب به شهردار و شورای شهر بوشهر:

اظهارات نسنجیده عضو شورا به صلاح شهر عاشورایی ما نیست/منافع مردم را بر منافع حزبی و گروهی مقدم شمارید

از شهردار و شورای اسلامی شهر بوشهر ترجیح دادن منافع شهر و مردم بر منافع شخصی، گروهی، حزبی و طایفه ای انتظار می رود، چرا که بسیاری از افراد بوده اند که در کنار شعارهای خدمت به مردم خیانت هایی را به این مردم روا داشته اند که آثار آن را مردم در جای جای این شهر مشاهده می کنند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، پس از این که برخى اعضاى شورای شهر تهران پیرامون هزینه هاى راهپیمایی اربعین حسینی موضع گرفتند و البته با انتقادات وسیع مردمى روبرو شدند، این بار در بوشهر یکی از اعضای شورای شهر به شدت از برپایی گسترده موکب‌های خودجوش مردمی که از شورای هیات‌های مذهبی استان بوشهر مجوز گرفته‌اند، انتقاد کرد، که گفته می شود این انتقادها مقدمه ای برای تعویض یک مسول فرهنگى در شهردارى شهر بوشهر بود.

این موضع‌گیرى‌ها در حالیست که رهبر معظم انقلاب در تجلیل و تقدیر از برگزارکنندگان عزاى حسینى می‌فرمایند: لازم است از همه برادران و خواهرانی که در سراسر کشور، در ایّام عزاداری، با اقامه عزا و به راه انداختند مراسم عزاداری، به خصوص با اقامه نماز جماعت در ظهر عاشورا و با عرض ارادت به خاندان پیامبر، این روزها را بزرگ داشتند سپاسگزاری کنم.

از همین رو جمعی از تشکل های دانشجویی ضمن محکومیت و برائت از این گونه سخنان کوته فکرانه، عضو شورای شهر بوشهر نکاتی خیرخواهانه و صادقانه خطاب به شهردار و اعضای جدید شورای شهر طی بیانیه ای اعلام داشتند که در ادامه می آید.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه نقش شهرداری ها نسبت به گذشته بسیار چشمگیرتر و غیر قابل انکار شده است و شهرداری ها در توسعه همه جانبه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شهرها نقش حیاتی ایفا می کنند و مسلماً شهرهایی که از نعمت شهرداران کاردان و دانش محور برخوردارند، فرصت های بیشتری را برای توسعه و رفاه فردی و اجتماعی شهروندان خود به وجود می آورند.

 اعتماد مجدد و انتخاب غلامعلی میگلی نژاد به عنوان شهردار بوشهر بار دیگر امید سیاسیون افراطی اصلاح طلب را ناامید کرد اما حس تمامیت خواهی این دسته افراد تمامی ندارد و بعد از آن که نتوانستند گزینه های سیاست زده خود را بر کرسی شهرداری بوشهر بنشانند امروز دست روی مدیران این مجموعه گذاشته اند و از هیچ کوششی برای تصاحب منصب های تحت امر شهرداری دریغ نمی کنند.

یکی از مدیریت هایی که دوم خردادی ها برای آن دندان تیز کرده اند سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بوشهر است که افراطيون اصلاحات حتی در عصر تاسوعاى حسينى با برافروختگی هرچه تمام تر طی جلسه ای با شهردار بوشهر از وى خواسته اند تا هرچه زودتر صفرى زاده مدیر این سازمان را عزل و شخصى نزديك به اين جريان را به جای آن بگمارد.

تبديل فضاى شهر بوشهر به حسینیه سیدالشهدا، نصب بنرهای حاوی پيام هاى استکبارستیزی رهبرى در سطح شهر و عدم همراهى با رويكرد سياسى جريان اصلاحات از جمله دلايلى است كه براى تغيير اين مدير در نشست عصر تاسوعا مطرح شده است اما به نظر مى رسد مهمترين هدفى كه افراطيون جريان اصلاحات با تغيير اين مدير در شهردارى دنبال مى كنند تغيير ذائقه ى فرهنگى مردم بوشهر است.

ما جمعی از تشکل های دانشجویی که دغدغه آبادانی هرچه بیشتر دیارمان را داریم ضمن محکومیت و برائت از این گونه سخنان کوته فکرانه، نکاتی خیرخواهانه و صادقانه به عرض شهردار و اعضای جدید شورای شهر می رسانیم و امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

به فرموده پیر جماران حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) " ماه محرم و صفر، ماه برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است. ما هر چه داریم، از این محرم است و از این مجالس. مجالس تبلیغ ما هم از محرم است، از این شهادت سیدالشهدا(ع) است. محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است." حال چه شده است که از تریبون شورای اسلامی شهر بوشهر ساز مخالف با فرموده امام راحل شنیده می شود؟ هدف از این اظهارات نسنجیده هر چه هست به صلاح شهر عاشورایی ما نیست و بهتر است آقایان در گفته های خود تامل کنند.

توصیه امیرالمومنین علی (ع) است که فرمود: مَن إستَبَد بِرایِهِ هَلَکَ وَ مَن شاوَرَ ورالرِّجالَ شارَکها فِی عُقُولِها؛  هرکس بر فکر و رای خود استبداد ورزید هلاک شد و کسی که با دیگران مشورت کرد در فکر و عقل آنها شریک گردید.(نهج البلاغه، حکمت ۱۶۱) و حال آن که اصرار بیش از حد و آمیخته با غضب گروهی اندک برای جابجایی یک مدیر فعال که خدمات شایانش در طول دوره مدیریتش زبانزد خاص و عام است و حتی بسیاری از اصلاح طلبان با انصاف به آن معترفند خلاف سیره مولا علی(علیه السلام) و تصمیمی صرفا سیاسی با اهداف حزبی می باشد.

از شهردار و شورای اسلامی شهر بوشهر ترجیح دادن منافع شهر و مردم بر منافع شخصی، گروهی، حزبی و طایفه ای انتظار می رود، چرا که بسیاری از افراد بوده اند که در کنار شعارهای خدمت به مردم خیانت هایی را به این مردم روا داشته اند که آثار آن را مردم در جای جای این شهر مشاهده می کنند، امیدواریم ساحل نشینان با وفای بندر بوشهر شاهد تکرار این گونه سیاست ورزی ها نباشند.

یکی از ملاک هایی که قطعاً شورای شهر برای انتخاب شهردار در نظر گرفته است تجربه کاری و کارنامه وی در دوره قبل بوده است و همین انتظار از شهردار نیز می رود که به تجربه افراد توجه ویژه معطوف دارد و تسلیم حس تمامیت خواهی و غوغاسالاری رسانه های تندروی جریانات سیاسی نشود. امام علی(ع) در این باره می فرمایند: وَ تَوَخَّ مِنهم اهلﹶ ﺍﻠﺘﺠﺭِﺒﺔوالحیاءِ؛  و از میان آنها افرادی که با تجربه و پاکترند را برگزین.

شهردار و شورای اسلامی شهر بوشهر باید بداند مواضع سیاسی و استفاده از افراد تندرو قطعاً ضربات جبران ناپذیری را به پیکره شهر می زند و شما را از انجام امور محوله باز می دارد؛ چرا که اگر به سمت افراد تندرو رفتید و از آنها در مجموعه خود استفاده نمودید ناچار باید انتظار باج خواهی و سوء استفاده آنها را داشته باشید.

خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

 

جمعی از تشکل های دانشجویی

(اسامی این تشکل ها نزد پایگاه خبری تحلیلی دانشجونیوز محفوظ است)

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه