کد خبر : 96130تاریخ ثبت : 1396/7/12 13:25:31
حجت‌الاسلام‌ کلانتری بیان کرد:

تاکید بر تقویت تشکل‌های انقلابی

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد از اضافه شدن 5 اداره‌کل به زیرمجموعه این معاونت بر اساس ساختار جدید اشاره کرد و گفت: با این تغییرات از پراکندگی کارهای فرهنگی در دانشگاه کاسته خواهد شد و فعالیت‌ها به صورت مسنجم‌تر خواهد شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگویی مشروح با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در خصوص ابلاغ ساختار جدید این دانشگاه و تغییرات مرتبط با معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: طبق ساختار جدید این دانشگاه معاونت ورزش به اداره کل ورزش و تربیت بدنی تغییر کرد و زیر مجموعه معاونت فرهنگی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر همین اساس سازمان رسانه‌ها و مرکز فرهنگی امام خمینی(ره) دانشگاه آزاد اسلامی که در گذشته مستقل بودند هم به زیر مجموعه‌های معاونت فرهنگی دانشگاه اضافه شد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: در گذشته عنوان این معاونت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بود که در ساختار جدید به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تغییر کرد.

کلانتری خاطرنشان کرد: طبق ساختار جدید اداره‌کل تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی هم به زیر مجموعه‌های معاونت فرهنگی دانشگاه اضافه شد و امیدواریم با تغییرات صورت گرفته و با ابلاغ ساختار جدید بتوانیم منسجم‌تر حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در کل با ساختار جدید 5 اداره‌کل به همراه پژوهشکده‌ها و مرکز فرهنگی امام خمینی(ره) به زیر مجموعه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اضافه شده است.

* منسجم‌‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در ساختار جدید دانشگاه آزاد 

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد تاکید کرد: در حقیقت ساختار جدید دانشگاه آزاد باعث منسجم‌تر شدن فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی این دانشگاه خواهد شد و فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی هم در دانشگاه بیشتر خواهد شد.

وی گفت: با این تغییرات از پراکندگی کارها در حوزه فرهنگی در دانشگاه کاسته خواهد شد و فعالیت های فرهنگی به صورت منسجم‌تر و متشکل‌تر و هماهنگ‌تر خواهد شد و یک نوع چابک‌سازی خواهد شد.

* حرکت به سمت تقویت تشکل‌های انقلابی در دانشگاه آزاد

کلانتری در ادامه با اشاره به لزوم تقویت تشکل‌های انقلابی تصریح کرد: تشکل‌های انقلابی در دانشگاه‌ها از جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردارند. در دانشگاه آزاد هم از زمانی که مدیریت اداره کل تشکل‌های سیاسی، اسلامی دانشگاه تغییر کرده است، شاهد اقدامات موثری بودیم.

* لزوم تدوین آیین‌نامه بورسیه فعالان فرهنگی برای حمایت از دانشجویان

وی در ادامه ضمن تاکید بر حمایت از دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه آزاد هم گفت: دانشجویانی که در کنار تحصیل در کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی و هیات‌های مذهبی هم فعال هستند کار بسیار ارزشمندی را انجام می‌دهند و تلاش داریم تا در حد توان از آنها حمایت کنیم.

کلانتری در خصوص بورسیه تحصیلی فعالان فرهنگی هم تصریح کرد: مقدمات این کار باید به بزودی فراهم و آیین‌نامه‌های مورد نیاز آن تدوین شود تا ان‌شاءالله این اقدام هم عملی شود.

* حمایت دانشگاه آزاد از برپایی موکب جهان اسلام در اربعین

وی در خاتمه با اشاره به برپایی موکب جهان اسلام در اربعین هم گفت: ما نیز جزو شورای اصلی برای این اقدام ارزشمند هستیم و دانشگاه آزاد هم ان‌شاءالله مانند وزارت علوم و وزارت بهداشت در سهم خودش از این کار حمایت خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو