کد خبر : 96212تاریخ ثبت : 1396/7/13 17:55:32
میرزایی:

اردوهای مختلطی که در آن حدود و حریم رعایت نمی‌شود مورد تائید هیچکس نیست

سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه اردوهای مختلطی که در آن حریم رعایت نمی‌شود مورد تائید هیچ‌کس نیست، گفت: روابط سالم دختر و پسر بر اساس الگویی که در دانشگاه‌ها وجود دارد و رعایت می‌شود، می‌تواند الگوی مناسبی برای جامعه باشد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حسین میرزایی سرپرست معاونت فرهنگی وزارت علوم در نشست با جمعی از فعالان دانشجویی با انتقاد از اینکه حداکثر حدود 25 درصد دانشجویان از فعالیت‌های ما استقبال می‌کنند، تاکید کرد: نباید تفرق داشته باشیم، در عین حال فعالیت‌های فرهنگی ما باید مقوم و مکمل همدیگر باشند.

وی با تاکید بر لزوم عبور از فرعیات به اصول بنیادین اشاره کرد و افزود: منافع ملی جزء اصول همه است، ساختار و انسجام حاکمیتی کشور مبتنی بر رهبری و همچنین اعتقادات دینی ما، جز اصول ماست.

میرزایی ادامه داد: تا می‌توانید به صورت ایجابی با هم کار کنید، گفت‌وگو و مذاکره را زیاد انجام دهید و فرصت‌های مغتنم را جدی بگیرید.

میرزایی با بیان اینکه اردوهای مختلطی که در آن حدود و حریم رعایت نمی‌شود مورد تایید هیچ‌کس نیست، گفت: روابط سالم دختر و پسر بر اساس الگویی که در دانشگاه‌های ما وجود دارد و رعایت می‌شود، می‌تواند الگوی مناسبی برای جامعه باشد.

وی گفت: محیط علمی یک محیط فرهیخته است و در آنجا الزاماتی وجود دارد که ابتذال در آن راه ندارد. دانشگاه ما اگر از جامعه فاضل‌تر، فاخرتر، دینی‌تر و انقلابی‌تر نباشد کمتر نیست، اعتکافهای دانشجویی در دانشگاه‌ها از همه جامعه ما بیشتر وجود دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با ذکر این نکته که اجتماع فعالان فرهنگی رحمت است، گفت: هر مجموعه دانشجویی که مجوز قانونی دارد جمع شدن آنها عین قانون است.

میرزایی همچنین با بیان اینکه تشکل‌های سیاسی نباید به بیرون دانشگاه وابستگی داشته باشند، تاکید کرد: بقیه مجموعه‌های قانونی دانشجویی مانند کانون‌ها می توانند از حمایت‌های بیرون دانشگاه استفاده کنند.

منبع: فارس

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه