کد خبر : 96912تاریخ ثبت : 1396/10/26 09:59:39

نگاهی به اردو‌های قطعی و احتمالی کی‌روش برای آماده‌سازی جام جهانی

اردو‌های غیررسمی تیم ملی ایران مدتی است آغاز شده و ملی‌پوشان شاغل در لیگ برتر پس از انجام بازی‌هایشان در کمپ تیم ملی ریکاوری می‌کنند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، در حالی که 149 روز به آغاز جام جهانی باقی مانده اردوها و تمرینات رسمی و بلندمدت تیم ملی از اسفندماه کلید می‌خورد و ملی‌پوشان از ٢٣ اسفند به مدت 14 روز در اختیار تیم ملی قرار خواهند داشت. بعد از آن ملی‌پوشان چندین اردوی آماده‌سازی دیگر را هم پشت سر خواهند گذاشت و در نهایت اردوی نهایی تیم ملی اردویی ٤٠ روزه است که از ١٥ اردیبهشت آغاز می‌شود. آخرین مرحله و اردوی نهایی تیم ملی ١٠روزه خواهد بود.

ایران حدود ١٠ روز قبل از بازی اولش با مراکش، به روسیه می‌رود و تمرینات خود را در کمپ باشگاه لوکوموتیو مسکو پیگیری می‌کند. اما در کنار این اردوها کارلوس کی‌روش برنامه ویژه‌ای برای بازی‌های تدارکاتی خواهد داشت. سرمربی تیم ملی کشورمان در آخرین کنفرانس خبری خود اعلام کرد که تیمش برای رسیدن به مرز آمادگی تا قبل از جام جهانی به 8 بازی تدارکاتی نیاز دارد. تکلیف اولین بازی تدارکاتی روشن شده و قرار است تیم ملی ٢٧ اسفند در ورزشگاه آزادی مقابل لیبی به میدان برود. بعد از آن هفتم فروردین ملی‌پوشان به مصاف الجزایر خواهند رفت اما هنوز برای اولین فیفادی فروردین ماه حریف ایران مشخص نیست. طبق اعلام مسئولان فدراسیون، حریف احتمالی ایران در این تاریخ یکی از تیم‌های اروپایی است که از صعود به جام جهانی باز مانده است؛ تیم‌هایی مثل بلغارستان، رومانی، مجارستان، بوسنی‌وهرزگوین و در خوش‌بینانه‌ترین و رویایی‌ترین حالت ایتالیا.

در اردیبهشت ماه نیز 2 بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها 11 اردیبهشت احتمالا مقابل سوریه یا عراق خواهد بود و برای ٢٨ اردیبهشت نیز بازی با ازبکستان در نظر گرفته شده است. بعد از بازی با ازبکستان نوبت به یک تیم اروپایی می‌رسد. حریف اروپایی ملی‌پوشان ایران تیم ملی ترکیه است که این بازی 7 خرداد در استانبول برگزار خواهد شد. طبق اعلام فدراسیون 12 خرداد و قبل از سفر تیم ملی به روسیه یک بازی بدرقه در نظر گرفته شده که البته هنوز برای این بازی هم حریف مشخصی وجود ندارد.

به گزارش دانشجو، البته گفته می‌شود برای این بازی کی‌روش یکی از تیم‌های تونس یا مصر را انتخاب کرده است. در حین اردوی ایران در روسیه هم ملی‌پوشان یک بازی دوستانه خواهند داشت که طبق نظر کی‌روش این بازی نباید خیلی سنگین باشد. بنابرین احتمالا حریف ایران از بین یکی از تیم‌های حاضر در سید 4 جام جهانی انتخاب خواهد شد. به این ترتیب از 8 دیداری که کی‌روش در مسیر آماده‌سازی تیم ملی در نظر گرفته فعلا بازی با لیبی(٢٧ اسفند)، الجزایر(٧ فروردین)، ازبکستان(٢٨ اردیبهشت) و ترکیه(٧ خرداد) نهایی شده و کی‌روش در حال رایزنی با چندین کشور است تا برنامه 4 بازی دیگر را نهایی کند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو