کد خبر : 96951تاریخ ثبت : 1396/11/1 09:58:59
تنفس سخت شد؛

ریز گردها موجب تعطیلی مدارس استان بوشهر شد/ مسئولین به فکر باشند

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان بوشهر مبنی بر اینکه سامانه بارش ریز گردها امروز در شهرستان‌های بوشهر، دیلم، و تنگستان شدیدتر است و ماندگاری دارد کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، بر اساس اعلام قبلی هواشناسی از روز گذشته سامانه بارش ریز گردها وارد استان بوشهر شد و لحظه‌به‌لحظه در حال افزایش است و موجب تعطیلی مدارس استان بوشهر شده است.

افزایش پنج برابری ریز گردها در آسمان بوشهر

حسین دل شب مدیرکل محیط‌زیست استان بوشهر با اشاره به آلودگی هوای استان بوشهر، گفت: میزان ذرات ریز گردهای معلق در هوا مرکز استان به حدود 786 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است درحالی‌که شاخص جهانی ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است.

مدیرکل محیط‌زیست استان بوشهر اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌هایی که انجام‌شده است این ذرات معلق در هوا امروز به پنج برابر افزایش خواهد یافت.

وی بابیان اینکه امسال استان بوشهر فقط 9روز هوای پاک داشته است، افزود: در 10 ماهه سال 96 استان بوشهر فقط 9 روز هوای پاک داشته است و 205 روز هوای سالم داشته است.

تعطیلی مدارس سه شهرستان به دلیل شدت ریز گرد

ناصر کرمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر با توجهِ به شرایط جوی در استان بوشهر، گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی استان بوشهر مبنی بر اینکه سامانه بارش ریز گردها امروز در شهرستان‌های بوشهر، دیلم، و تنگستان شدیدتر است و ماندگاری دارد کلیه مدارس در همه مقاطع تحصیلی تعطیل خواهد بود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر اظهار کرد: شورای هماهنگی مدیریت بحران در شهرستان‌ها به مدیریت فرمانداران و عضویت همه دستگاه‌ها است و در شرایط بحرانی اقدام به تعطیلی مدارس خواهند کرد.

وی افزود: تاکنون مدارس این سه شهرستان و یک بخش تعطیل‌شده است که اگر دیگر شهرستان‌ها نیز با هوای بحرانی روبرو شوند، تعطیلی مدارس را اعلام خواهیم کرد.

شدت ریزگردها مدارس دلوار را تعطیل کرد

حسین زارعی رئیس اموزش و پرورش دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس، اظهار داشت: به دلیل شدت گرد و خاک در بخش دلوار، فرمانداری این شهر تمامی مدارس و دانشگاهها را در دو نوبت صبح و عصر تعطیل اعلام کرد.

وی افزود: همه تمهیدات لازم برای مقابله با عوارض این پدیده در مدارس در رزو های آینده نیزمثل توزیع ماسک اندیشیده شده و به مدیران مدارس بخش اطلاع داده شده است.

زارعی گفت: با توجه به افزایش میزان گرد و غبار، کلیه مقاطع تحصیلی روستاهای جنوبی و شمالی این منطقه  در نوبت صبح تعطیل است.

.

وی اظهار کرد: میزان گرد و غبار در این منطقه از حد مجاز بیشتر شده و به این دلیل کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان در نوبت بعد از ظهر نیز تا ابلاغ استان نیز اطلاع رسانی می شود.

رئیس آموزش و پرورش دلوار خاطر نشان کرد: از همه خانواده های دانش آموز در این منطقه تویه می شود که نسبت به کنترل سلامت دانش اموزان خود در این وضعیت هوشیاری لازم را داشته باشند.

لازم به ذکر است که شرایط جوی استان بوشهر طی روزهای گذشته به شرح زیر است.

از تاریخ 1396/11/1 به مدت پنج روز

روزهای هفته

وضعیت جوی

یک شنبه

آسمان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و کاهش دما

دوشنبه

آسمان قسمتی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط گاهی وزش ملایم باد

سه شنبه

آسمان کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و مه رقیق

چهارشنبه

آسمان نیمه ابری گاهی تمام ابری

 

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو