کد خبر : 97009تاریخ ثبت : 1396/11/24 17:28:48

حمایت از هنر و هنرمند انقلابی ابراهیم حاتمی کیا

حاتمی کیا فقط در این حد توقف ندارد. او در عرصه سینما مظهر انسان هایی است که با انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ظهور کرده اند و آنان را باید طلایه داران عصر معونیت خواند. حاتمی کیا در دامنه آتشفشان منزل گرفته است و میداند که چگونه میتوان زیر فوران آتشفشان زیست.

به گزارش "دانشجونیوز" ، بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر  در حمایت از هنرمند انقلابی ابراهیم حاتمی کیا به شرح زیر منتشر شد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

" الّذین یبلّغون رسالات اللَّه و یخشونه و لا یخشون احدا الّا اللَّه"

هنر و قالب‌های گوناگون آن در عصری كه شاهد صف‌آرایی تمام عیارِ تفكر مادی در مقابل تفكر الهی و توحیدی هستیم اهمیت مضاعفی پیدا كرده و وظیفه مهمی در تبیین حقایق و مقابله با دشمنی‌ها دارد. از این روست كه رسالت هنر انقلابی در دوره پس از انقلاب اسلامی مطرح می‌شود و هنرمندان متدین و انقلابی نقشی مضاعف می‌یابند.

هنر می بایست حامل یک فکر و اندیشه ارزشی و انقلابی باشد.هنری انقلابی است و دارای ارزش است که ارزش های والای انسانی و اسلامی را تبیین کند وبه فرموده مقام معظم رهبری این کار همان کار انبیاست.

در طول این چند دهه شاهد کارهای ارزشی بوده ایم و این امر بدست مردانی از جنس انقلاب و دفاع مقدس صورت گرفته است. ابراهیم حاتمی کیا را می توان گل سرسبد هنر انقلابی در سینمای ایران دانست. کسی که توانسته است با هنرمندی خویش گام های موثری در نهادینه کردن فرهنگ ناب محمدی و شهادت و ایثار بردارد. از این رو کج اندیشان غرب زده که دچار استحاله فکری گردیده و متاسفانه امروز سینمای ایران را در قبضه خود کرده اند در برابر هنر این مرد انقلابی قد علم کرده و با هر ترفند و طریقی سعی بر نادیده گرفتن هنر انقلابی و ارزشمند وی دارند، از داوران جشنواره فیلم فجر که خود با برخی از انتخاب هایشان گواهی می دهند تا صدا و سیمای جمهوری اسلامی که بارها اثر این مرد انقلاب را به سخره گرفتند.

جای سوال است که چگونه می شود با پول دختر امیر قطر فیلم ساخت و وابسته نبود ؟ چگونه می شود به سفارش عده ای در جهت مشکلات داخلی کشور و به سخره گرفتن نظام خانواده فیلم ساخت و وابسته نبود؟چگونه می توان با بزک کردن سلبریتی ها و نشان دادن تجاوز و بی حیایی فیلم ساخت و وابسته نبود؟ ولی اگر برای تعمق اندیشه و فکر انقلابی فیلم ساخت وابسته می شوی، اگر برای مدافعان حرم فیلم ساختی و مظلومیت آنان را به جهانیان نمایان ساختی وابسته می شود و چه زیباست این وابستگی به نظام اسلامی.

امروز بیش از پیش بیاد جمله شهید آوینی می افتیم که گفت : حاتمی کیا فقط در این حد توقف ندارد. او در عرصه سینما مظهر انسان هایی است که با انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ظهور کرده اند و آنان را باید طلایه داران عصر معونیت خواند. حاتمی کیا در دامنه آتشفشان منزل گرفته است و میداند که چگونه میتوان زیر فوران آتشفشان زیست.

صحبت های به حق و از دل برآمده ات را همگان شنیدند، ای ابراهیم سینمای ایران. بر همگان روشن گردید که نفوذ فرهنگی تا کجاست. همگان دیدند که سینما و جشنواره ای که قرار است مروج فکر و اندیشه انقلابی و یکی از ابزار صدور انقلاب باشد چگونه بدست نااهلان افتاده است و سیاست زدگی عده ای چگونه رخ نمایان کرد. خوب میدانیم که حاشا بچه های انقلاب و جنگ میدان را بخاطر این بی مهری ها خالی کنند و از پای بنشینند.

ضمن حمایت از هنر و هنرمند انقلابی بخصوص ابراهیم حاتمی کیا اعلام می داریم زنگ خطر به یغما رفتن هنر انقلابی و چیره شدن فرهنگ غرب زده در هنر و بخصوص سینمای ایران بیش از گذشته به گوش می رسد و از مسئولان و دلسوزان نظام و انقلاب بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد ،خواستار آنیم که سینمای ایران را از فرهنگ زیان بار غرب پاک کرده و حمایت خود را از هنر و سینمای ارزشی و انقلابی در عمل  اعلام دارند.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر

/انتهای پیام

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو