کد خبر : 97012تاریخ ثبت : 1396/12/3 10:44:33
بوشهرِ بدون شهردار؛

خبری از خانه تکانی شهر نیست

مردم بوشهر که به تغییر و تحولات عمرانی شهر در پایان سال عادت کرده بودند اینبار روزهای پایانی سال 96 خود را به واسطه بی مدیریتی و بازی های سیاسی عده ای از مسئولان شهر و شورانشینان یا همان میزبانان عمارت امیریه، بدون خانه تکانی پشت سر می گذارند.

به گزارش "دانشجونیوز" ،به نقل از گام نیوز به یاد داریم اسفند ماه هر سال وقتی در خیابان ها و کوچه های شهر قدمی می زدیم مسئولان شهری را پرتلاش بر سر پروژه ها می دیدیم یا اینکه کارگرانی همواره مشغول رنگ کردن بلوار خیابان ها و کاشتن گل و گیاه در حاشیه نقاط شهر و ترمیم خیابان ها و اصلاح روکش آن بودند.

اسفندماه های هرسال ما را به یاد جنب و جوش مسئولان مدیریت شهری می انداخت اما ظاهراً روزهای اسفند 96 با سال های پیشین تفاوتی اساسی خواهد داشت. شهر بی روح است و خبری از عمران و آبادانی های پایان سال شهرداری نیست و حتی بوی عید و سال جدید هم به مشام نمی رسد. وضعیت نامناسب بسیاری از کوچه های شهر بدلیل آسفالت نشدن، تعطیلی پروژه‌های عمرانی مرکز استان، تاخیر بیش از حد در بهره برداری از پروژه میدان آزادی، بی‌توجهی به مبلمان شهری در آستانه نوروز و بسیاری موارد دیگر همه و همه باعث شده تا مردم نگران وضعیت شهر باشند.

مردم بوشهر که به تغییر و تحولات عمرانی شهر در پایان سال عادت کرده بودند اینبار روزهای پایانی سال 96 خود را به واسطه بی مدیریتی و بازی های سیاسی عده ای از مسئولان شهر و شورانشینان یا همان میزبانان عمارت امیریه، بدون خانه تکانی پشت سر می گذارند.

Image result for ‫شهر بوشهر‬‎

چند ماهی است که از برکناری میگلی نژاد از شهرداری بوشهر می گذرد و هنوز اعضای شواری شهر نتوانسته اند و یا به عبارتی نخواسته اند شهرداری را برای این شهر انتخاب کنند. هربار جلسه ای برای انتخاب شهردار گرفته می شد به واسطه به حد نصاب نرسیدن اعضای شورا در آن جلسه، انتخاب شهردار یا به تعویق می افتاد یا از دستور کار جلسه کنار گذاشته می شد.

لج و لج بازی های بچه گانه امیریه نشینان و نگاه به منافع شخصی خود در انتخاب شهردار آینده بوشهر باعث شده تا این شهر بندری و ساحلی که سالانه جمعیت بسیاری را در ایام نوروز به خود می بیند این روزها در حسرت داشتن شهردار، چهره ی بی روحی را به خود گیرد و مردمی که قربانی این سیاسی بازی ها می شوند تنها و تنها نظاره گر مسئولانی هستند که شاید یک زمانی دلسوزی در قلبشان نفوذ کند تا دستی به سر و روی این شهر کشند.

بلاتکلیفی شهرداری مرکز استان در زمان فعالیت شورای پنجم به جایی می رسد که ناصر باستی که تا دیروز معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بود به انتقاد از این شورا وا می دارد و در اظهارنظری عنوان می کند که «مهم‌ترین دغدغه‌ای که در شورای شهر وجود ندارد، حل مشکلات مردم و انتخاب مدیریت شهری است.»

با وجود اینکه شش ماه از فعالیت شورای پنجم می گذرد اما ظاهراً ساختمان امیریه به کانون محل اختلافات تبدیل شده که در آن شعارهایی همچون «برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای حل مشکلات شهر و عمران و آبادانی» به مانند طنز و لطیفه می ماند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو