کد خبر : 97014تاریخ ثبت : 1396/12/8 18:03:04
آیا در بوشهر قحط الرجال است؟!

وقتی آقای مجری، شهردار بندر تاریخی بوشهر می شود/ آن مرد همسایه آمد

انتخاب عجیب شهردار بوشهر باعث شد تا بسیاری از افراد با انتشار پیام هایی به نشانه تعجب و اعتراض در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به بوشهر تسلیت گویند عبدالنبی دهقانی اهل استان فارس بدون یک روز سابقه مدیریت شهری و دولتی از سوی اصلاح طلبان به عنوان شهردار بندر تاریخی و استراتژیک بوشهر انتخاب شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ،بعد از ماه ها معطل ماندن شهرداری بوشهر سرانجام شورای شهر بوشهر با برگزاری جلسه ای ضرب العجلی موضوع انتخاب شهردار را در دستور کار خود قرار داد و در شرایطی که برخی از اعضای شورا فرصتی را برای بررسی گزینه ها نداشتند، دو گزینه از سوی اعضای شورا معرفی تا سرانجام با تصمیمی شبیه به تصویب برجام، کلید شهرداری  با 6 رای موافق توسلي، دهدار، نصرتي، شمشيري، دولابي و عبدالله زاده به نبی اله دهقانی سپرده شود.

بدون یک روز سابقه مدیریت شهری و دولتی

انتخاب عجیبی که باعث شد تا بسیاری از افراد با انتشار پیام هایی به نشانه تعجب و اعتراض در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به بوشهر تسلیت گویند. عبدالنبی دهقانی اهل استان فارس بدون یک روز سابقه مدیریت شهری و دولتی از سوی اصلاح طلبان به عنوان شهردار بندر تاریخی و استراتژیک بوشهر انتخاب شد.

سوابق اجرایی دهقانی نشان می دهد که وی تجربه و سابقه ای در عرصه مدیریت و عمران شهری نداشته و علی رغم اینکه دارای تحصیلات در حوزه عمران بوده اما فعالیت های او هیچ سنخیتی با مدرک دانشگاهی او و مدیریت شهری نداشته است؛ او حتی سابقه یک روز مدیریت دولتی را هم ندارد. سوابق او را در ادامه می خوانید:

مشاور نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، رئيس دفتر رياست دانشگاه خلیج فارس و روابط عمومی این دانشگاه (75 تا 79)، مدير فرهنگي دانشگاه هنر (79 تا 80)، مدير روابط عمومي انجمن يوگاي بوشهر 85 تا 90، مجری  همایش ها و برنامه ها  (نام او در سایت ایران مجری به عنوان مجری صحنه ثبت شده است) و چند مسئولیت جزئی  در شرکت های خصوصی . برخی ها نیز از فعالیت های اقتصادی دهقانی خبر می دهند که شاید در انتخاب او بی تاثیر نبوده است.

Image result for ‫نبی دهقانی‬‎

عجله اصلاح طلبان برای انتخاب دهقانی!

به گفته عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر بوشهر، مهرداد ستوده سرپرست معاونت عمرانی استانداری در جلسه ای که اخیراً با اعضای شورا داشته، مهلت انتخاب شهردار را نهایتاً تا 15 اسفند ماه تعیین کرده است؛ حال این سوال پیش می آید که چه عاملی سبب می شود به یکباره اعضای اصلاح طلب شورا تصمیم به برگزاری جلسه ای برای انتخاب شهردار گیرند طوریکه دیگر اعضا فرصتی برای بررسی گزینه ها نداشته باشند؟

از آنجایی که نبی اله دهقانی در حال حاضر مشاور ارشد سکینه الماسی می باشد آیا این نماینده مجلس در معرفی و انتخاب وی نقشی داشته است؟

شهردار بودن جایگاهی است که برای موفق شدن در آن نیازمند یک سری تجاربی در حوزه مدیریت شهری و عمران و آبادانی است، آیا اعضای شورا سابقه و کارنامه اجرایی دهقانی را تا کنون ورق زده اند؟

بدنه شورای شهر بوشهر از افرادی با تفکر اصلاح طلب شکل گرفته، آیا این جریان فردی توانمند و بومی را در بدنه خود برای مطرح کردن به عنوان شهردار نداشته است؟

چرا دکتر پویا دولابی تحصیل کرده معماری از ایتالیا! معرف کسی شده که تا به حال حتی دهیار یک روستا هم نبوده است آیا در ایتالیا مدیریت بنادر میلان و جنوا را هم به مجریان می سپارند؟

آیا در بوشهر قحط الرجال است که اصلاح طلبان شورای شهر  دهقانی را از استان همسایه برای شهرداری بوشهر انتخاب کردند؟

در صورتی که دهقانی موفق به اخذ حکم نهایی خود  از وزارت کشور برای سکان داری شهرداری بوشهر شود و نتواند با عملکردی مناسب رضایت مردم را جلب کند، آیا 6 عضو رای دهنده به دهقانی پاسخی در پیشگاه مردم  و خدا خواهند داشت؟

اینها سوال هایی است که ممکن است روزی اعضای شورای شهر بوشهر جوابگوی آن باشند. بی شک هرچه زمان بگذرد برخی مسائلی که شاید پشت پرده بوده بر همگان آشکار خواهد شد./گام نیوز

Image result for ‫شهرداری بوشهر‬‎

 


انتهای پیام /

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو