کد خبر : 97015تاریخ ثبت : 1396/12/9 13:50:15
در اختتامیه دومین کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر

اوج خط مقاومت شهادت است که اگرنباشد مقاومت نیز نخواهد بود/ خانواده های شهدای دانشجو بوشهری تجلیل شدند

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در این مسیر اگرخط مقاومت و مقابله با جبهه استکبار وجود نداشته باشد قدمهای آغازین برای ایجاد تمدن درهم خواهد شکست، اوج خط مقاومت شهادت است که اگرنباشد مقاومت نیز نخواهد بود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، دومین کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر با تجلیل از خانواده‌های شهدای دانشجو، تقدیر از برگزیدگان جشنواره‌ها و رونمایی از کتاب شهید نادر گنجی در مجتمع فرهنگی هنری 9 دی بوشهر  به کار خود پایان داد.

 آیین اختتامیه این کنگره با حضور نماینده ولی فقیه در استان،  فرمانده محترم سپاه امام صادق علیه السلام، روسای دانشگاه‌های استان و معرفی آثار و نفرات برتر از برگزیدگان جشنواره‌های فرهنگی ورزشی دانشجویان تقدیر شد.

آیت الله صفایی بوشهری در اختتامیه دومین کنگره شهدای دانشجویان استان بوشهر اظهار داشت: اگر می خواهیم درنظم و تمدن نوین جهان نقش آفرین باشیم باید براساس اسلام بیندیشیم ومقاومت کنیم و در این راه آماده شهادت باشیم.

اوج خط مقاومت شهادت است که اگرنباشد مقاومت نیز نخواهد بود

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در اختتامیه دومین کنگره شهدای دانشجویان استان بوشهر، گفت: بی تردید نظام اسلامی در اندیشه تحقق تمدنی است که درآن پیشرفت جامع،عدالت و کرامت انسانی در جغرافیای دنیا و علو مرتبه انسان در حیات فرادنیایی در نظر دارد.

نماینده مقام معظم رهبری اظهار کرد: جهان استکبار که در اندیشه چپاول ثروت‌ها وحاکمیت بر مراکز قدرت‌ها است و از سیاست راهبردی ظلم استفاده می کند مقابل این نگاه می ایستد، جبهه استکباربه دور از رنگ خدایی همواره در معادلات سیاسی، نظامی و امنیتی دارای ساز و برگهای وسیع بوده این درحالی است که جبهه حق درنهایت ضعف اما با پشتوانه خدا قرار دارد.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: در این مسیر اگرخط مقاومت و مقابله با جبهه استکبار وجود نداشته باشد قدمهای آغازین برای ایجاد تمدن درهم خواهد شکست، اوج خط مقاومت شهادت است که اگرنباشد مقاومت نیز نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: شهادت نماد و تجلی والای مقاومت است که در طول تاریخ بعثت انبیا و تحقق تمدن الهی بسیاری از خواص در حوزه جبهه دین مدار و مقاومت شهید شدند، شهید با شهادت خود به اوج کمال انسانی و تولید آسمانی دست می یابد.

ایشان تاکید کردند: باز شدن راه برای تحقق تمدن اسلامی و مدیریت نظم نوین جهانی براساس اسلامیت، مقاومت، شجاعت و شهادت است به همین دلیل حزب الله در فضای خاورمیانه با همین نگاه در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی می ایستد و در مدت ۳۳ روز پیروز می شود.

در بخش دیگر روز پایانی کنگره شهدای دانشجوی استان، اصغر نقی زاده بازیگر سینما و تلویزیون خاطراتی از دوران دفاع مقدس را نقل کرد و همسر شهید حبیب خلعتی نیز به قرائت شعر پرداخت.

پایان‌بخش اختتامیه دومین کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر رونمایی از کتاب شهید نادر گنجی و فیلم مستند شهید فخرایی به‌عنوان شهید شاخص دومین کنگره شهدای دانشجو و تقدیر از خانواده‌های شهدای دانشجوی استان بوشهر بود که قبل از ایراد سخنان آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر بوشهر صورت گرفت.

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو