کد خبر : 97018تاریخ ثبت : 1396/12/12 08:56:51
مسئولین به وعده خود عمل خواهند کرد

پروژه میدان آزادی بوشهر ترافیک نوروز را افزایش می‌دهد یا کاهش

متولیان امر باید قبل از آغاز تنش‌های جدید اجتماعی به دلیل سهل‌انگاری در تکمیل پروژه‌های شهری به عملیات اجرایی پروژه سرعت بخشند تا شاهد مشکلاتی ازاین‌دست نباشیم.

به گزارش "دانشجونیوز" ،مرکز استان بوشهر با توجه به اینکه به حالت یک شبه‌جزیره است مسئولین برای پیش‌بینی بحران‌های احتمالی اقدام به افزایش راه‌های خروجی شهرکردند و در پی آن بسیاری از پروژه‌های عمرانی در برخی از نقاط شهر کلید خورد.

یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که توسط شهرداری به پیشنهاد مجموعه شورای شهر و استانداری بوشهر آغاز شد اجرای تقاطع غیر هم‌سطح میدان آزادی بود که زمانی برای افتتاح آن در روز کلنگ زنی مشخص و پیمانکار روند اجرایی را آغاز کرد.

بعد از آغاز عملیات اجرایی شورای پنج روی کارآمد و از روز اول بدون توجه به پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی طرح برکنار شهردار وقت رقم خورد و شهر دچار یک تلاطم عجیبی شد، به‌گونه‌ای که روند اجرایی پروژه‌های عمرانی متوقف و اعضاء شورا و برخی در مجموعه شهرداری فعالیت‌های سیاسی را به فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی ترجیح دادند.

در اوایل اسفندماه با ورود استاندار و معاونین استانداری دو گزینه نهایی به‌عنوان شهردار بندر بوشهر انتخاب و یکی از این دو گزینه توانست نظر حداکثری اعضاء را جلب و با 6 رأی موافق منتخب به‌عنوان شهردار شود.

چه کسی پروژه تقاطع غیر هم‌سطح آزادی بوشهر را افتتاح می‌کند

پیش از انتخاب شهردار جدید اعضاء شورا وعده افتتاح این پروژه را در اسفندماه که به‌عنوان روز بوشهر نام‌گذاری شده است مطرح کرده بودند.

اما با توجه به اینکه تا 18 اسفند زمان دیگری باقی نمانده است، باید منتظر ماند آیا وعده منتخبین مردم در شورای شهر  عملی خواهد شد، یا اینکه مانند برخی مسئولین اجرایی فقط به دنبال سیاسی‌کاری و وعده‌های پوچ هستند.

این پروژه که با حضور شهردار سابق، استاندار سابق و معاون سابق عمرانی استانداری بوشهر کلید خورد باید منتظر ماند که با حضور چه کسانی به بهره‌برداری خواهد رسید.

لازم به ذکر است که در اواخر دوات دهم پروژه بزرگراه امام علی(ع) توسط حسنوند استاندار وقت کلید خورد که توانست در کمترین زمان ممکن این پروژه را به بهره‌برداری و افتتاح کند که بعد از آن استاندار دولت تدبیر و امیدر به واسطه اقدام استاندار دولت قبل توانست دهکده گردشگری در محور این بزرگراه ایجاد کند.

ترافیک‌های سنگین در محور میدان آزادی در نوروز رفع خواهد شد

اما اگر مسئولین بااین‌همه ظرفیت و وعده‌هایی که داده‌اند نتوانند تا قبل از عید نوروز این پروژه را افتتاح و به بهره‌برداری برسانند قطعاً شهر بوشهر دچار بحران بسیار بزرگی در حوزه ترافیک شهری خواهد شد و مسافران نوروزی دچار مشکل می‌شوند.

در حال حاضر که فقط شهروندان بوشهری در شهر تردد دارند در برخی ساعات شبانه‌روز در محور میدان آزادی به سمت نیروگاه ترافیک‌های سنگین ایجاد می‌شود که از حوصله و صبر مردم خونگرم بوشهر خارج است و تاکنون مشکلاتی مانند تنش‌های اجتماعی به همراه داشته است.

متولیان امر باید قبل از آغاز تنش‌های جدید اجتماعی به دلیل سهل‌انگاری در تکمیل پروژه‌های شهری به عملیات اجرایی پروژه سرعت بخشند تا شاهد مشکلاتی ازاین‌دست نباشیم./سپاس

انتهای پیام

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو