کد خبر : 97026تاریخ ثبت : 1396/12/16 14:16:39
حاشیه های انتخاب چهر ماندگار؛

چهره ماندگاری که به خاطر منافع حزبی،استان بوشهر را رها کرد

آیا رواست کسی که در سال ۱۳۸۲ پیش قراول استاندارانی بوده که نامه خروج از حاکمیت مجلس ششم را امضا کرده و استان بوشهر را به خاطر منافع حزبی رها نموده است، به عنوان چهره ماندگار شهر انقلابی بوشهر باشند؟

به گزارش "دانشجونیوز" ، تشکل های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اعتراض به انتخاب #چهره_ماندگار بوشهر بیانه ای به شرح ذیل صادر کرد؛

                 بسم رب الشهدا و الصدیقین

🔻 "امیر کلام ، علی بن ابی طالب طی نامه ای به فرماندار خود می فرمایند:
"همانا کاری که بر عهده توست ،  برای تو ، وسیله آب و نان نیست، بلکه امانتی در گردن توست."

🔹️شهر #انقلابی بوشهر، همواره پایبند به مبانی انقلاب بوده و استکبار ستیزی و استعمار ستیزی خود را در برهه های زمانی مختلف اثبات کرده است.
⁉️ بنابر اتفاقات رخ داده در شورای شهر بوشهر ، جنبش دانشجویی و جریان #انقلابی و عدالت خواه، به عنوان موذنان جامعه، سوالاتی را از متولیان امر، در مورد انتخاب #چهره_ماندگار بوشهر در سال ۱۳۹۶ دارند، اميد است که پاسخگوی دانشجویان انقلابی باشند.
🔹️اولا در جریان انتخاب چهره ماندگار، حضرات محترم چه ملاک ها و شاخص هايي را در سير انتخاب خود لحاظ كرده اند؟
🔸️ثانیا جناب آقای تبادار در طی این یک سال چه خدمات ارزنده ای نسبت به محرومان بوشهر ارائه نموده اند که به این انتخاب رسیده اید؟
آیا در این مدت پست های مدیریتی و حقوقی شاخصی را در اختیار داشته اند که جنبش دانشجویی بی خبر از آن بوده است؟
❌ صدر و ذیل ملاک های #چهره_ماندگار را در انتخاب اخیر نیافتیم.
🔹️ثالثا آیا رواست کسی که در سال ۱۳۸۲ پیش قراول استاندارانی بوده  که نامه خروج از حاکمیت مجلس ششم را امضا کرده و استان بوشهر را به خاطر منافع حزبی رها نموده است،  به عنوان چهره ماندگار شهر انقلابی بوشهر باشند؟
🔸️رابعا در میان مردمان زحمت کش و #انقلابی بوشهر که در عرصه های مختلف، خود را به مردم استانشان اثبات نموده اند، آيا انتخابِ شايسته تري که به عنوان #چهره_ماندگار استان معرفي شود نبود؟
🔹️ جریان بیدار دانشجویی چگونه می‌تواند شخصی را به عنوان #چهره_ماندگار بپذیرد که استانش را بنابر منافع حزبی و جناحی رها کرده است؟ چه انگیزه ای برای بزرگ کردن چهره ایشان وجود دارد؟
🔸️با آنکه عده ای سعی دارند این مفهوم را بر جریان دانشجویی القا کنند که چندیست صدای شکسته شدن استخوان های جنبش دانشجویی گوش جامعه را کر کرده، نیک مستحضرید در جریان اتفاقات درون جامعه، دانشجویان #انقلابی با هیچ جریانی عقد اخوت نبسته و همواره بدون لرزش صدا و لکنت زبان در بیان موضع، جدای از جریان یا گروه سیاسی، بدنبال تحقق شعار عدالت  بوده است. لذا امید است هر مسولی و هر جمعی از مسولان، تصمیمات خود را ورای از نگاه حزبی بگیرند.
🔹️ بگذارید فاش بگوییم؛  برخی از مسولین کنونی جامعه، وصیت نامه عبادی- سیاسی امام، آن سید موسوی جهان، را در میان نامه های سردمداران جریانات حزبی گم کرده اند، چرا که منافع حزبی تعیین می‌کند اکنون کدام انتخاب در اولویت است...!
🔸️دیده بان دانشجویی از آن جهت روی این اقدامات حساس است که عده ای خارج از استان همواره سعی بر آن داشته که منافع حزبی خود را بر کوخ نشینان طریق جاوید ترجیح داده و چرخ هایش را روی استعداد های #جوانان این کشور بچرخاند.
⚠️ بیم از آن است که منتخبین ما ناخواسته در پازل آنان حرکت نمایند.
🔹️بهترین دلجویی، پاسخ بدون ملاحظه و مصالحه نسبت به اتفاقات افتاده در آن جمع شورای شهر است.
شورای محترم شهر بوشهر، یحتمل سخنانی در این باره خواهند داشت.
✔️ امید است دانشجویان آرمانخواه را از این انتخاب آگاه سازند.  

بسیج دانشجویی علوم پزشکی بوشهر
هیأت منتظران بقیة الله علوم پزشکی بوشهر
جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی بوشهر

 

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان؛برجام، آش نخورده و دهن سوخته ای که دولت به کام ملت ریخت
  بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر خطاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام؛تصویب CFT اعتماد دوباره به ناقضان برجام است
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  آرشیو