کد خبر : 97027تاریخ ثبت : 1396/12/16 14:43:40
۱۸ اسفندماه؛

با اجرای زنده حامد زمانی /چهارمین کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت» برگزار می‌شود

چهارمین کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار» ۱۸ اسفندماه همزمان با روز بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش "دانشجونیوز" ،دبیر کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر دارای تاریخی درخشان در مقابله با استعمار و استکبار است.

عبدالرحیم افروغ اضافه کرد: بوشهر به عنوان نماد مقاومت و پایداری و استقامت و ایستادگی در مقابل استعمار و استکبار شناخته می‌شود و مردم این دیار با همراهی و رهبری علمای دینی توانسته‌اند استعمارگران را به ذلت بکشانند.

وی به تجاوزهای استعمارگران در دو قرن اخیر اشاره کرد و ادامه داد: مردم بوشهر در مقابل آنها ایستادند و استعمار پیر انگلیس چهار بار در مقابل مردم این دیار شکست خورد.

افروغ با اشاره به فعال شدن دبیرخانه دائمی کنگره بین‌المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار با هدایت آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: امسال چهارمین دوره برگزاری این کنگره بین‌المللی در بوشهر است.

وی از حضور شخصیت‌های ملی و بین المللی، خانواده علما و مبارزان در مقابل استعمار و همچنین رسانه های داخلی و خارجی در این کنگره خبر داد و افزود: این کنگره ساعت ۱۹ روز هجدهم اسفندماه مصادف با روز بوشهر در مقابل گورستان متجاوزین انگلیسی در بوشهر برگزار می‌شود.

دبیر کنگره بین المللی بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار از پخش زنده این برنامه از صدا و سیما خبر داد و گفت: هنرمندان سینما و تلویزیون از جمله سید جواد هاشمی و خواننده مطرح کشور حامد زمانی در این برنامه حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی چهره‌های مطرح و همچنین اجرای تئاتر میدانی و تجلیل از خانواده علما و قهرمانان از دیگر برنامه‌های این کنگره است.

منبع: مهر

 


انتهای پیام /

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو