کد خبر : 97061تاریخ ثبت : 1397/1/18 07:26:44
فعال سیاسی و اجتماعی

نشاط اجتماعی در گرو اقتصاد،عدالت و شغل مناسب است

با برخورد با اختلاس کنندگان و نجومی خوران که به شدت به اعتماد عمومی لطمه زده احساس عدالت و مبارزه با فساد توسط دولت را در جامعه تقویت کنند که خود عامل دیگری از نشاط اجتماعی است.

به گزارش "دانشجونیوز" ،نشاط مقوله ای فردی و اجتماعی است  که از جامعه به جامعه دیگر تفاوت دارد. برای سنجش میزان  نشاط در ایران  باید از معیارهای فرهنگی و محلی  استفاده کرد چرا که معیارهایی مانند رفتن به مکان های متداول در عرف کشورهای غربی مثل  سواحل آزاد، استفاده از روان گردان ها والکل، کنسرت های مختلط ، مجالس گناه و معصیت، مراسمات لهو و لعب و هیجانات کاذب که در نهایت باعث آسیب های اجتماعی فراوانی در جوامع غربی شده یا محیط های شبیه اینها شاخص مناسبی برای سنجش میزان نشاط اجتماعی در جامعه  ایرانی و شیعی نیست.

نشاط اجتماعی سطحی از احساس رضایت از زندگی است که میتواند دلایل مختلف از جمله ، ازدواج موفق،  شغل مناسب تفریح و گردش، امنیت شغلی، امنیت جانی، احساس عدالت، پایگاه اجتماعی و اقتصادی ، داشتن مسکن، عمل به  اعتقادات دینی، سلامت جسمی، تامین مایحتاج زندگی و مسایلی از این دست را شامل می شود.


که این مسائل در ارتباط مستقیم با وظایف قانونی و شرعی مسئولین جمهوری اسلامی قرار دارد:
        
دولت و نشاط اجتماعی :
 
مسئولین اگر هدفشان نشاط اجتماعی است  به جای برگزاری مراسمی که باعث ترویج  لهو و لعب، هنجار شکنی و هیجانات کاذب وهمچنین  قرار دادن مردم در مقابل یک دیگر میشود  که در نهایت باعث میشود جامعه  اسلامی ایران که  با ریخته شدن خون بیش از220 هزار شهید در کشور و دو هزار شهید در استان بوشهر و 670از شهرستان دشتستان  برای حفظ  ارزش های والای اسلامی  همچون حیا، عفاف ، حجاب، به دست مسولین رسیده به  سمت جامعه‌ای سکولار و لیبرال و غربی، با ضد ارزش های همچون بی حیایی ، بی حجابی، بی غیرتی که باعث  ثبت آمار وحشتناک تجاوز، کشتار، دزدی، حرام زاده گی از سوی سازمان ملل  توسط کشورهای غربی شده است، برود.


لذا دولت اگر واقعا دولت قصد ترویج نشاط اجتماعی دارد:

1 _ شرایط ازدواج  آسان و موفق را برای جوانان مهیا کنند. 

2 _ کارخانه ها را با اعطای وام های کم بهره یاری رسانند.

3 _ شرایطی را مهیا سازند جهت صادرات  کالای تولید شده توسط کارگر و کار فرمای ایرانی.

4_ با احداث زمین های ورزشی کوچک، سالن های ورزشی و ورزشگاهی بزرگ که  باعث توسعه ورزش و سلامتی و نشاط جامعه میشود در این امر مثمر ثمر واقع  شوند.

5 _ با برخورد با اختلاس کنندگان و نجومی خوران که به شدت به اعتماد عمومی لطمه زده  احساس عدالت و مبارزه با فساد توسط دولت  را در  جامعه تقویت کنند که خود عامل دیگری از نشاط اجتماعی است.

6 _ در بخش بهداشت و درمان با کاهش  هزینه ها برای جامعه،  درمان و بهداشت ارزان را در  دسترس جامعه قرار دهند  که این خود باعث تضمین سلامت جامعه و در نهایت افزایش نشاط اجتماعی میشود .

هدف دولت از ترویج چنین طرح های  با عنوان نشاط اجتماعی چیست:                 

این است که، مردم از مطالبه به حق خود   مانند  تسهیل شرایط ازدواج جوانان، ایجاد اشتغال، حمایت از تولید و صادرات کالای ایرانی، ایجاد فضاهای  ورزشی، بهبود وضعیت بهداشت و درمان، اتمام طرح های نیمه تمام در بخش های مختلف، که در نهایت باعث پیشرفت جامعه و ایجاد نشاط اجتماعی حقیقی  میشود را فراموش کنند و مشغول و درگیر  به این چنین مسایلی  باشند  و مسئولین هم دوران خدمت و مسئولیت را طی  کرده بدون اینکه پاسخ گوی عملکرد  خود در طی این دوران باشند.

وظایف مردم و دلسوزان:

با روشنگری و بیان اهداف واقعی چنین طرح های  توسط دولت، و با اتحاد و همبستگی جلوی این طرح ها  که به ظاهر نشاط آور است  ولی در باطن ترویج لهو و لعب، بی بندباری  و نیز فرار مسئولین از پاسخ گویی به  عملکردشان( در ضمینه اشتغال، ازدواج،بهداشت، محیط زیست ، احداث فضا های ورزشی و....  که عامل واقعی  نشاط جامعه هست )  است را با روشهایی قانونی و شرعی بگیرند واگر مسئولینی پایبند به  قانون و شرع نبودند، رهبری  راهش را  در صحبت هایشان  مشخص کرده‌اند که همانا آتش به اختیار بودن در زمان اخلال در قرارگاه سیاسی و فرهنگی است. 

مجید رفایی فرد فعال سیاسی و اجتماعی

/انتهای پیام

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه