کد خبر : 97081تاریخ ثبت : 1397/1/26 10:43:48
سید حسین موسوی

مثلث شرارت غرب دست خالی برگشت

سید حسین موسوی: این حمله پس از آن اتفاق افتاد که چندی پیش ارتش سوریه موفق شده بود شکست سنگینی را به تروریست ها در شهر دوما و غوطه شرقی تحمیل کند و گروهک جیش الاسلام که به حمایت آل سعود در این منطقه مستقر بودند را فراری دهند

به گزارش "دانشجونیوز" ،

سید حسین موسوی خبرنگار و فعال رسانه ای در یادداشتی به تحلیل حمله بامداد روز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پرداخت و نوشت: چند نکته حائز اهمیت از حمله بامداد امروز مثلث غربی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه:

1 این حمله پس از آن اتفاق افتاد که چندی پیش ارتش سوریه موفق شده بود شکست سنگینی را به تروریست ها در شهر دوما و غوطه شرقی تحمیل کند و گروهک جیش الاسلام که به حمایت آل سعود در این منطقه مستقر بودند را فراری دهند؛ در واقع یکی از اهداف این حمله به حاشیه بردن پیروزی ارتش سوریه و انحراف افکار عمومی به سویی دیگر بود.
2 نمی توان به راحتی از پشت پرده تزریق دلارهای سعودی به مثلث غربی گذشت؛ آل سعود به سبب عدم دستیابی به خواسته هایش در خاورمیانه با چنگ و دندان به دنبال اعداده حیثیت است.
3 ترقه بازی و شوی نمایشی امروز مثلث غربی در سوریه جدای از اینکه فاقد ارزش راهبردی و نظامی باشد نه تنها نتیجه ای برای آنان در بر نداشت بلکه قدرت نمایی پدافند هوایی سوریه را به رخ کشید. پدافندی که بنابر ادعای روسیه: از مجموع ۱۰۳ موشک شلیک شده از سوی متجاوزان، پدافند هوایی سوریه ۷۱ موشک را رهگیری، ساقط و یا منحرف کرده است.
4️ حضور مردم سوریه با روحیه مضاعف و زنده در خیابان های دمشق و با پرچم های سوریه، ایران و روسیه نشان داد نبض زندگی در این کشور همچنان می زند.

5 حمله مثلث غربی به سوریه بدون مجوز سازمان ملل و نقض آشکار قوانین بین المللی و به دست کشورهای عضو دائم شورای امنیت مهر تاییدی بر بی اعتبار بودن این شورا و سازمان ملل بود.
6 بی تردید پاسخ این دست درازی های آمریکا، انگلیس و فرانسه را جبهه مقاومت در میدان نبرد با تروریست ها و پاکسازی کامل سوریه از لوث تکفیری ها خواهند داد.

 


انتهای پیام /

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
  بیانه دانشجویان گناوه به مناسبت روز دانشجو؛آمریکا در هیچ عرصه ای قابل اعتماد نیست
  بیانبه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم :بسیج پاسخگوی نیازهای اساسی جامعه است
  آرشیو