کد خبر : 97081تاریخ ثبت : 1397/1/26 10:43:48
سید حسین موسوی

مثلث شرارت غرب دست خالی برگشت

سید حسین موسوی: این حمله پس از آن اتفاق افتاد که چندی پیش ارتش سوریه موفق شده بود شکست سنگینی را به تروریست ها در شهر دوما و غوطه شرقی تحمیل کند و گروهک جیش الاسلام که به حمایت آل سعود در این منطقه مستقر بودند را فراری دهند

به گزارش "دانشجونیوز" ،

سید حسین موسوی خبرنگار و فعال رسانه ای در یادداشتی به تحلیل حمله بامداد روز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه پرداخت و نوشت: چند نکته حائز اهمیت از حمله بامداد امروز مثلث غربی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه:

1 این حمله پس از آن اتفاق افتاد که چندی پیش ارتش سوریه موفق شده بود شکست سنگینی را به تروریست ها در شهر دوما و غوطه شرقی تحمیل کند و گروهک جیش الاسلام که به حمایت آل سعود در این منطقه مستقر بودند را فراری دهند؛ در واقع یکی از اهداف این حمله به حاشیه بردن پیروزی ارتش سوریه و انحراف افکار عمومی به سویی دیگر بود.
2 نمی توان به راحتی از پشت پرده تزریق دلارهای سعودی به مثلث غربی گذشت؛ آل سعود به سبب عدم دستیابی به خواسته هایش در خاورمیانه با چنگ و دندان به دنبال اعداده حیثیت است.
3 ترقه بازی و شوی نمایشی امروز مثلث غربی در سوریه جدای از اینکه فاقد ارزش راهبردی و نظامی باشد نه تنها نتیجه ای برای آنان در بر نداشت بلکه قدرت نمایی پدافند هوایی سوریه را به رخ کشید. پدافندی که بنابر ادعای روسیه: از مجموع ۱۰۳ موشک شلیک شده از سوی متجاوزان، پدافند هوایی سوریه ۷۱ موشک را رهگیری، ساقط و یا منحرف کرده است.
4️ حضور مردم سوریه با روحیه مضاعف و زنده در خیابان های دمشق و با پرچم های سوریه، ایران و روسیه نشان داد نبض زندگی در این کشور همچنان می زند.

5 حمله مثلث غربی به سوریه بدون مجوز سازمان ملل و نقض آشکار قوانین بین المللی و به دست کشورهای عضو دائم شورای امنیت مهر تاییدی بر بی اعتبار بودن این شورا و سازمان ملل بود.
6 بی تردید پاسخ این دست درازی های آمریکا، انگلیس و فرانسه را جبهه مقاومت در میدان نبرد با تروریست ها و پاکسازی کامل سوریه از لوث تکفیری ها خواهند داد.

 


انتهای پیام /

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه