کد خبر : 97086تاریخ ثبت : 1397/1/26 17:28:18
با برگزاری تجمعی اعتراضی صورت گرفت؛

طلاب و دانشجویان بوشهر حمله غرب به سوریه را محکوم کردند+تصاویر

ظهر امروز طلاب، روحانیان و دانشجویان بوشهری با برگزاری تجمعی اعتراضی اقدام پلید آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله و موشک باران سوریه را محکوم کردند.

به گزارش "دانشجونیوز" ظهر امروز طلاب، روحانیون و دانشجویان بوشهری با برگزاری تجمعی اعتراضی اقدام پلید آمریکا، انگلیس و فرانسه در حمله و موشک باران سوریه را محکوم کردند.

در این مراسم که ظهر امروز در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر برگزار شد طلاب و دانشجویان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر انگلیس» خشم و انزجار خود از رفتارهای وحشیانه مثلث شوم غرب را نشان دادند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن نوشته هایی با زبان های عربی، انگلیسی و فارسی با مضامین «الموت لامریکا»، «لا للعدوان الصهیونی»، «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر آمریکا» اعتراض خود را نسبت به حملات این سه کشور ابراز کردند.

در این تجمع که آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و نیز تعدادی از مسؤولان حضور داشتند حجت الاسلام حسین دشتی از اساتید حوزه علمیه و امام جمعه موقت بوشهر در سخنرانی خود به اهداف این تجمع اشاره و ضمن محکوم کردن این اقدام پلیدانه خواستار توجه مجامع حقوق بشری به این جنایت شد.

حجت الاسلام حسین دشتی هدف از این تجمع را لبیک به ندای رهبر انقلاب و سر دادن صدای استغاثه مظلومان عالم عنوان کرد و گفت: امروز در گوشه گوشه جهان اسلام مظلومانی را به خاک و خون می کشند و جوانان و مردم بی دفاعی را به شهادت می رسانند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان بوشهر با بیان اینکه این صدای نصرت طلبی و استغاثه است اظهار داشت: امروز جهان استکبار، جهانی که پسوند تمدن را به خود چسبانده و پرچم حقوق بشر به دست گرفته است صدای مظلوم را نمی شنود.

وی افشاگری چهره واقعی استکبار را از دیگر اهداف این تجمع اعتراضی عنوان و ابراز داشت: امروز مشاهده می کنیم که استکبار جهانی با گروهی همراه خود مظلومان را به خاک و خون می کشد؛ کسانی که ادعای روشنفکری و تمدن می کنند در کنار آمریکا خود را قرار می دهند و در اینجاست که ضرورت دارد به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گوییم و در حمایت از مظلومان عالم تجمع کرده و چهره واقعی استکبار را افشا کنیم.

حجت الاسلام دشتی اضافه کرد: اگر قرار بود روزی روزگاری چهره استکبار و مظلومیت انقلاب و اقدامات جهان غرب را برای فرزندانمان بازگو کنیم احساسمان این است که این اقدامات استکبار چهره واقعی خود را نشان می دهد و جوانان ما هویت کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی را به خوبی مشاهده می کنند.

استاد حوزه علمیه بوشهر با بیان اینکه هویت استکبار ظلم است گفت: آمریکا کسی را در برابر خود می خواهد و با آن معامله می کند که همچون عربستان گاو شیرده باشد؛ استکبار با این کار  چهره کریه خود را نشان داد؛ باید از این اتفاقات درس گرفت و شناخت استکبار یک پیام است که ما در برابر آن قرار می گیریم و با آن سر سازش نداریم.

وی مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار را دیگر هدف و پیام این تجمع دانست و تصریح کرد: هیچ نسخه شفا بخشی جز نسخه مقاومت در این راه نیست. خلافت در نظام اسلامی با استقامت و مقاومت در برابر استکبار است و این نسخه امروز ما است و این را از امام حسین(ع) آموختیم که در برابر ظلم باید قرار گرفت.

حجت الاسام دشتی بیان داشت: از زمان پیروزی انقلاب تا کنون محرومیت و مظلومیت را کشیدیم و تا الان شهدای دفاع مقدس را تشییع می کنیم. ما مظلومیت ها و محاصره های اقتصادی را درک کرده ایم اما در کنار مقام معظم رهبری و شهدایی که خون خود را برای انقلاب دادند تا آخرین قطره خون خواهیم ایستاد.

وی با بیان اینکه آمریکا صدای منطق و مظلوم را نمی شنود اظهار داشت: آن چیزی که از امام و رهبری یاد گرفتیم درس مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار و به ویژه آمریکا است.

گفتنی است در پایان این مراسم بیانیه ای در حمایت از مردم سوریه و محکومیت اقدام وقیحانه آمریکا، انگلیس و فرانسه به دو زبان انگلیسی و فارسی قرائت شد.

           

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
در بیانیه دانشجویان دانشگاه پیام نور خورموج؛اصلاحاتی که از دین خارج است فتنه 88 را رقم می زند
در بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج؛حماسه 9 دی تجلی عینی مردم سالاری دینی بود
در بیانیه دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه خلیج فارس؛در فتنه 88 ، ملت ایران هزینه بی بصیرتی خواص را دادند
آرشیو