کد خبر : 97094تاریخ ثبت : 1397/2/5 17:36:41
سلیمی:

کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب تشکیل می‌شود/ پیگیری اعتراضات مردم به توزیع ناعادلانه آب

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: به منظور پیگیری اعتراضات مردم استان‌های مرکزی و جنوبی کشور به توزیع ناعادلانه آب کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب تشکیل می‌شود.

به گزارش "دانشجونیوز" ،به نقل از خبرگزاری دانشجو،محمد امین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: یکی از مسائل جدی و معضلات ریشه‌ای که دامن برخی استان‌های مرکزی و جنوبی کشور را به شکل عمیق تری گرفته کمبود طبیعی آب و مشکلاتی است که به تبع آن بوجود می‌آید و آنچه مورد اعتراض مردم و عمدتا کشاورزان این مناطق است عدم رعایت عدالت در توزیع آب و استفاده بی رویه آب در برخی صنایع است.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از رسانه‌های کشور تدبیر درستی در اطلاع رسانی و پوشش اعتراضات مردمی در این حوزه را اتخاذ نکرده‌اند که مانند بسیاری از مسائل دیگر زمینه سوءاستفاده معاندین و رسانه‌های فرصت طلب را فراهم کرده است که البته در این میان یکی از مقصرین صدا و سیما است.

سلیمی تصریح کرد: به همین منظور کمیته تخصصی بررسی نواقص مدیریت آب ذیل شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با محوریت استان‌های اصفهان، خوزستان، یزد، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان و با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن که متولی مطالعات و پیگیری‌های تخصصی و علمی در بسیج دانشجویی است تشکیل خواهد شد.

وی گفت: بررسی علمی مسائلی همچون طرح‌های احداث سد، انتقال آب و مصارف جدید در مناطق بالادست، نحوه استفاده از ظرفیت‌های بومی در مدیریت آب، ارزیابی شیوه‌های ذخیره سازی فعلی، بررسی ساختار‌های دولتی و حاکمیتی در این حوزه و پیگیری و پوشش اعتراضات مردمی و انتقال آن به مسئولین امر از ماموریت‌های این ستاد خواهد بود

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی افزود: اعتقاد داریم برخورد سیاسی و امنیتی با این گونه بحران‌های اجتماعی در دراز مدت ریشه فجایع جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و باعث از دست رفتن سرمایه‌های مادی و معنوی کشور خواهد شد.

وی اظهار داشت: به طور حتم در این مسیر به یاری همه رسانه و تشکل‌های انقلابی نیازمند خواهیم شد و از حضور فعال همه آنان استقبال خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو