کد خبر : 97108تاریخ ثبت : 1397/3/8 13:41:00
در نشست صمیمی تشکل های دانشجویی با آیت الله صفایی بوشهری مطرح شد:

فاصله زبان دانشجو تا گوش مسئولین با مطالبه گری رفع شود/ نماینده دانشجویان: بستر مطالبه گری دانشجو از مسئولین وجود ندارد !

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: اگر فاصله‌ای بین زبان دانشجویان تا گوش مسئولین ارشد استان وجود دارد دانشجویان باید با صدای خود بلندتر مطالبات خود را بیان کنند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، نشست صمیمی تشکل‌های دانشجویی استان بوشهر با آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام‌جمعه بوشهر در مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد. این دیدار که از ساعت ۱۹  آغاز شده بود پس از اقامه نماز مغرب و عشا و صرف افطار تا ساعت ۲۳ به طول انجامید.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین حسینی ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان نکاتی را درباره جامعه دانشگاهی مطرح فرمودند.

در ادامه نمایندگان تشکل های دانشجویی استان به بیان نکات خود پرداختند.

 

مسئولین توجه بیشتری به نظرات دانشجویان داشته باشند/ از تمام نمایندگان استان بوشهر می خواهیم که آراء خود را نسبت به لایحه FATF شفاف کنند

حسن باربرز ، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نمایندگی از بسیج دانشجویی استان بوشهر گفت : مسئولین باید توجه بیشتری به نظرات دانشجویان داشته باشند و جنبش دانشجویی باید با قوت بیشتری به مطالبه گری خود ادامه دهد. وی در ادامه با توجه به مطرح شدن لایحه FATF  در مجلس شورای اسلامی افزود : از تمام نمایندگان استان بوشهر می خواهیم که آراء خود را نسبت به این موضوع شفاف کنند و برای جلوگیری از استعمار داخلی در کشور به این لایحه رأی منفی دهند .

مقصد همه ما یکی است اما تفاوت در مسیر رسیدن به مقصد است و این نباید باعث تفرقه میان تشکل ها شود

مهدی بکران ، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به نمایندگی از انجمن هاس اسلامی دانشجویی گفت :‌ دست‌هایی در کار است که شکاف عمیقی بین تشکل‌های دانشجویی ایجاد کرده است و درخواست داریم نگاه به همه تشکل‌های دانشجویی یکسان باشد. وی با اشاره به این موضوع که برخی اقدامات و برنامه های تشکل ها با اقدامات و فشارهایی از بیرون دانشگاه برای لغو برنامه ها انجام می شود گفت : خواستار جدی آن هستیم که فضای فعالیت تشکل های دانشجویی بازتر و بیان نظرات آزادتر گردد. وی با اشاره به وضعیت موجود فضای دانشگاهی گفت : مقصد همه ما یکی است اما تفاوت در مسیر رسیدن به مقصد است و این نباید باعث تفرقه میان تشکل ها شود.

متولی رفع مشکلات دانشجویان در دانشگاه ها مشخص نیست

ایمان همت جو ، عضو شورای مرکزی هیأت منتظران بقیة الله (عج) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نمایندگی از هیأت های مذهبی دانشجویی گفت: مشکلاتی در دانشگاه‌ها وجود دارد که متولی رفع آن مشکل مشخص نیست و دانشجو را به سمت انحراف سوق می‌دهد . مسئولین دانشگاه ها نسبت به خطرات فرهنگی در دانشگاه آگاه نیستند !

بستر مطالبه گری دانشجو از مسئولین وجود ندارد

داوود خزایی ، عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس و نماینده تشکل جامعه اسلامی دانشجویان استان بوشهر گفت: در استان بوشهر باید بستری برای مطالبه گری دانشجویان از مسئولین ایجاد شود و نتیجه آن به‌صورت شفاف بیان شود. اینکه می گویند برنامه های دانشجویی با فشار از بیرون لغو می شود سخن عجیبی است !

 

در ادامه این دیدار پس از طرح نظرات نمایندگان تشکل های دانشجویی ، حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر بیانات خویش را مطرح فرمودند :

استان بوشهر در چند بعد برای کشور الگو است / سند دانش‌بنیان اقتصاد آمایشی استان بوشهر تنظیم شد

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست با تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان بوشهر با تاکید بر توجه به انس با خداوند متعال و نقش آن در سعادت و پیروزی اظهار داشت: انس با قرآن کریم از مزیت‌های فراوانی برخوردار است که زمینه رشد و تعالی انسان بیش از پیش فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ماه مبارک رمضان را ماه انس با خداوند متعال خواند و تاکید کرد: راز و سر انس با خداوند متعال، این است که مسیر رشد و ترقی فراهم می‌شود چرا که انسان اگر در اوج امکانات مادی باشد اما هدایت و حمایت الهی پشتیبان او نباشد به رشد و موفقیت واقعی نمی‌رسد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر انقلابی عمل کردن در مسیر اعتلای انقلاب اسلامی بیان کرد: دانشجویان نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت جامعه دارند و باید در مسیر اعتلای نظام اسلامی ایران ولایی و انقلابی عمل کنند.

صفایی بوشهری طراحی انقلاب اسلامی به عنوان یک الگوی نظم نوین جهانی را از دیگر رسالت‌های دانشجویان دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی باید به عنوان یک الگو و نظمی نوین برای جهان طراحی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر وحدت و همدلی را یک ضرورت در جامعه دانست  و تصریح کرد: این اتحاد و انسجام باید بر اساس اندیشه‌های مقام معظم رهبری به عنوان منظومه وحدت طراحی و اجرایی شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نقش مهم دانشجویان در توسعه و پیشرفت گفت: دانشجویان برای توسعه و پیشرفت ایران و استان بوشهر باید احساس مسئولیت کنند.

صفایی بوشهری به تحول استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: این استان در 2 موضوع  حاصل تلاش تحصیل‌کرده‌های حوزه و دانشگاه موفقیت‌هایی کسب کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر به عنوان منطقه ویژه علم و فناوری ایران مطرح است افزود: در این عرصه 14 بار مورد ویراست قرار گرفته و در این ارتباط از نخبگان دانشگاهی و حوزوی استان انتظار می‌رود در مسیر تدوین سند چشم انداز توسعه استان گام بردارند.

امام جمعه بوشهر از معرفی استان به عنوان الگوی اقتصاد آمایشی ایران خبرداد و تصریح کرد: این استان در شورای عالی انقلاب فرهنگی الگوی تنظیم سند دانش بنیان اقتصاد آمایشی ایران شد.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه