کد خبر : 97125تاریخ ثبت : 1397/3/18 08:14:45
در بیانیه هایی جداگانه مطرح شد :

تشکل های دانشجویی استان بوشهر از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند

تشکل های دانشجویی استان بوشهر جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم و از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند

به گزارش "دانشجونیوز" ، تشکل های دانشجویی استان بوشهر جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم و از مردم جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کردند. مشروح بیانیه ها به شرح ذیل می باشد :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

" همان طور که شب قدر را تا صبح به بیداری می گذارنیم و با دعا وتضرع خود به درگاه الهی، می خواهیم که آینده مطلوب برای ما رقم زده شود، روز قدس را و همه این ایام حساس را که لیله القدر تاریخ اسلام است، به بیداری و هشیاری بگذرانیم و تا مطلع الفجر نجات ملت های مسلمان و مخصوصا ملت شجاع و مظلوم فلسطین، دست از تلاش نکشیم. "

رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفض الله)
جمعه آخر ماه مبارک رمضان، جمعه مقاومت و مبارزه با غده سرطانی بشریت امروز، اسراییل غاصب است. در این روز مردم روزه دار ایران که قریب یک ماه در ماه مبارک به خودسازی معنوی پرداخته اند با وحدت و یکپارچگی بی نظیری هماهنگ با دیگر مسلمانان روزه دار جهان، در خط مقدم مبارزه با مستکبران و زورگویان دنیا راهپیمایی می کنند. این روز مقاومت و مبارزه میراث گرانبهای خمینی کبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و امید ملتهای مظلوم است که آمیزه ای از آموزه های مقاومت و ایثار، مبارزه و استکبار ستیزی است.
اسراییل برای نفوذ به منطقه خاورمیانه  از همه ابزار جنگی ، تهدید، تطمیع و نفوذ فرهنگی دریغ نکرده است به نحوی که پس از گذشت سالها امروز شاهدیم که برخی کشورهای به ظاهر اسلامی پیرو و پشتیبان صهیونیستها بوده و با یاری رساندن آنان در بجا آوردن نیات شوم شان ، به مصداق بارز ابی لهب ها و حماله الحطب ها تبدیل شده اند.

ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با ظلم و ستم صهیونیستها و چشم امید مقاومت اسلامی در جهان است. حضور هر چه باشکوه تر ملت قهرمان و مقاوم ایران سرشار غریوهای استکبار تیزی در روز جهانی قدس و اعلام حمایت مجدد از مظلومین و ستمدیدگان عالم و انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آنها در منطقه است.

ما دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دشتستان ، ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس ، مردم شریف ایران خصوصا جامعه دانشگاهی ایران را به حضور حداکثری در روز جهانی قدس دعوت می کنیم و در کنار آحاد ملت ایران با آرمانهای راستین شهدا و امام شهدا در مبارزه با استکبار بیعت مجدد می کنیم و از مردم مظلوم فلسطین تا آزادی کامل از دست غاصبین حمایت می کنیم.

و ما النصر الا من عندالله العزیز الحکیم

ای قدس ، ظهور مُنتَظر نزدیک است
خورشید دمیده و سحر نزدیک است
در سنگر انتفاضه پابرجا باش
یک سنگ دگر بزن ، ظفر نزدیک است

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دشتستان

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

بسم الله الرحمن الرحیم
روز قدس روز اسلام است و روز مقابله با مستکبرین است و روز حیات مجدد اسلام است و ما قدس را آزاد خواهیم کرد. امام خمینی (ره)

روزجهانی قدس راگرامی می داریم وهمه رابه حضوری فعال وحماسی با شور وشعور در راهپیمایی روزجهانی قدس دعوت می کنیم و همانطوریکه مستحضرید امسال این روز با سالهای گذشته تفاوت زیادی دارد که دشمنان قدس در این ایام کمر به نابودی ملت مظلوم فلسطین بسته اند واستکبارجهانی سفارت شیطانی خود را به قدس منتقل کرده و مورد تنفر ملت های آزاده واقع شده.

برماست که همچون گذشته در دفاع ازمردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور فعال و بانشاط داشته و نفرت و عداوت خود را نسبت به اهداف شیطانی ایالات متحده ابراز داشته و حمایت همه جانبه خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام نماییم و به ندای رهبر معظم و معزز انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(حفض الله) لبیک گوییم، وعده ما روزجمعه مصادف باروزبیست وسوم ماه مبارک رمضان.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی برازجان

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بسم الله الرحمن الرحیم

سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ البَصِیرُ ‏ (سوره اسرا آیه 1)

حمد و سپاس بی‌کران خداوند سبحان را که به ما توفیق داد با حضور حماسی و باشکوه در آزمون سترگ و آوردگاه بزرگ "روز جهانی قدس"، بار دیگر زوال قطعی رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و بیزاری از جبهه سلطه و استکبار و جاهلیت مدرن و قبیله‌ای روزگار را فریاد زنیم.

اکنون که با گذشت 39 سال از ابتکار معجزگون و آینده‌نگرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت روح‌الله و ادامه راهبری حکیمانه و مدبّرانه حضرت امام خامنه‌ای آرمان آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم فلسطین، فراتر از مرزهای جهان اسلام، جغرافیای تحت سیطرة قدرت‌های سلطه‌گر را نیز تحت تأثیر قرار داده و رؤیای صهیونیست‌ها در "تسلط از نیل تا فرات" و تحقق "خاورمیانه بزرگ" را باطل کرده است، ما شرکت‌کنند‌گان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن روز جهانی قدس که نماد حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی "الله‌اکبر" و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌نماییم:

1- "آزادی بیت‌المقدس" و "رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین" از سلطه اشغالگران صهیونیست را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز حضرت امام راحل و مقام عظمای ولایت و رهبری برای جهان اسلام دانسته و تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی خود را در حمایت از انتفاضه فلسطین و مقاومت اسلامی به کار خواهیم گرفت.

2- آزادی قدس شریف و تلاش برای "زوال و نابودی قطعی اسرائیل" و محو غده سرطانی منطقه را همچنان "اولویت اول جهان اسلام" دانسته و هر اقدامی که امت اسلامی را از موضوع فلسطین منحرف سازد محکوم می‌نماییم.

3- تنها راه حل مسأله فلسطین را "بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصی نقاط دنیا" و "برگزاری همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تعیین آینده این کشور" دانسته و هر راه حل دیگری را محکوم به شکست و فرصت‌سازی برای ادامه حیات رژیم جعلی و اهریمنی صهیونیستی و تضییع حقوق مسلم مردم فلسطین می‌دانیم.

4- ضمن حمایت از "خط مقاومت و انتفاضه" و تأکید بر ضرورت وحدت، هم‌گرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی، "یهودی‌سازی" سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای "نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین" را به شدت محکوم کرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌ای می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قطعی و عملی مانع تداوم این توطئه خطرناک شوند.

5- آمریکای جهانخوار یک بار دیگر با عهد شکنی آشکار خود و خروج از معاهده برجام غیر قابل اعتماد بودن و دشمنی خود را به جهانیان ثابت کرد لذا ما دانشجویان مسلمان انزجار خود را از دولت بدعهد آمریکا با شدت و قدرت بیشتری از پیش اعلام میداریم

6-از دولت محترم و مذاکره کنندگان و وزارت امور خارجه صمیمانه خواستاریم که در هیچ صورتی به اروپا و دولت های غربی به عنوان حامیان رژیم منحوس صهیونیستی اعتماد نکند و فقط گوش به دهان رهبری عظیم الشأن داشته باشد که مبادا تاریخ تکرار شود و ملت عظیم ایران متضرر شوند.

7-سخنان ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای حفظه الله در دیدار با فرهنگیان و همچنین در سالگرد رحلت حضرت امام خمینی اعلی الله مقامه الشریف فصل الخطابی برای آحاد جامعه و ملت بود که حجت را بر همگان آشکار کرد .در این راستا ما دانشجویان از نهادهای مربوطه برای پیگیری مجدد اهداف فناوری هسته ای و اتمی نظام مقدس جمهوری اسلامی خواستاریم که به محقق شدن بیانات معظم له اهتمام بورزند و هر چه زودتر به آن جامه عمل بپوشانند


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برازجان

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بسم الله الرحمن الرحیم

روز قدس روز اسلام است قدس در تاریخ درخشان امت اسلام نماد وحدت و یکپارچگی است ، قدس سرزمین انبیاء و اولیای خداست که با توطئه استکبار جهانی و تزویر سران برخی کشورهای عربی به قتلگاه مظلوم فلسطینی مبدل شده است . روز جهانی قدس میراث و یادگار حضرت امام خمینی (ره) بزرگ پرچمدار انسانیت ، روز بیداری و نمایش قدرت امت اسلامی و تحقق آمال مسلمین جهان در رفع ظلم و ستم است و بی شک در این روز دشمن صهیونیستی از وحدت و قدرت مسلمانان برخود می لرزد. بار دیگر در آستانه روز جهانی قدس ،باز هم در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ، روز مرگ صهیونیست غاصب فرا می رسد و بار دیگر آسایش و خواب راحت از استکبار جهانی سلب خواهد شد . صهیونیست غاصب باید بداند که امت اسلامی بویژه مردم شریف و انقلابی ایران ،همواره از حقوق ملت فلسطین حمایت کرده و این راه تا زمان از بین رفتن آن ادامه خواهد یافت و بنا به فرموده بنیان گذار انقلاب امام خمینی (ره) که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان « روز جهانی قدس » نامید ، تمام معادلات استکبار جهانی را بهم ریخت و موجب انسجام و بیداری هر چه بیشتر مسلمین جهان و خشم استکبار جهانی و فرزندان نا مشروع آن شد . ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان ، ضمن بیعت مجدد با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و پیروی از فرمایشات حضرت امام خامنه ای ( مد ظله تعالی ) و با اعتقاد بر حقانیت ملت مظلوم فلسطین اعلام می دارد که در روز جهانی قدس همگام و هم صدا و دوشا دوش دیگر اقشار جامعه در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت خواهیم نمود .

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید ( و اِنِ استَنصَرُوکُم فِی الدَّین فَعَلَیکُمُ النَّصرُ /انفاق 72)
اگرگروهی برای حفظ دین از شما کمک بخواهند برشما لازم است که به کمک بشتابید.
قدس یک سرزمین نیست،قدس مظهر قدس الهی است. قدس سرزمینی است که خداوند تقدسش کرده است. قدس سحرگاه، پیامبران،فرشتگان و اولیای الهی است. قدس مظهر رشادت ها و دلیری هاست، قدس کلید کعبه و مزار رسول است. قدس جایی است که مردمانش نام پروردگار یکتا رایک صدا فریاد می زنند. روز قدس، روز تذکر قدرت اسلام به مدعیان سلطه جوی جهان است.
(بادهای سیاهی که از دور می وزند، فقط بادند، فقط کولی اند، کولی هایی که دنبال خانه می گردند و می خواهند طلسم آوارگی شان را روی تو بشکنند. انگار دیواری کوتاه تر از دیوار تو پیدا نکرده اند که بتوانند دیوارهایشان را بلند نشان بدهند). هنوز هم میتوان در میان خمپاره ها،خون هاوجنایت ها بهشت را‌ در این نقطه ی کوچک جغرافیا دید،بهشتی که مردمش برای حفظ آن هزاران شهید تقدیم کردند. سالهاست که این بهشت زمینی در اسارت خدعه ی ابلیس است،بازیچه ی کبر و شیاطین بزرگ و کوچک است.آیا بیاد دارید که پیامبرمان هفده ماه بر این قبله نماز خوانده است؟بی شک دفاع از مظلوم درمقابل رژیم سفاکِ کودک کش امری کمتراز شهادت نیست. به گفته ی امام امت: (اسرائیل ماده ی فساد است که در برابر اسلام ایساده وباید ریشه کن شود ).نژاد پرستی فرعون زمانه است و سلاحش، افعی هایی از جنس آتش بی رحم و آدم خوار . امروز روز من است، روز قدس ،روز اسلام، دین تصدیق کننده ی ادیان الهی، مذهب برادری و برابری ،شریعت عدالت و حکم ستیزی.در این مکان و‌ زمان ما لبریز هستیم از امید و آرزو با مشت های گره کرده و با فریاد استقامت. آخرین جمعه ماه رمضان روز پاسخ به انتظارهاست، همسايه مظلوم در هاله ای از بی سروسامانی به اعتراض یاران خود امید بسته است. راهپیمایی روز قدس می تواند مشت محکمی بر دهان استکبار و رژیم غاصب باشد. بنابر کتاب اسمانی (أَمْ‌ يُرِيدُونَ‌ کَيْداً فَالَّذِينَ‌ کَفَرُوا هُمُ‌الْمَکِيدُونَ‌ ) آیا میخواهند نقشه های شیطانی برای تو بکشند؟! ولی بدانند خود کافران در دام این نقشه ها گرفتار می شوند! خود را برای فردایی آماده کنیم که در آن، کشورهایمان آزاد مستقل و پيشرفته باشد. سلطه پذیری در برابر آمریکا خشوع و خضوع در برابر دشمنان، برخی دولت ها را به دشمن اسلام تبدیل کرده است. ما هستیم که باید این معادله ی باطل را برهم بزنیم. آینده متعلق به ماست پس باید آن را بسازیم. باید از سیطره ی کفر خارج شویم. راهپیمایی قدس می تواند مشت محکمی بر دهان استکبار و رژیم غاضب باشد. جهان باید دست به دست هم دهد و این سرزمین مظلوم را به آغوش اسلام بازگرداند. به صحنه می آییم زیرا که قدس راز پنهان ظهور است . به صحنه می آییم برای دفاع از انسانیت به صحنه می آییم چون ما هستیم . به صحنه می آییم تا صفوف معترضان ظلم پر رنگ تر شود به صحنه می آییم تا باطل، بیداری اصحاب کهف را وضوح تر نظاره کند. دانشجویان در گرامیداشت روز جهانی قدس، همپای آزادیخواهان جهان به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین در روز قدس پرداخته و با حضور حداکثری و پرشور خود در راهپیمایی های اعتراضی در سراسر ایران ، جهانیان را به واکنش نسبت به اقدامات تجاوزگرانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی دعوت خواهند نمود.
 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بوشهر

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ ما لَکُمْ لا تُقاتِلُونَ فی سَبیلِ اللّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ الَّذینَ یَقُولُونَ رَبَّنا أَخْرِجْنا مِنْ هذِهِ الْقَرْیَةِ الظّالِمِ أَهْلُها وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ وَلِیًّا وَ اجْعَلْ لَنا مِنْ لَدُنْکَ نَصیرًا»
چرا در راه خداوند و در راه نجات مردان و زنان و کودکان مستضعف نمی جنگید همانان که می گویند پروردگارا ما را از این شهری که مردمش ستم پیشه اند بیرون ببر و از جانب خود برای ما سرپرستی قرار ده و از نزد خویش ما را یاری فرما. «آیه 75 سوره نساء»

فلسطین، پاره ی تن اسلام، خطه ی رسولان صلح ، عشق و محبت بیش از نیم قرن آماج صبوعانه ترین و وحشایانه ترین نسل کشی ها قرار داشته است،بیش از نیم قرن است لاله های معصومیت و غیرت جوانان رشید فلسطینی در زیر چکمه های حقد و کینه و غضب قداره کشان صهیونیستی پرپر می‌شود و این در حالی است که غیرت و شرف زنان و مردان فلسطینی در دفاع از سرزمین ، شرف و ناموسشان همواره ستودنی بوده است .

انتخاب مدبرانه ی آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان به نام روزجهانی قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین فرصت سازی برای نشان دادن وحدت ، اراده و انسجام امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی(ره) یک تصمیم راهبردی بود که طی نزدیک به 4 دهه  سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع بین قدرت‌های جهانی، آرمان آزادی قدس شریف به مثابه یک ضرورت حتمی و تاریخی حضور داشته و خواب از چشم متجاوزان و غارتگران صهیونیستی و حامیانش برباید.
با گذشت نزدیک به چهل سال  از این تدبیر ارزشمند و الهی ، تمامی توطئه ها و دسیسه های استکبار جهانی و مولود نامشروعش ، رژیم صهیونیستی جهت کمرنگ کردن و فراموشی موضوع فلسطین، به فضل الهی هرساله شاهد رونق و گسترش هر چه بیشتر این تجمع عظیم جهان اسلام و عدم مهار و تضعیف  آن توسط جبهه کفر علیرغم تمام سناریوپردازیها هستیم.

راهبرد آمریکا، صهیونیست و استعمارگران ‌این ‌است‌ که ‌مسأله ‌فلسطین‌  در زمانه فعلی به ‌فراموشی ‌سپرده شده و امنیت اسراییل با تغییر مختصات منطقه نبرد به داخل کشورهای اسلامی و ایجاد جنگهای نیابتی، فرقه ای  و ..... در بین کشورهای اسلامی تضمین شود. که چنین خیال خامی هرگز محقق نخواهد شد. ایجاد جنگهای مزبور توسط استکبار جهانی با هدف به انحراف کشاندن افکار عمومی جهانی و بویژه مسلمانان از مساله اصلی و در واقع مهمترین مساله جهان اسلام که همان آرمان آزادی قدس شریف است انجام می گیرد.

امسال در شرایطی به استقبال آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس می رویم که شاهد خباثتها و توطئه های رژیم غاصب صهیونیستی، آمریکای جنایتکار و جریانهای تکفیری و مرتجع گوش به فرمانش و بویژه اقدام امریکای مستکبر در انتقال و افتتاح سفارتخانه خود  به قدس شریف و کشتار ملت مظلوم فلسطین در پاسخ به اعتراض های بحق این مردم بی دفاع هستیم و آنچه در این میان موید بیش از پیش دوگانگی حقوق بشری و چهره منفور غرب شده، سکوت مفتضحانه مجامع وابسته به آن ها در مواجهه با اینگونه جنایت ها و دامن زدن به چنین کشتارهایی است.
به یاری خداوند امسال امت مسلمان جهان اسلام با حضور گسترده ی خود در راهپیمایی روز جهانی قدس ، درسی تاریخی به صهیونیسم بین الملل و هم پیمانان مستکبرشان خواهد داد و گویاتر از هر زمانی اعلام خواهند نمود که تا با خاک یکسان کردن رژیم جعلی و غاصب اسراییل ، تنها به اشاره  و اذنی از مراد و مولای خود نیاز دارند .

امت حزب الله استان بوشهر بویژه دانشجویان انقلابی و بسیجی این استان ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی (ره) و با پیروی و تبعیت از ولی امر مسلمین جهان امام خامنه‌ای (مدظله العالی) از آحاد ملت شریف ایران بویژه دانشجویان انقلابی ایران اسلامی دعوت می نماید با شرکت گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، همگام با امت بیدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی با محکومیت جنایات ددمنشانه رژیم صهونیستی، پشتیبانی خود را از آرمان فلسطین و قدس شریف اعلام وضمن عمل به تعهد و تکلیف انقلابی و مسئولیت شناسی اسلامی و انسانی خود، یک بار دیگر خشم و نفرت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام نمایند .

نصرمن الله و فتح قریب

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه