کد خبر : 97127تاریخ ثبت : 1397/3/22 14:44:28

ماجرای ارسال پیامک‌های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/ آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

در شب تصویب قرارداد FATF دانشجویان دغدغه‌مند نظرات خود را در مورد این موضوع، با ارسال پیامک‌هایی به نمایندگان اعلام کردند که این موضوع با واکنش منفی تعدادی از نمایندگان همراه شد!

به گزارش "دانشجونیوز" ،در یک ماه اخیر موضوع الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی (FATF) به موضوعی داغ و چالشی در میان بخش‌های مختلف جامعه تبدیل شد و موافقان اندک و مخالفان بسیاری را با خود همراه کرد.

از جمله مخالفان اصلی تصویب FATF، دانشجویان، متخصصان و نخبگان جوان کشور هستند که با داشتن سلایق و گرایش‌های مختلف، تمام قد در مقابل پیوستن ایران به این کنوانسیون ایستاده‌اند و به روش‌های گوناگون برای منتفی کردن این موضوع که به نظرشان به ضرر امنیت، استقلال و اقتصاد کشور است، تلاش می کنند.

بر همین اساس، یکی از روش‌های مرسوم و البته موثر در زمان تصمیم گیری‌های مهم، اعلام نظر دانشجویان به صورت شخصی به مسئولان است که در روزهای اخیر و بخصوص شب قبل از رای‌گیری FATF در مجلس شورای اسلامی این اتفاق به صورت خودجوش توسط دانشجویان انجام شد و دانشجویان دغدغه‌مند نظرات خود را در خصوص این موضوع با ارسال پیامک‌هایی به نمایندگان اعلام می کردند که این موضوع با واکنش منفی تعدادی از نمایندگان همراه شد!

تلفن همراه یک وسیله شخصی است!

مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران مرجع این پیامک‌ها را بسیج دانشجویی معرفی کرد که حدود ۶۰۰ پیامک برای هر نماینده ارسال کرده است. علیرضا رحیمی، عضو هیات رئیسه مجلس نیز خبر داد که طراحان این پیامک‌ها در مشهد هستند.

علی ادیانی راد، نماینده قائم شهر نیز در جلسه علنی مجلس در تذکری گفت: چپ و راست برای نمایندگان پیامک می‌آید؛ در حالی که تلفن همراه یک وسیله شخصی است.

وی تعداد بالای این پیامک‌ها را به «بمباران پیامکی» تشبیه کرد و افزود: ذی نفعان که در جای خودشان حق دارند؛ اما همه عزیزان در جریان باشند که شان حقوقی و حقیقی نمایندگان اجل این حرف‌هاست که با پیامک خط بگیرد یا نظرشان را تغییر دهند. بعضا هم متن این پیامک‎ها توهین‌آمیز است که اگر رای ندهید، چنین و چنان می شود!

علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، با تایید این تذکر گفت: این مسئله اشکالی است که باید در هیات رئیسه بررسی کنیم. متاسفانه مراکزی تلفن نماینده‎ها را در اختیار افراد قرار داده‌اند و نمی‌گذارند نمایندگان فکر کنند. باید درباره این موضوع در هیات رئیسه صحبت کنیم و راهی بیابیم.

آیا کمک فکری دانشجویان و اعلام نظرشان به نمایندگان خلاف است؟!

این واکنش‌ها در حالی نسبت به این موضوع گرفته شد که یکی از ویژگی‌های بارز جریان دانشجویی، حساسیت نسبت به مسائل کشور و اعلام نظر صریح است؛ اما آیا این اعلام نظر دانشجویان به نمایندگان خلاف است؟! آیا این اعلام نظر به معنای تهدید نمایندگان است؟! در این موضوع که نمایندگان مجلس باید تصمیم نهایی برای تصویب یا رد FATF را می‌گرفتند، شکی نیست؛ اما آیا دانشجویان نمی‌توانستند با کمک فکری و اعلام نظر جریان دانشجویی به تصمیم درست نمایندگان کمک کنند؟!

همواره مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان به موضوع تاثیر فعالیت‌های دانشجویی پرداخته‌اند، ایشان در یکی از دیدارهای خود با دانشجویان فرمودند: «اگر هزاران دانشجوی مؤمن مسلمان درباره‌ فلان مسئله‌ای که آن آقا رویش حسّاسیّت دارد، اعلام موضع کنند، ببینید چه اثری می‌کند. بله، او منتقل نمی‌کند آن را، منعکس نمی‌کند؛ امّا خودش می‌فهمد. بنده بارها به این‌هایی که گِله می‌کنند و می‌گویند آقا، اخبار انقلابی را رسانه‌های دنیا منتشر نمی‌کنند، می‌گویم آنهایی که باید بفهمند، می‌فهمند و به آن‌هایی که باید برسد، می رسد.»

برای روشن شدن اینکه پیامک‌های دانشجویان به نمایندگان مجلس حاوی چه عنوان‌هایی بوده است، متن بعضی از این پیامک‌ها را بررسی می کنیم.

- سلام و عرض ادب، جناب آقای اکبری باتوجه به ایرادات متعدد بر لایحه FATF، از جنابعالی خواستار رای منفی به FATF جهت منافع ملی و شفافیت و روشن‌سازی رای شما هستیم.

ماجرای ارسال پیامک های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

- نماینده محترم، می دانید اگر لوایح FATF تصویب شود؛ یعنی قبول کردید خودتان، ملت ایران و سپاهیان اسلام تروریستند. یکشنبه باید نشان دهید که این اتهامی ناروا از سوی تروریست پروران علیه ملت شریف ایران و ملت‌های مظلوم و آزادی‌خواه بیش نیست. 

دانشجویان مومن و انقلابی.

ماجرای ارسال پیامک های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

ماجرای ارسال پیامک های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

- اگر خدمت به خلق، طاعت خداوند است، به ماه طاعت خدا قسم می خوریم از شما راضی نخواهیم بود که سندی تصویب کنید که ننگش به مراتب از برجام بدتر باشد که اگر تصویب کنید، این فضاحت را به گوش آحاد ملت و آیندگان خواهیم رساند.

دانشجویان مومن و انقلابی

ماجرای ارسال پیامک های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

ماجرای ارسال پیامک های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید!

قطعا نوشتارهایی از این قبیل به معنای تهدید محسوب نمی‌شود و شایسته است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای اینکه از این پیامک‌های دانشجویان خشمگین باشند، فریاد خود را بر سر دشمنان بکشند...

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه