کد خبر : 97134تاریخ ثبت : 1397/6/27 19:19:45
مسئول هیئت جانثاران کربلا:

فضای مجازی برای معرفی محرم و صفر کم رنگ است/ با وجود گرمای بسیار زیاد حضور بوشهریها در مراسم محرم کم نظیر است

مسئول هیئت جانثاران کربلا بوشهر گفت: از فضای مجازی درخصوص محرم و صفر برای اطلاع رسانی وبالابردن اطلاعات عمومی افراد جامعه استفاده کرد اما استثنأ در این خصوص فضای مجازی بسیار کم رنگ وکم کار بوده است.

به گزارش "دانشجونیوز" ،مردم استان در ایام محرم و صفر مراسم های بزرگ عزاداری سید سالار شهیدان در محلات مختلف به صورت خودجوش برگزار می کنند و افراد زیادی به عشق امام حسین(ع) خادمی مراسم را به عهده می گیرند.

به همین منظور خبرنگار سپاس مصاحبه کوتاهی با یونس احتشامی مسئول هیئت جانثاران کربلا شهر بوشهر انجام داده است.

باچه انگیزه اے خادمی امام حسین را انتخاب کردید؟ انگیزه اصلی اعتقاد مسلمانان الخصوص ما شیعیان است که هرآنکه خیر دنیا وآخرت را خواهد باید بر کشتے سوار شود که ناخداے آن امام حسین علیه السلام است وبه راستی که خیر دنیا آخرت همه با نام حسین معنا مےشود.

خادمی امام حسین چه تاثیرے در زندگی شما دارد؟ نوکری اربابم حسین علیه السلام داراے فضایلے والاست که زبان قاصر است از وصف الطاف اربابم حسین به نوکرانش.

بزرگترین آرزویے که دارید؟ در دنیا زیارت قبر شهید کربلا ودر آخرت شفاعت مولایم حسین (ع) بزرگترین آرزویم است.

گرایش جوانان به خادمے امام حسین چگونه است؟ اینجانب خداراشاکرم که هرسال نسبت به سال قبل ،جـوانان گرایش پیدا مےکنن به خادمے ارباب بی کفن حسین علیه السلام و شوق آنها بیشتر می شود.

درچه مسجد وهیئتی خدمت می کنیدوچه کارهایے انجام داده اید؟ اینجانب فاخرم که در هیئت جانثاران کربلا واقع درتنگک اول خدمت کرده ام ؛ از زمانی که هیئت شروع به کار کرد و پا به عرصه گذاشت تا کنون در ولادت هاے ائمه جشن می گریم وایستگاه صلواتی داریم درشهادت های ائمه سوگوار وعزاداری می کنیم.

به نظر شما فضای مجازی چه تاثیری در محرم وصفر دارد؟ به نظر اینجانب می بایست از فضای مجازی درخصوص محرم و صفر برای اطلاع رسانی وبالابردن اطلاعات عمومی افراد جامعه استفاده کرد اما استثنأ در این خصوص فضای مجازی بسیار کم رنگ وکم کار بوده است.

صحبت شما به خادمین امام حسین چیست؟ همه خادمین امام حسین علیه السلام بدانند که خادمی ارباب بزرگترین مدال افتخار است و مولا خـودش خدایش را انتخاب می کند وهمه کس را لایق وشایسته نمیداند وازاین سبب بایست بر خـود ببالند.

استقبال مردم از محرم چگونه است؟ حضوربا شکوه مردم باوجود گرما ے شدید بسیار تحسین بر انگیز است.

اگر صحبتی دارید بفرمائید؟ وانشالله که بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا وعزیز دلش امام حسین علیه السلام این عزاداری هارا از نوکران قبول کنند وگوشه چشمی به آنان داشته باشند که به خدا قسم هیچ چیزی از آن والا تر نیست./انتهای پیام

اخبار مرتبط
    کلمات کلیدی
    ثبت دیدگاه