کد خبر : 97144تاریخ ثبت : 1397/7/8 17:04:35
صبح امروز؛

زنجیره انسانی دانشجویان در اعتراض به FATF مقابل مجلس + تصاویر

صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تهران در اعتراض به احتمال تصویب لوایح مربوط به FATF در مجلس شورای اسلامی، مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

به گزارش گروه دانشگاه "دانشجونیوز" ، صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف تهران در اعتراض به احتمال تصویب لوایح مربوط به FATF در مجلس شورای اسلامی، مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

دانشجویان حاضر در این تجمع با در دست داشتن دست نوشته‌های نظیر "این است شعار ملت FATF خیانت" ، "FATF خود تحریمی"، " FATF  راه حل مشکلات نیست، بخشی از مشکلات است" و شعارهایی نظیر "هیهات من الذله" ، "شعار همه ملت FATF خیانت"  از نمایندگان درخواست کردند با عدم رای به تصویب لوایح FATF، مانع خطرات احتمالی پیوستن به این معاهده شوند.

دانشجویان  در این تجمع و اعتراض به تصویب احتمالی لوایح مربوط به FATF مقابل  ساختمان مجلس زنجیره انسانی تشکیل دادند.

 این تجمع که به عنوان اعتراض مسالمت آمیز دانشجویان برگزار شد با حضور 5 نماینده مجلس در جمع دانشجویان مقابل ساختمان مجلس ادامه یافت.

کریمی قدوسی، حجت الاسلام سالک، محمد دهقان، حجت الاسلام پژمان فر و حجت الاسلام آزادیخواه نمایندگانی بودند که با حضور در تجمع دانشجویان با آنها سخن گفته و اعتراض خود را به تصویب FATF نشان دادند.

کریمی قدوسی، طی سخنان کوتاهی در جمع دانشجویان گفت: وظیفه نمایندگان در سراسر کشور این است با مردم در این زمینه گفت‌وگو کنند و پاسخ منطقی و مستدلی درباره موافقت یا مخالفت با این لوایح ارائه کنند. مجلس و به مدد خون شهدا نمی‌گذارد این لکه ننگ بر دامان انقلاب اسلامی قرار گیرد.

دانشجویان همچنین طومار اعتراضی که توسط مردم و دانشجویان دانشگاه‌های تهران و دیگر نقاط کشور به امضا رسیده بود را به نمایندگان تقدیم کردند.

حرکت اعتراضی دانشجویان درباره این موضوع از مدتها گذشته آغاز شده و دانشجویان انقلابی به روش های مختلف مانند توزیع بروشور، درخواست از نمایندگان مجلس و انتشار بیانیه‌ها و نامه‌های متعدد برای جلوگیری از تصویب لوایح FATF تلاش کرده اند.

دانشجویان جمعه هفته گذشته نیز  پس از برگزاری نماز جمعه با برگزاری تجمعاتی در شهرهای مختلف کشور اعتراض خود را به تصویب احتمالی لوایح FATF اعلام کرده بودند.

 

تجمع دانشجویان مقابل مجلس: تضمین مسئولان برای حل مشکلات بانکی بعد از امضایFATF چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه