کد خبر : 97246تاریخ ثبت : 1397/7/30 09:49:31
موکب دانشجویی؛

«طلاب المقاومت الحسینیه» موکب هیئت میثاق باشهدا در عمود ۹۳۲ منتظر زوار است/ «الحسین یجمعنا» شعار موکب دانشجویی دانشگاه امام‌صادق

این موکب در عمود شماره ۹۳۲ برپا خواهد شد و راهبرد اساسی آن تمرکز و توجه به فعالیت‌های حوزه نرم افزاری است و با توجه به نظر مقام معظم رهبری صرف کار خدماتی در اولویت موکب است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مجتبی شریفی، مسئول هیئت میثاق با شهدای دانشگاه امام صادق علیه السلام ، پیرامون موکب این دانشگاه در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام به عنوان یکی از فعال‌ترین تشکل‌های دانشجویی با توجه به احساس وظیفه و دغدغه‌ای که دارد امسال نیز برای سومین سال پیاپی موکب «طلاب المقاومت الحسینیه» را در مسیر پیاده روی زوار اربعین برپا می‌کند.


وی افزود: این موکب در عمود شماره ۹۳۲ برپا خواهد شد و راهبرد اساسی آن تمرکز و توجه به فعالیت‌های حوزه نرم افزاری است و با توجه به نظر مقام معظم رهبری صرف کار خدماتی در اولویت موکب ما نیست.

این مسئول هیئت در ادامه با اشاره به اینکه خدمات برپایی موکب از قبل از اربعین انجام می‌شود، گفت: این موکب چند روز قبل از اربعین آماده خدمات رسانی و استفاده عزاداران و زوار حسینی می‌باشد.
وی اظهار داشت: هیات میثاق با شهدا برنامه عزاداری اباعبدالله با رویکرد و برنامه‌های منحصر به فرد طبق سال‌های گذشته، این برنامه از روز پنج شنبه سوم ابان ماه لغایت یکشنبه ششم آبان ماه بعد از نماز عصر و عشا با سخنرانی اساتید بزرگواری، چون آیت الله میرباقری، حجت اسلام پناهیان، عابدینی، طائب، سوزنچی و مداحی حاج میثم مطیعی و دیگر مداحان اهل بیت برگزار می‌گردد.

شریفی گفت: در جلسات و هیئات موکب، برنامه انس با قران کریم و تدبر درآن نیز در قالب لطائف قرآنی برگزار خواهد شد
وی در ادامه به اشاره به اینکه امسال نیز این موکب شعار خاص خود را دارد گفت: شعار محوری مراسم اربعین امسال نیز با توجه به شرایط منطقه، تفرقه انگیزی‌های جبهه مقابل و اثرگزاری این همایش بزرگ "الحسین یجمعنا" می‌باشد که به برادری و اتحاد همه‌ی ما مسلمانان و محوریت ائمه در این مسیر اشاره دارد.
مسئول هیئت دانشجویی میثاق با شهدا اضافه کرد: متناسب با رسالت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق چند سالی است که در امور بین الملل نیز ورود کردیم که امسال هم نمایشگاه جهان اسلام با حضور شرکت کنندگانی از کشور‌های مختلف برقرار خواهد بود که متناظر با گفتمان وحدت مقاومت با زوار گرامی ارتباط گیری می‌شود و برنامه‌های مختلف دیگری با حضور شخصیت‌ها و نخبگان فرهنگی و سیاسی جهان اسلام برقرار خواهد بود

وی اذعان داشت: در محل موکب بخش‌های دیگه ای، چون غرفه اطفال، پزشکی و روابط عمومی برپا خواهد بود که عزاداران و زوار گرامی بتوانند استفاده حداکثری را داشته باشند. همچنبن در کنار این‌ها برنامه هیات میثاق با شهدا در ایران نیز به مدت دو شب در تاریخ دوشنبه هفتم آبان ماه و سه شنبه هشتم آبان ماه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان و مداحی حاج محمد رستمی به همراه لطائف قرآنی مسجد دانشگاه امام صادق برگزار خواهد شد.
 
خبرگزاری دانشجو
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو