کد خبر : 97301تاریخ ثبت : 1397/8/15 11:18:37
گزارش توئیتری از واکنش‌ها به هشتگ ترند شده مرگ بر آمریکا؛

مرگ بر آمریکا هشتگی برای همیشه تاریخ

کاربری با نام «محمد شهبازی»هم نوشت: «به عدد همه چماقهایی که در مرداد 32 بالا و پایین شد، به عدد همه فریادهای شکنجه شوندگان در کمیته مشترک، به عدد آه مادران شهدا، به عدد اشک پدران شهدا، به عدد مسافران ایرباس منهدم شده،به عدد شن‌های طبس مرگ بر آمریکا».

به گزارش "دانشجونیوز" ، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 چندین سال است که به یک موضوع حیاتی در عرصه سیاسی کشور تبدیل شده است. بعد از آنکه برخی گروه‌های چپ آن زمان بعد از تبدیل شدن به یک راست مدرن از عمل خود در قبال لانه جاسوسی پشیمان شدند و حتی مانند عباس عبدی حضوری ازجاسوسان آن زمان و کارشناسان سیاسی امروز عذرخواهی کردند، موج قدرتمندی به دنبال مشروعیت زدایی از این اقدام انقلابی و به نوعی القای حس پشیمانی همگانی بود.

این موج سبب شده بود تا این انگاره در اذهان شکل بگیر ولی طی یکی دو سال اخیر و با حضور جریان انقلابی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باطل بودن این انگاره به اثبات رسیده است. حال «خبرنامه دانشجویان ایران» بخشی از توئیت کاربران با هشتگ #مرگ_بر_آمریکا را منتشر کرده است تا چهره واقعی کشور از دید جوانان را به نمایش بگذارد.

کاربری بنام «وحید چریکی» با مقایسه رفتار ایران و آمریکا نسبت به متحدان خود چنین نوشته است: «هرکی به آمریکا متصل شد؛ نابود شد. هرکی به جمهوری اسلامی ایران متصل شد؛ موند».

کاربر دیگری با نام کاربری «محمد شهبازی»هم نوشته است: «به عدد همه چماقهایی که در مرداد 32 بالا و پایین شد، به عدد همه فریادهای شکنجه شوندگان در کمیته مشترک، به عدد آه مادران شهدا، به عدد اشک پدران شهدا، به عدد مسافران ایرباس منهدم شده، به عدد شن‌های طبس، به عدد کشته های عراق و هیروشیما و ویتنام و لیبی و میانمار و کوبا و ... مرگ بر آمریکا».

در ادامه برخی از این توئیت‌ها را مشاهده می‌کنید:

خبرنامه دانشجویان ایران

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه