کد خبر : 97305تاریخ ثبت : 1397/8/15 11:36:10
در دانشگاه پیام نور بوشهر؛

همایش جلوه‌های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس برگزار شد

همایش جلوه‌های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر برگزار شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، محمد رضا بحرانی رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر عصر دوشنبه در همایش جلوه های فرهنگ عاشورایی در دفاع مقدس اظهار داشت: طرح ابتدایی برگزاری این همایش در اواخر سال ۹۵ مطرح شد که پس از بررسی و برنامه ریزی های مختلف این همایش انجام شد.

وی با بیان اینکه با دستگاه های اجرایی مختلف برای برگزاری این همایش هماهنگی شد، افزود: از سال گذشته این همایش در دانشگاه پیام نور استان بوشهر آغاز شده و امیدواریم سال های آینده با کیفیت بیشتر و بهتر ادامه پیدا کند.

رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر تصریح کرد: امسال ۳۰۰ مقاله در دوازده محور به دبیرخانه همایش ارسال شد.

بحرانی عنوان کرد: این مقالات توسط داورانی از دانشگاه پیام نور استان بوشهر، دانشگاه تهران و دانشگاه اراک مورد بررسی انجام گرفت.

وی گفت: از این تعداد آثار ۳۰ مقاله پذیرفته شد و به آنها گواهی ارائه مقاله  ارائه خواهد شد.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر بیان کرد: قیام عاشورا تکلیف سنگینی را بر دوش ما می‌گذارد چرا که باید تلاش کنیم فرهنگ عاشورایی را در تمام محیط های جامعه به ویژه محیط های دانشگاهی گسترش دهیم.

بحرانی خاطر نشان کرد: آنچه در عاشورا اتفاق افتاد درس بزرگی برای انسان ها با همه باورها، فرهنگ ها و ادیان بود، اما شعیان به عنوان پیروان امام حسین (ع) باید در گسترش فرهنگ عاشورایی موفق تر عمل کنند.

وی گفت: این همایش آغازی خوبی برای گسترش این فرهنگ در ابعاد مختلف است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر عنوان کرد: هیچ عملی در دنیا بالا تر از ایثار و شهادت در راه خدا نیست که ما در دفاع مقدس نیز شاهد اینچنین اعمالی بودیم.

خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه