کد خبر : 97311تاریخ ثبت : 1397/8/16 10:37:35
شجره در تجمع اعتراضی ‎مردمی ‎دانشجویی:

افتخار می‌کنم برای دفاع از حرکت اسلامی نیجریه و شیخ زکزاکی اینجا هستم/ شور حسینی در آفریقا گل کرده

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن گفت: افتخار می‌کنم برای دفاع از حرکت اسلامی نیجریه و شیخ زکزاکی در تجمع اعتراضی هستم؛ او یک مدل برای زندگی من بوده است.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مسعود شجره، رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن در تجمع اعتراضی مردمی دانشجویی به کشتار مردم نیجریه در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران گفت: افتخار می کنم برای دفاع از حرکت اسلامی نیجریه و شیخ زکزاکی اینجا هستم؛ او یک مدل برای زندگی من بوده است.

 

وی افزود: حرکت اسلامی در نیجریه دست کم ۱۵ میلیون طرفدار دارد که زکزاکی از دوران دانشجویی آن ها را در عرض ۲۵ تا ۳۰ سال گرد هم آورد و این اتفاق مهمی است که در این مدت کم این تعداد به اسلام محمدی بپیوندند و با افتخار جان خود را برای حق بدهند.

 

رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی لندن با بیان اینکه مسلمان در دنیا زیاد داریم؛ ولی چند درصد حاضرند جان خود را برای اسلام بدهند، افزود: بنده اخیرا با دوستانم در نیجریه تماس گرفتم تا برای تهیه گزارش حقوق بشری جهت شکایت در مجامع بین المللی اقدام کنم که آنها گفتند وقت نداریم باید به خیابان برویم در هر حال باید افتخار کنیم که شور حسینی در قلب آفریقا گل کرده و برای اسلام و به نام رسوالله و مهدی جان می دهند.

 

شجره بیان کرد: وقتی بچه های گل زکزاکی را شهید کردند تعدادی خبرنگار آمدند نزد و به او گفتند آیا حاضر هستید علیه این ظلم اسلحه بگیرید، آنها بچه های شما را کشتند که او گفت اسلحه ما حق و حقیقت است آنها می توانند فرزندان ما را بکشند؛ ولی هدف ما را نه.

 

وی بیان کرد: ۱۰ سال پیش و در روز عاشورا زکزاکی در مسجد لندن سخنرانی کرد او گفت سنت الهی اگر از راه خودش منحرف شود، خداوند پیامبر دیگری می فرستد او گفت در زمان امام حسین (ع) دین منحرف شد و پیامبری نبود ولی امام حسین(ع) برای اینکه اسلام را به مسیر خودش برگرداند و گردن عزیز خود را برای راه خدا داد تا دین به مسیر خودش برگردد. او خطاب به علمای حاضر گفت آیا شما حاضرید این کار را انجام دهید یا فکر می کنید با درس دادن موفق تر هستید؟ در هر حال اگر فکر می کنید گردن شما از گردن امام حسین عزیزتر است راه خود را بروید.


شجره بیان کرد: دوستان ما در نیجریه تحت ظلم و شکنجه هستند و این حضور برای آنها قوت قلب است؛ اگر چه خداوند و امام مهدی نیز با آنهاست.

 

لازم به ذکر است، این تجمع در اعتراض به سکوت سازمان ملل در مقابل کشتار مسلمانان نیجیریه برگزار شد و با مداخله پلیس دیپلماتیک به پایان رسید.

خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو