کد خبر : 97318تاریخ ثبت : 1397/8/17 19:48:19
آزادی خواه مطرح کرد ؛

نظارت ضعیف دولت در فرآیند اربعین ۹۷/ نمره منفی ستاد اربعین در نحوه توزیع ارز

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با انتقاد از عملکرد ستاد اربعین در خصوص خدمات دهی به زائران، وجود چالش های ایجاد شده را ناشی از نظارت ضعیف مسئولان برشمرد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، حجت الاسلام احد آزادی خواه، رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای زائران اربعین، اظهار داشت: قرار است در اولین هفته پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه از وزیر کشور و ذوالفقاری به عنوان رئیس ستاد اربعین و متولیان این امر برای حضور در کمیسیون و بررسی نقاط ضعف و قوت این فرآیند و گزارش  دولت از عملکرد خود در این دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه زائران در فرآیند اربعین امسال از چند مسئله گلایه‌مند بودند، افزود: اولین موضوع نحوه توزیع ارز بود که موجب شد شأن بانک مرکزی و زائران را پایین آورد. بنده از بانک مرکزی تعجب می‌کنم که چرا تا این اندازه عجولانه و بدون برنامه ریزی در این باره اقدام کرد.

آزادی خواه ارائه ارز به زوار اربعین را اقدام پسندیده‌ اما شیوه اجرای آن را بسیار زشت و زننده تلقی کرد و ادامه داد: این نوع ارائه ارز منجر به کاهش جایگاه معنوی فرآیند پیاده روی اربعین شد چرا که زوار که باید تمام لحظات خود را در آن چند روز صرف کار معنوی می‌کرد، مجبور بودند ساعت‌ها در صف توزیع ارز بمانند.

وی با تاکید بر اینکه بنده به عنوان رئیس فراکسیون حج و زیارت به این اقدام ستاد اربعین نمره منفی می‌دهم، تصریح کرد: موضوع دیگر شرایط حمل و نقل زوار بود به ویژه اینکه بسیاری از زوار برای بازگشت خود از مرز مهران با مقصد با چالش فراوانی روبرو بودند.

رئیس فراکسیون حج و زیارت با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عملا به یک سیستم خود مختار تبدیل شده بود، یادآور شد: در واقع در بحث حمل و نقل زائران یک بازار سیاه ایجاد شده بود که فشار‌های زیادی را بر مردم تحمیل می‌کرد. حتی موردی سراغ داشتیم که بلیط اتوبوس مهران به تهران ۳۵۰ هزار تومان بود که این اصلا سزاوار نیست.

وی در پایان ضمن انتقاد جدی از عملکرد ستاد اربعین خاطرنشان کرد که که این‌ مشکلات ناشی از نظارت بسیار ضعیف ستاد اربعین بود که ما انتظار تدبیر بالای مسئولان دولتی را در خصوص فرآیند اربعین داشتیم.

خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو