کد خبر : 97324تاریخ ثبت : 1397/8/17 20:09:32
گزارش یونیسف؛

کودکان یمنی حتی در بیمارستان نیز در خطر مرگ هستند

مدیر اجرایی یونیسف در یمن طی بیانیه‌ای درباره وضعیت اسف‌بار کودکان یمنی در «الحدیدة» و استان‌های مجاور آن و حتی کودکان بستری در بیمارستان هشدار داد.

به گزارش "دانشجونیوز" ،سازمان یونیسف طی بیانیه‌ای اعلام کرد که کودکان بستری در بیمارستان «الثورة» در شهر «الحدیدة» در آستانه مرگ قرار دارند.


«هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف در یمن طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «سبأ» منتشر شد، اعلام کرد: زندگی ۵۹ کودک که ۲۹ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان «الثورة» الحدیدة بستری هستند، به دلیل درگیری‌های خشونت‌بار جاری در این استان، در خطر است.

در این بیانیه آمده است: در استان الحدیدة و استان‌های مجاوز آن، ۴۰ درصد از ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه شدید در رنجند و به همین دلیل، برخی از آن‌ها که وضعیت جسمانیشان بحرانی شده، به بیمارستان انتقال یافته‌اند تا تحت درمان دارویی قرار گیرند، اما در بیمارستان نیز، این کودکان در معرض مرگند. حتی رساندن و سپس ترخیص این کودکان به تنها بیمارستان فعال در منطقه که الثورة است، بسیار خطرناک است و دسترسی به این بیمارستان ساده نیست.

در این بیانیه بر ضرورت توقف درگیری‌های خونین در الحدیدة و هدف قرار دادن زیرساخت‌های آن از جمله بندر این شهر و تضمین سلامت کلیه کسانی که می‌خواهند به این بیمارستان مراجعه کنند، تاکید شده است.
هنریتا فور همچنین درباره خسارت‌های مصیبت‌بار احتمالی در صورت هدف قرار گرفتن بندر الحدیده و توقف فعالیت آن که تنها راه ورود ۸۰ درصد از کمک‌های انسان‌دوستانه، سوخت و کالا‌های تجاری به یمن است، هشدار داد.

بندر استراتژیک الحدیدة در ساحل دریای سرخ قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است. با وجود هشدار‌های گروه‌های مستقل حقوق بشری درباره پیامد‌های مصیبت‌بار حمله به این بندر، هنوز آمریکا و کشور‌های غربی در حال حمایت تسلیحاتی و لجستیکی ائتلاف سعودی علیه یمن هستند.

نزدیک به چهار سال است که ائتلاف سعودی یمن را تحت محاصره زمینی، دریایی و هوایی قرار داده و سایه انفعال سازمان ملل، با حملات متعدد به استان‌های مختلف این کشور، شهروندان غیر نظامی و کودکان یمنی را به گام مرگ می‌کشاند.
خبرگزاری دانشجو
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه