کد خبر : 97354تاریخ ثبت : 1397/8/22 09:48:09
گزارش یک بررسی؛

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه را تایید کرد/ سرخوش: یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: من حتی یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده‌ام چه برسد به اینکه مدرک فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه داشته باشم.

به گزارش "دانشجونیوز" ، طی روز‌های گذشته بنا به افشای یک برگ سند از سوی آموزش دانشگاه ارومیه پیرو جعلی بودن مدرک فرهاد سرخوش، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه، یک سری شایعات و تکذیبیه‌ها در فضای مجازی منتشر شد.
 

 

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک فرهاد سرخوش را تایید کرد/یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام

اما بعد از انتشار جعلی بودن مدرک فرهاد سرخوش در فضای مجازی، وی با انتشار بیانیه‌ای علاوه بر تکذیب این شایعه از پیگیری قضایی و برخورد با خاطیان این مورد خبر داد که در این رابطه برای تبیین و روشنگری بیشتر سراغ مسئولان مربوطه و فرهاد سرخوش، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه رفتیم.

مدرک استعلامی نظام مهندسی از ما در سیستم آموزشی دانشگاه ارومیه وجود ندارد

علیرضا مظفری، معاون آموزشی دانشگاه ارومیه در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: همانطور که در جریان هستید، نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده، از سوی معاونت آموزشی دانشگاه ارومیه است و بنده نیز این مورد را تایید می‌کنم؛ چون یک عده در تلاش بودند تا وجهه دانشگاه ارومیه با جعلی یا تقلبی بودن این نامه تخریب شود.

 

مظفری با اشاره به جزئیات جوابیه دانشگاه ارومیه تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی مدرکی را از دانشگاه ارومیه استعلام کرد و ما نیز بدلیل نبودن چنین مدرکی با اسم و مشخصات این شخص پاسخ جعلی بودن مدرک را دادیم که بصورت صریح در نامه ذکر شده است.

 

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک فرهاد سرخوش را تایید کرد/یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه آقای سرخوش مدرک تحصیلی  خود را از دانشگاه‌های دیگر گرفته باشد، ما خبر نداریم و آنچه که برای ما روشن می‌باشد، این است که مدرک استعلامی نظام مهندسی از ما در سیستم آموزشی دانشگاه ارومیه وجود ندارد.


این پایان ماجرا نبود و شخص فرهاد سرخوش با انتشار بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اخطار داد که با انتشار دهندگان چنین شایعاتی هم در استان آذربایجان غربی و هم در تهران پیگیری قضایی خواهد شد.

 

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه را تایید کرد/فرهاد سرخوش؛ یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام(حسینی نسب/////)


واکنش فرهاد سرخوش به این قضایا باعث شد تا موضوع کمی پیچیده‌تر شود و چند شبهه را در افکار عمومی مردم ایجاد کند. شبهه‌های از جمله تلاش یک عده در تخریب فرهاد سرخوش، اشتباه نظام مهندسی کشور در ارسال نامه به دانشگاه ارومیه، اینکه چه کسی مدرک جعلی را به نظام مهندسی ارسال کرده تا نظام مهندسی این اقدام را انجام دهد، از جمله شبهاتی می‌باشد که در پیرامون این موضوع ایجاد شده است.

برای پاسخ دادن به یک سری از شبهات که مربوط به خود شخص فرهاد سرخوش می شود، به سراغ وی رفتیم تا به سوالات و شبهات شکل گرفته در افکار عمومی بصورت صریح پاسخ داده شود.

 

یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام

فرهاد سرخوش، دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به اتفاقات رخ داده گفت: بنده ابتدا بر همگان از این تریبون میگویم که من به هیچ عنوان در دانشگاه ارومیه حتی یک ساعت هم درس نخوانده ام چه برسد به اینکه مدرک فارغ التحصیلی از این دانشگاه داشته باشم.

دانشگاه ارومیه جعلی بودن مدرک فرهاد سرخوش را تایید کرد/یک ساعت هم در دانشگاه ارومیه درس نخوانده ام


سرخوش تصریح کرد: این در حالی است که بنده دوران تحصیلات کارشناسی را در دانشگاه آزاد اسلامی کرج و دوران تحصیلات تکمیلی را در یکی از دانشگاه‌های تهران سپری کرده ام.

 

سرخوش تاکید داشت: من و همکارانم برای چنین اقدامات تخریب گرایانه‌ای علیه ستاد احیای دریاچه ارومیه ساکت نخواهیم نشست و بصورت جدی این مسئله را از مقامات قضایی پیگیر هستیم.

خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه