کد خبر : 97386تاریخ ثبت : 1397/8/28 10:07:22
طالب‌زاده در جمع دانشجویان انجمن‌ مستقل:

حرف زدن درباره CFT در رسانه ملی ممنوع شده/ FATF میوه ۱۱ سپتامبر است

یک فعال رسانه‌ای با اشاره به عملکرد رسانه‌های داخلی گفت: اخیرا قانون گذاشتند که در شبکه‌های تلویزیون حق حرف زدن درباره fatf و cft را ندارند مگر شبکه‌های ما شبکه‌های غربی است که نمی‌شود درباره مسائل روز صحبت کرد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، دومین گردهمایی واحد بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با حضور اعضای دفاتر این اتحادیه دانشجویی برگزار شد.

* اعلام روز قدس آغاز شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل/  fatf یکی از میوه های حادثه 11 سپتامبر

نادر طالب زاده در این گردهمایی که در اهواز برگزار شد، به مشکلات این شهر اشاره کرد و گفت: خوزستان منطقه نفت خیز است که زیر نظر و مورد توجه غربیان قرار دارد و نباید فراموش کرد خوزستان مردم وطن پرستی دارد که در 8 سال جنگ تحمیلی خود را به خوبی نشان دادند.

طالب زاده افزود: در خصوص کار بین المللی باید توجه داشت که تقویت زبان یکی از اساسی ترین کار کسانی است که می خواهند در امر بین الملل کار کنند که در این امر متخصص باشید و ارتباط خوبی با جهان بگیرید.

 

این فعال رسانه ای گفت: تا زمانی که اتقلاب اسلامی وجود نداشت دنیای دیگری در غرب حاکم بود و زمانی که انقلاب شد فیلمی ساختند که در آن نشان دادند حضرت امام خمینی (ره) تاریخ را عوض کرد.

وی با اشاره به جریان های ابتدای انقلاب افزود: در روز های ابتدایی در نشست مطبوعات خارجی همه سولات این بود که جمهوری اسلامی چیست؟ که دیدیم یک سال نگذشت در اولین اقدام وقتی که امام روز قدس را اعلام کردند شمارش معکوسی برای اسرائیل رقم خورد.

طالب زاده با اشاره به دومین اقدام گفت: تسخیر سفارت آمریکا دومین اقدام جمهوری اسلامی بود و توانست از کودتا و جاسوسی هایی که از همان سفارت و خیابان سفارت آمریکا بود که مصدق را سال 32 سرنگون بکردند از همین سفارت بود که ایران را 50 سال عقب راندند چون اون ساختمان سفارت نبود منطقه جاسوسی آمریکا بود و ایران با تسخیر سفارت آمریکا یک عمل پیشگیرانه انجام داد.

طالب زاده در ادامه بحث خود به چگونگی تاسیس شبکه های خبری جهان پرداخت و گفت: خبر تسخیر سفارت آمریکا مثل بمب در آمریکا صدا داد و سه شبکه اصلی آمریکا برای پخش این خبر با هم رقابت می کرد.

وی در ادامه افزود: دشمنان ابتدا با طراحی جنگ علیه ایران قصد داشتند انقلاب را سرنگون کنند و وقتی بعد از 8 سال فهمیدند قدرت انجام این کار را ندارند با طرح دوم خود یعنی تحریم و فشار تحریم ها ادامه دادند که معتقد بودند با تحریم ها اقتصاد ایران را فلج خواهند کرد که با سومدیریت داخل توانستند ارزش پول کشور را کم کنند.

 

طالب زاده با اشاره به نفوذ ایران در منطقه گفت: انقلاب اسلامی قلوب را تسخیر و کشورهای منطقه را با خود همراه کرد قدرت معنوی ایران بسیار بالاست که به شکلی کاملا اتوماتیک این کار را انجام داد.

وی در ادامه سخنان خود به تلاش دشمنان برای ناامیدی مردم کشور اشاره کرد و گفت: دشمنان قصد ناامیدی مردم را دارند و دوست دارند کسانی برسر کار بیایند که سست باشند تا بتوانند از داخل فروپاشی کشور را شروع کنند و این کار آنها دلیلی جز تهدید امنیت اسرائیل ندارد.

طالب زاده با اشاره به اقدامات دشمنان افزود: دشمنان جمهوری اسلامی طراحی کردند که چطور ایران را خاموش کنند و ارتش امریکا را نزدیک ایران بیاورند و به بهانه حادثه از پیش طراحی شده 11 سپتامبر طرح حمله به افغانستان و یکسال بعد حمله به عراق را رقم زدند اما هدف اصلی آنها ایران بود که با اقدامات به موقع به این هدف خود نرسیدند.

وی افزود: مقابله با تروریست بعد از حادثه 11 سپتامبر بود که به fatf اضافه شد و اعلام کردند هر کسی را که ما اعلام کردیم تروریست است باید درآمدهای آن در جهان بلوکه شود در واقع می توان گفت fatf یکی از میوه های حادثه 11 سپتامبر بود.

این فعال رسانه ای با اشاره به عملکرد رسانه های داخلی گفت: اخیرا قانون گذاشتند که در شبکه های تلویزیون حق حرف زدن درباره fatf و cft را ندارید مگر شبکه‌های ما شبکه های غربی است که نمی شود درباره مسائل روز صحبت کرد.

طالب زاده گفت : منظور کسانی که این چند روزه موضوع پولشویی را وسط کشیدند کاملا مشخص است که چه نهادها وافراد را می گویند باید گفت که شما خود استاد پولشویی و کودتا هستید
نادر طالب زاده در پایان با اشاره به تحولات اخیر آمریکا گفت: ترامپ آخرین رئیس جمهور آمریکاست و بعد از ترامپ آمریکا رئیس جمهوری نخواهند داشت و طبق تحولات فعلی آمریکا احتمال امکان یک جنگ داخلی در آمریکا خواهد بود.

*  باید انقلاب و انقلابی گری را به دنیا معرفی کنیم

حجت الاسلام والمسلمین جهانگیری مدیرکل بین الملل دانشگاه تقریب مذاهب هم در این مراسم با اشاره به اندیشه امام (ره) در خصوص انقلاب، گفت: به تعبیر امام (ره) انقلاب ما یک انقلاب زمینه ساز است و اگر این زمینه سازی را در مقیاس بین المللی نداشته باشد انقلاب امام نیست و هرگز نمی تواند یک انقلاب مورد قبول امام باشد تنها تبدیل به یک انقلاب عادی همانند سایر انقلاب های جهان همانند فرانسه و .. می شود.

 

مدیرکل بین الملل دانشگاه تقریب مذاهب گفت: شعیه چرخش تاریخی داشته از امامت به ولایت و از حضور به غیبت چرخش پیدا کرد و شیعه برای آمدن امام باید زمینه را آماده کند.

وی افزود: انقلاب امام یک انقلاب در خود مفهوم انقلاب بود امام ثابت کرد که انقلاب ما تنها به یک منطقه خاص تعلق ندارد و در تمام جهان می توان آن را صادر کرد.

حجت الاسلام جهانگیری ادامه داد: برخی هنوز اندیشه انقلاب را در زمین غرب بازی می کنند باید به همه نشان دهیم که انقلاب امام این نیست و اندیشه واقعی انقلاب را باید به جهانیان معرفی کرد انقلابی در نگاه امام با مفهوم غربی آن کاملا متفاوت است و باید انقلاب و انقلابی گری را به دنیا معرفی کنیم

جهانگیری با اشاره به چالش های رو به رو گفت: انقلابی گری امروزه با یک چالش مفهومی مواجهه است که در مفهوم آن انقلاب وابسته به یک منطقه خاص است اما در اندیشه امام انقلابی علاوه بر اینکه به یک قشر و منطقه وابسته نیست بلکه به هیچ دین و مذهبی هم وابسته نیست انقلابی در اندیشه امام فراتر از همه اینهاست

حجت الاسلام جهانگیری گفت: انقلاب و انقلابی گری گاهی اوقات باید به ایران نیز صادر شود در اندیشه امام انقلاب یعنی اینکه ما با نظام سلطه، فساد و ظلم سیستماتیک مبارزه کنیم امروز به بهانه حقوق بشر و جهانی سازی زبان خود را جایگزین زبان کشور های دیگر می کنند این یعنی ظلم سیستماتیک و باید با آن مبارزه کرد.

مدیرکل بین الملل دانشگاه تقریب مذاهب در پایان سخنان خود افزود: انقلاب از ایران شروع شده و ما نباید از محل پیدایش انقلاب غفلت کنیم باید از سرزمین خود به انقلاب توجه کنیم ما باید این اندیشه که هرعرب مسلمان و هر مسلمان عرب است همچون اینکه هر ایرانی انقلابی و هر انقلابی ایرانی است اصلاح کنیم ما برای انتشار انقلاب به جهان باید در هرکجا و هرزمان با زبان و اندیشه خودشان برخورد و انقلاب را صادر کرد.

* اولین سفیر در اسلام حضرت زینب (س) است

برگزاری میزگرد دانشجویان جهان اسلام هم بخش دیگری از این مراسم بود. زینب مهنا از دانشجویان لبنانی هم در این نشست به ویژگی‌ها و خصوصیات یک سفیر پرداخت و گفت: اولین سفیر در اسلام حضرت زینب (س) هستند که برای همگان شناخته شده هستند و خانم ها باید همانند حضرت زینب در هر مصیبت وارده قوی باشند.

مهنا در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه خصوصیات سفیران خانم براساس خصوصات حضرت زینب باشد، گفت: ایمان، صبر و ایمان به خدا از خصویات ویژه حضرت زینب بود.

وی در ادامه به داستان همراهی حضرت زینب (س) با امام حسین (ع) در کربلا پرداخت و ادامه داد: حضرت زینب (س) با امام حسین همراه شد برای اینکه با خداوند عهد داشتند و این در حالی بود که تمام کسانی که دچار مصیبت می شوند به خدا ناله می کنند ولی اگر همانند حضرت زینب (س) با خداوند عهدی داشته باشند هیچ گاه ناله نمی کنند.

 

مهنا با اشاره به شخصیت قوی و زیبایی کلام حضرت زینب (س) در ادامه بیان کرد: شما نیز بعنوان سفیران انقلاب هرکجایی که هستید در برابر مصیبت ها و مشکلات واکنش نشان دهید.

وی با اشاره به اینکه ایمان و نقش جنسیت دو چالش مهم سفیران است گفت: موج های فمنیست تشکیل شدند و الان در ایران خانم هایی با وجود اینکه محجبه هستند ولی با افتخار اعلام می کنند که فمنیست اند این خانم ها باید بدانند ما در اسلام چیزی به نام فمنیست نداریم ما در دین خود درک داریم.

مهنا در ادامه گفت: در شب تاسوعا دشمنان با توجه به تعداد بالای خود و تنها 72 نفر یاران امام به امام حسین (ع) گفتند که خود و خانواده خود را بردارید و صحنه کربلا را ترک کنید.

این دانشجوی لبنانی در پایان سخنان خود افزود: در زمان ما مردان زنان را به جنگ نمی برند اما امام حسین (ع) حضرت زینب (س) را با خود به جنگ بردند برای اینکه یک خانم می تواند در جنگ آنقدر قوی باشد که واقعه کربلا را بخوبی برای همگان روشن کنند.

* جنایت به بی رحمانه سعودی- اماراتی علیه مردم مظلوم یمن 

در ادامه عدی التمیمی از کشور یمن هم گفت: چهار سال از آغاز تجاوز رژیم سعودی- اماراتی ضد کشور جمهوری یمن می گذرد. در این مدت صدها جنایت به بی رحمانه ترین شکل در حق مردم مظلوم بی گناه یمن صورت گرفته است.

وی در ادامه گفت: داستان رنج یمنی ها پایان نیافته است. متجاوزان هر روز ده ها بار مناطق مسکونی در شهر های مختلف یمن را بمباران می کنند و زنان و کودکان را می کشند اما با وجود این همه ویرانی و کشتار هیچ کس وهیچ کشور برای توقف جنگ تلاش نمی کند.

التمیمی گفت: کشورهای متجاوز شیطان بزرگ آمریکا وشاخ شیطان رژیم عربستان و امارات عربی متحده و همپیمانانشان نمی‌توانند جنگ علیه ملت یمن را به سود خود به پایان برسانند. این کشورها بالاخره به گفت‌وگو بازخواهند گشت.

 

عدی التمیمی دانشجوی فعال یمنی افزود: ما بر این باوریم که دشمن نخواهد توانست این جنگ را به پایان برساند و ما تا روز قیامت در این جنگ باقی خواهیم ماند. ما از آغاز جنگ تحمیلی علیه یمن از گفت‌وگو استقبال کرده‌ایم، ولی گفت‌وگوی بی‌فایده گفت‌وگو با "عبد ربه منصور هادی " [رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن] و مزدورانش است؛ زیرا آنان خود تصمیم گیرنده نیستند و انها را مزدوران وابسته دشمنان می‌دانیم.

وی ادامه داد: مظلومیت ملت مقاوم یمن بسیار فراتر از قلدری این کشورهاست . به اذن خداوند متعال و با ایستادگی رزمندگان مجاهد و مبارزه ملت بزرگ یمن، غیر ممکن را محقق خواهیم کرد .

التمیمی با اشاره به جنگ در کشور خود گفت: رژیم عربستان‌‌ سعودی با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است . جنگ‌ افروزی رژیم عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از 15 هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

وی گفت: این تجاوز نظامی غیر مشروع رژیم عربستان همچنین کشور مستقل یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است. اما صدایی از قدرت های مدعی غربی بلند نشد تا «تبعیض نگرشی» در حقوق بشر غربی بار دیگر ثابت شود. پیش از پانصد هزار کودک یمنی اکنون در یمن حضور دارند که جنگ رژیم عربستان برای آنها چیزی جزء گرسنگی مفرط را در پی نداشته است، به نحوی که به گفته صندوق حمایت از کودکان ملل متحد(یونیسف) در اثر شدت گرسنگی با خطر مرگ مواجه هستند.

عدی التمیمی در پایان سخانان خود با اشاره به تبعیض های جهانی نسبت به کشورش گفت: چه تفاوتی میان مرگ کودکان مظلوم یمن و جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی وجود دارد؟ که قدرت های غربی در اثر مرگ خاشقچی خواهان تحریم عربستان می شوند اما در مقابل جنایت های روزانه در یمن و مرگ هزاران کودک یمنی هیچ حرفی برای گفتن ندارند و با سکوت خود این جنایت را پشتیبانی هم می کنند جنایت چه علیه خاشقچی باشد چه علیه کودکان یمنی هر دو مذموم است، اما عدالت غربی جنایت علیه کودکان یمنی را نمی بینید.

* مهم ترین دلیل سرنگونی رژیم اشغالگر عراق، انقلاب توحیدی حضرت امام (ره) بود 

در پایان میزگرد دانشجویان جهان اسلام روح الله موسوی از کشور افغانستان هم با اشاره به تفکرات امام خمینی (ره) در کشور خود تفکر انقلاب اسلامی را پایدار و بزرگ خواند و گفت: در کشور ما دو اندیشه را می خواستند بوجود بیاورند یکی ترویج اندیشه الحادی و نفی خداوند تبارک و تعالس بود که مردم به مخالفت پرداختند و علما اعلام جهاد کردند دوم می خواستند از جغرافیای افغانستان استفاده کنند و بعد از آن به پاکستان سپس هندوستان برسند.

وی با اشاره به اشتراکات دو کشور ایران و افغانستان گفت: ما با وجود زبان، دین و مذهب مشترک توانستیم مردمان ما را به گونه ای تربیت کند که در زمان جنگ تحمیلی بیایند و در خاک ایران علیه رژیم صدام جهاد کنند.

روح الله موسوی دانشجوی افغانستانی مقیم ایران درپایان سخنان خود با اشاره به اندیشه انقلاب اسلامی گفت: رژیم اشغالگر عراق از اندیشه ای پیروی می کرد که مهم ترین آن سرنگونی انقلاب توحیدی حضرت امام (ره) بود اما پشتوانه انقلاب خداوند تبارک و تعالی است و هیچ نیروی دنیوی نمیتواند بر این نیرو و تفکر الهی پیروز شوند.

* ما الان در جنگ علمی و اقتصادی هستیم و باید خود را آماده کنیم

شهاب نوروزیان دبیر سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا هم در این مراسم با اشاره به تغییرات تاریخی جهان، گفت: از نظر تاریخی ما از لحاظ علمی و دینی تا قلب اروپا پیش رفتیم و مرجعیت اصلی دنیا را داشتیم حال ما به عنوان دانشجو باید تصمیم بگیریم که بعنوان معلول یا علت این تغییرات باشیم.

دبیر سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا در ادامه گفت: ما باید بتوانیم جریان ساز و حرکت ساز، جریان گفتمان انقلاب اسلامی که پرچم دار آن امام خمینی (ره) پیش برد و ساختارهایی که با این جریان و اندیشه مخالفت دارند در هم شکسته شود و ساختار اصلی انقلاب اسلامی را جایگزین آن کرد.

 

نوروزیان با اشاره به نقش ایران بعنوان پایه گزار تمدن نوین اسلامی گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری برای تاثیرگزاری در جهان باید به رشد علمی، شکوفایی اقتصادی و بیشینه سازی توان ملی می شود گفتمان خود را جهانی کنیم.

دبیر در ادامه افزود: ما هیچ تمدنی را پیدا نکردیم همچون اسلام که علم بتواند در بستر آن به این خوبی پیشرفت داشته باشد که با چنین توان علمی می توان به خوبی تمدن سازی کرد.

 نوروزیان در پایان با اشاره به اینکه ما الان در جنگ علمی و اقتصادی هستیم و باید خود را آماده کنیم گفت: می توان ظرفیت های خود را در اختیار همدیگر قرار داد در مباحثی همانند علم و دانش های دانشجویان خارج از کشور انتقال تجربه کرد و ظرفیت های علمی آنها را وارد کشور کرد.

خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه