کد خبر : 97401تاریخ ثبت : 1397/9/1 10:57:30
یادداشت/ صابر بهمنی؛

بسیج همان تفکر ما می توانیم است

بسیج یک سازمان یا گروه نیست، بسیج یک فرهنگ است، یک تفکر است و همه آنان که در راستای پیشرفت انقلاب و ایران اسلامی عمل می کنند بسیجی اند. همان تفکر "ما می توانیم" هایی که انقلاب را به پیروزی رساند، عظمت ایران اسلامی را در دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشت و همان تفکری که انقلاب نو پای ما را به این شکوه و عظمت رساند.

به گزارش "دانشجونیوز" ، بسيج يك حركت اجتماعي است كه در هر جامعه اي با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفي در اثر شرايط خاص بوجود مي آيد . حتي در دوران صدر اسلام نيز به هنگام حمله كفار و منافقين عليه مسلمانان زماني كه فرمان تشكيل نيروي مبارز عليه آنها داده مي شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم مي آمدند تا تمام توان خود را از نظر نيروي انساني و تجهيزات نظامي براي مقابله با دشمنان اسلام بسيج كنند. امام خمینی (ره) در مورد بسیج زیبا فرمودند:

《اگر بر کشوری ندای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد گردید، و اِلّا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند》

هفته بسیج گرامی داشت جان فشانی هایی است که برای اقتدار و سربلندی این سرزمین صورت گرفته است، و یاد آور ایامی است که مردان و زنان بسیجی به فرمان پیر پارسای خود چنان محشری بپا کردند که امروز نام بسیج لرزه بر اندام دشمنان می افکند.

بسیج یک سازمان یا گروه نیست، بسیج یک فرهنگ است، یک تفکر است و همه آنان که در راستای پیشرفت انقلاب و ایران اسلامی عمل می کنند بسیجی اند. به درستی که بخش وسیعی از مشکلات حال حاضر جامعه اسلامی عدم توجه به تفکر بسیجی است. همان تفکر "ما می توانیم" هایی که انقلاب را به پیروزی رساند، عظمت ایران اسلامی را در دوران دفاع مقدس به نمایش گذاشت و همان تفکری که انقلاب نو پای ما را به این شکوه و عظمت رساند.

سربرگ دفتر بسیج همان سخن امام راحل است که فرمود:《نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی》.

 حال چه شده؟ آیا مسئولین این سخن امام را فراموش کرده اند که حتی آب خوردن یک مملکت ۸۰ میلیونی را در دست غرب می بینند و برای بدست آوردن آن به التماس افتاده اند؟ مسئولین را چه می شود که صنعت عظیم هسته ای، ثمره خون جوانان ایران زمین و مصداق عینی "ما توانستیم" را خود، با دستان خود به سوی ویرانی می برند. بسیج از همان روز که به فرمان امام (ره) تشکیل شد شعار "ما می توانیم" را سر لوحه کار خود قرار داد، همین شعار بود که ایران را به دانش غنی سازی اورانیوم ۲۰ درصد رساند تا دیگر در زمینه تولید داروهای خاص به خارج از مرز ها چشم ندوزیم،  همین شعار بود که ایران را به چهارمین کشور در حوزه فناوری نانو تبدیل کرد.همین شعار بود که ...

و همین شعار بود که ما را به خود باوری رساند، باور به این که "ما می توانیم".به راستی که امینت و اقتدار امروز را مدیون همین شعار هستیم.

اگر بتوانیم این تفکر و این فرهنگ را در زمینه های سیاسی و اقتصادی نیز به اجرا بگذاریم بسیاری از مشکلات با دستان توانمند جوانان این سرزمین بر طرف خواهد شد، همان مشکلاتی که به واسطه نادیده گرفتن این نوع نگرش به وجود آمد.

از مسئولان انتظار می رود امید به شرق و غرب نداشته باشند و با نگرش بسیجی راه حل مشکلات را در دستان جوانان همین آب و خاک جستجو کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو