کد خبر : 97447تاریخ ثبت : 1397/9/13 10:12:57
معاون استاندار بوشهر:

روز دانشجو روز فریاد استکبارستیزی ملت ایران است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر روز دانشجو را یادآور مبارزه شجاعانه و عزت مندانه دانشجویان علیه نظام سلطه و استکبار دانست و گفت: به مناسبت این روز، لازم است برنامه‌‌های باشکوهی در مراکز آموزش عالی استان بوشهر برگزار شود.

به گزارش "دانشجونیوز" ، مجید خورشیدی در نشست با اعضای کمیسیون دانشجویی استان بوشهر، نقش و جایگاه دانشجویان در توسعه و پیشرفت جامعه را مهم دانست و اظهار داشت: فرهنگ مطالبه‌گری در دوران تحصیل جوانان در مراکز آموزش عالی به اوج خود می‌رسد که نشان از جایگاه این قشر در توسعه و پیشرفت جامعه است.

وی با تاکید بر توجه به برنامه‌ریزی برای مناسبت‌های مختلف انقلاب افزود: دانشجویی که در مراسم شرکت می‌کند باید احساس تعلق به نظام و کشور داشته باشند.

خورشیدی بیان کرد: این مراسم‌ها که توسط یک تشکل دانشجویی معتقد به نظام و سرافرازی کشور برگزار می‌شود عملا در سیاست کشور مشارکت کرده و بدین ترتیب تعلق خود را به نظام سیاسی اعلام می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در عرصه قشر دانشجو افزود: باید راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در قشر دانشجو فراهم شود چراکه این دانشجویان مدیران آینده جامعه محسوب می‌شوند.

وی، روز دانشجو را روز تبلور اراده ظلم ستیزی دانشجویان بیدار و انقلابی در برابر نظام سلطه دانست و تاکید کرد: دانشجویان در 16 اذر سال 1332 سینه خود را در مقابل ظالمان و سلطه‌طلبان سپر کردند و با خون پاکشان، در گذر زمان فریاد استکبار ستیزی ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشجویان سهم مهمی در پیشرفت علمی، پژوهشی و فناوری کشور دارند تصریح کرد: موفقیت‌های مکرر دانشجویان ایرانی در عرصه‌های علمی و پژوهشی نشان دهنده سهم مهم این قشر در پیشرفت‌های علمی و فناوری کشور است.

خورشیدی با تاکید بر برگزاری مطلوب روز دانشجو در مراکز آموزش عالی استان بوشهر بیان کرد: باید مراسم 16 آذر امسال در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار و در این راستا هیچ مراسمی که از سوی دستگاه متولی مجوز برگزاری گرفته شده نباید  لغو شود.

وی، روز دانشجو را نقطه عطفی در تاریخ فعالیت‌های سیاسی دانشجویان دانست و افزود:مجموعه مدیران و مسئولان دانشگاهی، برپایی مراسم‌های روز دانشجو را به دانشجویان واگذار کنند و حمایت لازم را از دانشجویان به منظور برگزاری باشکوه روز دانشجو داشته باشند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه