کد خبر : 97457تاریخ ثبت : 1397/9/14 12:28:15
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت:

دانشکده فنی و حرفه‌ای در کنگان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته، شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی با تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران کنگان موافقت قطعی به عمل آورد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، اکبر منصوری‌ نسب اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته، شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی با تأسیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران کنگان موافقت قطعی به عمل آورد.

وی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان دانشگاه نسل سوم و کارآفرین یاد کرد و ادامه داد: وزارت علوم به این نتیجه رسیده است که برای پویایی دانشگاه و صنعت  باید چرخه علم را به تولید و ثروت تبدیل کرد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر اضافه کرد: تلاش ما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که تولید مدرک نکنیم و تلاش داریم که مدرک‌های ما با مهارت و دانش فنی همراه باشد تا زمینه بروز رشد و توسعه پایدار فراهم شود.

فتح الله نوروزی فرماندار کنگان نیز از قطعی شدن مجوز دانشکده فنی و حرفه‌ای خبر داد و افزود: خوشحالیم که یک دانشگاه دیگر به دانشگاه های شهرستان کنگان اضافه می شود.

وی بیان کرد: ما در ابتدا با دو رشته در دانشکده فنی و حرفه ای کنگان کار آن شروع خواهیم کرد و به مرور رشته های دیگر نیز بنا به نیازسنجی که خواهد شد، اضافه می شود.

نوروزی افزود: با توجه به صنعتی بودن منطقه و نیاز شهرستان به رشته های فنی و حرفه ای این دانشکده تاسیس شده است تا بتواند در بحث مهارت آموزی نیروهای خود، آنان را جهت ورود به کار آماده کنیم.

فرماندار شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: با توجه به صنعتی بودن منطقه، این دانشکده می تواند در پرورش نیروهای ماهر و متخصص، گامی موثر و اساسی بردارد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو