کد خبر : 97463تاریخ ثبت : 1397/9/14 12:34:03
بمناسبت سالگرد شهادت محمد احمدی جوان؛

سومین یادواره اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر + عکس

سومین یادواره شهید محمد احمدی جوان با همت دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر در زادگاه شهید جوان با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه های استان و مردم شهید پرور استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، سومین یادواره شهید محمد احمدی جوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهر برگزار شد.

سومین یادواره شهید محمد احمدی جوان با همت دانشجویان دانشگاه پیام نور بوشهر در زادگاه شهید جوان با حضور دانشجویان و مسئولین دانشگاه های استان و مردم شهید پرور استان بوشهر برگزار شد. سخنران این مراسم معنوی سردار اهوازیان  از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود.

شهید محمد احمدی جوان در پنج اسفند ماه 1368 برابر با شب مبعث رسول اکرم (ص) در روستای باشی از توابع شهرستان تنگستان و از دیار رئیسعلی  دلواری استان بوشهر متولد شد. شهید در مهرماه 1394 به صورت داوطلبانه برای دفاع از حرم مطهر اهل بیت(س)  به سوریه اعزام شد و در ظهر تاسوعای حسینی  در حومه شهر حلب توسط تکفیری ها مورد اصابت ترکش قرار می گیرد و درحالی که دو چشم خود را از دست داده بود مجروح شده و پس از 43 روز بستری  شدن و تحمل درد های ناشی از جراحت های میدان نبرد  در یکی از بیمارستان های تهران در روز جمعه 13 آذر ماه (روز معراج پیامبر اکرم(ص) ) به عنوان اولین شهید مدافع حرم استان بوشهربه خیل عظیم شهیدان پیوست. پیکر این شهید پس از تشیع در شهر بوشهر در گلزار شهدای روستای باشی شهرستان تنگستان آرام گرفت.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
بیانیه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دشتستان؛برجام، آش نخورده و دهن سوخته ای که دولت به کام ملت ریخت
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بوشهر خطاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام؛تصویب CFT اعتماد دوباره به ناقضان برجام است
بیانیه دانشجویان تنگستان به مناسبت روز دانشجو؛عده ای قصد انحراف جنبش دانشجویی به سمت غرب را دارند
آرشیو