کد خبر : 97464تاریخ ثبت : 1397/9/15 10:49:07
خبرنگار اصلاح طلب در جمع دانشجویان علوم پزشکی بوشهر:

FATF ادامه اشتباه بزرگ برجام است

خبرنگار اصلاح طلب مقیم آمریکا در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برجام با نوع مذاکره دولتمردان محکوم به شکست بود ولی دولت تدبیر و امید بازی را در زمین دیگری ادامه داده است. FATF همان ادامه برجام است که مجلس با بی تدبیری تصویب کرد.

به گزارش "دانشجونیوز" ، داریوش سجادی خبرنگار اصلاح طلب مقیم آمریکا با بررسی سیر تاریخی تحولات سیاسی اجتماعی مردم ایران از دوران قاجاریه تا انقلاب اسلامی گفت: پیشینه مذهبی مردم ایران حکومت های دینی را بیشتر می پسندد . حکومت صفویه مذهب رسمی ایران را تشیع نامگذاری کرد و با استقبال بیشتری نسبت به قاجاریه و پهلوی که مروج غرب گرایی و خودباختگی و فاصله گرفتن از اعتقادات دینی در حکومت بود ، روبرو شد. امام راحل با انقلاب اسلامی پیوند گسسته شده دینی بین مردم و حکومت را بار دیگر برقرار کرد . این هم پوشانی اعتقادات مردم و اصول حکومت منجر به دگرگونی مردمی شد که در حکومت پهلوی جان عزیزانشان را برای سقوط حکومت می دادند ولی بعد از انقلاب برای ماندگاری حکومت جان می دهند.

خبرنگار اصلاح طلب با اشاره به وجود مشکلات زیاد پیش روی انقلاب اسلامی نوپا ادامه داد: انقلاب اسلامی در اوج قدرت دو قطب شرق و غرب با گفتمان جدیدی ظهور کرد که قابل تحمل برای قدرت های استکباری نبود. ایران هراسی و جنگ تحمیلی اولین رویکرد استکبار علیه انقلاب اسلامی بود. تغییر رژیم و تغییر رفتار جمهوری اسلامی با نفوذ بین مسئولین یا با بحران های اجتماعی و اقتصادی با هدف فشار مردم بر حکومت دومین رویکرد آمریکا است. تقویت و استقبال از نگاه ناسیونالیستی "اسلام برای ایران" که توسط برخی جریانات سیاسی که ریاست دولت را هم در دست داشتند ناشی از همین رویکرد های آن هاست. اغتشاشات سال 88 در ادامه همین اعمال سیاست ها بر علیه مردم ایران با مدیریت آقای اوباما بود. آمریکایی ها در فتنه 88 فهمیدند سرمایه گذاری روی طبقه متوسط جامعه برای تغییر رژیم جمهوری اسلامی نتیجه ای نخواهد داشت. تحریم های فلج کننده بعد از فتنه 88 با هدف فشار بر مردم طبقه محروم جامعه که با تعریف امام خمینی (ره) صاحبان انقلاب اسلامی هستند، اعمال شد تا صاحبان انقلاب بر علیه انقلاب شورش کنند.

سجادی با بیان این که برجام در ادامه همین سیاست های فشار بر قشر ضعیف جامعه است گفت: برجام با نوع مذاکره دولتمردان محکوم به  شکست بود ولی دولت تدبیر و امید بازی را در زمین دیگری ادامه داده است. FATF همان ادامه برجام است که مجلس با بی تدبیری تصویب کرد ، در صورتی که با عدم قرائت مشترک از تروریست ، نتیجه ای جز خسران به عقبه مقتدر نظام ندارد. برجام نتیجه تفکر ملی گرایی خوشبینانه کارگزارانی است . همان تفکری که مصدق را هم با سرنگونی و کودتا مواجهه کرد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
به مناسبت هفته‌ی ملی شدن صنعت هسته‌ای؛۱۲ گام مهم میدانی دانشجویان برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای
آشفتگی در اردوگاه اصلاح طلبان؛اعتراف زیبا کلام به کاهش محبوبیت اصلاح طلبان
گزارشی از بحران سیل در خوزستان/خبر در حال بروز رسانیزیاد شدن حشرات در اطراف اردوگاه‌های سیل‌زدگان
آرشیو